dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monis
    Nasza kuchnia wyniesie nas 10400 (materiał + robocizna). Zabudowane 3 ściany, szyflady z hamulcami, zabudowana lodówka, zmywarka; kosze cargo i inne bajery.
    kuchnia super i cena całkiem znośna, właśnie coś takiego będę chciał zamówić.
    a można wiedzieć z czego są szafki, jaki to materiał?

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maria3

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-142
    Posty
    2

    Domyślnie

    Podzielcie się, proszę, namiarem do jakiegoś w miarę niedrogiego i dobrego stolarza, ponieważ chciałabym zamówić meble kuchenne na wymiar, a jak widzę z Waszych wypowiedzi rozpiętość cenowa może być ogromna. Będę wdzięczna !!!

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Mogę polecić swojego, wiem że z Warszawy też ma zamówienia. Za moją kuchnię - szuflady i drzwiczki ze spowalniaczami, małe cargo ( bez sprzętu agd i zlewozmywaka) ale ze stoliczkiem ( bez stołeczków), okapem i półką zapłaciłam 4,5tys., zdjęcia możesz zobaczyć w moim dzienniku. Koleżanka która mi go poleciła ma kuchnię nowoczesną szaro-czarną, z podwójnymi szafkami wiszącymi - dolne z drzwiczkami unoszonymi do góry, górne tradycyjne, stojące z dużymi szufladami -robiła wyceny u kilku i ten wyszedł zdecydowanie najtaniej a robota solidna. Namiary wyślę na priva.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave Zobacz post
    ...zachodzę tylko w głowę: jak to jest, że jeden może zrobić 6mb mebli za 6tys., a drugi za to samo krzyknie 12tys... ?
    Takie pytania pojawić się mogą gdy ktoś nie zna branży. Przykładowo Twoje meble mogą zostać polakierowane czymś w rodzaju "lakieru" za cenę dobrej wody mineralnej lub zgodnie z technologią. Lakiery różnią się jakością, przeznaczeniem i głównie ceną. Tak samo z każdym innym materiałem. Płyta melaminowa może być taką tylko z nazwy, będzie tańsza mimo identycznego wyglądu bo ilość warstw impregnatu będzie mniejsza itd.
    Tak naprawdę płacisz nie za materiały a za fachowość wykonawcy. Dlaczego wykonawca solidny, nie chadzający na skróty ma brać za swój wyrób tyle samo co ktoś z przypadku. To nie do wyobrażenia dla kogoś kto ocenia meble po wyglądzie ale najważniejszy jest wkład pracy. Ten sam blat zamontowany przez fachowca będzie służył dłużej niż montowany przez partacza.

  5. #25

    Domyślnie

    Witam!
    Mnie dzisiaj poinformował projektant, że zaprojektowana kuchnia będzie kosztować 17,5 tysiąca złotych. Tak sobie dumam, czy to b. dużo, czy może tylko dużo, a może w sam raz za te meble. Oczywiście bez wyposażenia.
    Pozdrawiam.

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar klakkin
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1

    Domyślnie

    ja dziś usłyszałem że AUTO które chcę kupić - będzie kosztowało 17500 Dużo to czy mało na TO auto ?
    A tak na poważnie - nikt nie liczy ceny kuchni na m2 czy na bieżące, nawet na kubiki nikt nie liczy! a dlaczego?
    bo cena pojedynczego zawiasu wach się od 1,5 zł do 12zł, bo są obrzeża papierowe i PCV 0,6 0,8 1 i 2 mm. bo są kuchnie w marketach z płyt pokrytych papierem (te za ~2800), a cena uchwytu od 1zł (plastik) do <~.
    Nawet płytkarze różnie liczą za swoją robotę, z metra, ale cenę warunkują od wielkości płytek - a przecież robota ta sama.
    Są firmy które nie schodzą poniżej jakiegoś poziomu, ale też za swoją jakość podają odpowiednią cenę i w tym nie ma nic dziwnego.
    Są też takie, które robią najtaniej jak się da, wyłącznie ceną zdobywają klienta, oczywiście ładne meble robią ... reszta wychodzi po czasie

  7. #27

    Domyślnie

    Moje dumanie skierowane było na taką samą kuchnię tylko u innego producenta. Nie dumałem o zawiasach, szufladach, bo wiem co chcę mieć. A za jakość trzeba płacić. Dumam, bo robiłem rozeznanie o kominku. Taki sam, z tych samych materiałów u jednego fachowca został wyceniony na 10500 złotych, a u drugiego 3 tysiące taniej. I znowu dumam co jest grane?

  8. #28

    Domyślnie

    Wychodzi dużo taniej jeśli kuchnię zrobi się samemu (i nie ma się czego bać). Razem ze szwagrem zrobiliśmy mu dość prostą ale sporą kuchnię za 2500 za materiał. Mam na miejscu sklep z płytą, zawiasami, szufladami itp. Wystarczy podać im wymiary kawałków i jaką okleiną to ma być oklejone i dostaje się gotowe elementy układanki (jak meble z ikei). Wystarczy dokupić wkręty do drewna 2 dni roboty i jest kuchnia (2x taniej niż chcą fachowcy). Jedyny problem to obliczenie dokładnych wymiarów i trzeba mieć wiertarkę (przyda się końcówka do wywiercenia otworów na zawiasy) i wyrzynarkę jak chce się wstawić w blat zlew albo płytę kuchenki. Teraz wyliczam elementy na moją kuchnię około 5 mb (liczę że wyjdzie koło 3 tys przy kilku bajerach typu szklane drzwiczki). Jeśli ktoś ma czas, chęci i trochę zacięcia (i za mało kasy na fachowców) to polecam na początek np. zrobić sobie małą szafeczkę do pokoju albo jakąś komodę.

  9. #29

    Domyślnie

    A ile satysfakcji po zakończonej i udanej robocie. Masz rację, że można samemu. Ale kuchnia kuchni nierówna. Myślę o swoich meblach. Jedna kuchnia 17,5 tysiąca. Ale ten sam gość "projektował" mi meble długości 2,5 mb do drugiej kuchni. Ten zestaw wycenił na 3,5 tysiąca. I ten zestaw pewnie byłbym w stanie sam zmontować/wykonać. Kwestia zamówienia odpowiednich materiałów.

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sebrycz

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    co do prostej kuchni to się zgodze że klijent może sam zrobić,gorzej jak już coś skośnego przychodzi!!!co wy chcecie od fachowców!!!uważacie że każdy chce wam ostatnią krew wypić!!my też musimy za coś żyć!!!fakt że niektórzy przeginają z cenami(właśnie tacy ludzie psują rynek i ludzie tracą zaufanie)
    zazwyczaj kuchnia jest liczona (materiał razy dwa i wychodzi koszt kuchni)nie porównujcie robienia samemu kuchni w domu a robieniem przez stolarza na warsztacie!!bo tobie w domu zajmie to tydzień a ja kuchnie z frontami złoże w 1 do 2 dni maksymalnie!!i daje na to gwarancje!!!co do rozpisywania kuchni to nie jest takie proste odliczać felce frezy i jeszcze materiał tak żeby za bardzo nie psuć płyty,aco do kręcenia wkrętami,co zrobisz człowieku jak jest bok widoczny!!!będą ci świecic konfirmaty???chcesz mjeć tandete to sobie rób kuchnie!!! z szacunkiem!!pozdrawiam!!!

  11. #31

    Domyślnie

    witam sebrycz, co do fachowców co psują rynek to następny raz przed wylewaniem żółci polecam nie wciskać ctrl+B i mniej używać shift+1
    również serdecznie pozdrawiam (kuchnia made in ikea)

  12. #32

    Domyślnie

    Ale się porobiło... Sebrycz, też uważam,że lelelek ma rację.. Tu każdy pisze o swoich doświadczeniach, więc napisał i wasia - bo dlaczego nie - skoro mu fajnie wyszło?Nikt nie neguje tu,że pracę stolarza może wykonywać każdy - na pewno wymaga wiele dokładności i skupienia. Ale... JEŚLI JESTEŚ DOBRYM FACHOWCEM NA PEWNO MASZ WIELU KLIENTÓW? Czyż nie? Jest naprawdę masa ludzi, którzy szukają profesjonalistów i są w stanie za to zapłacić spore pieniążki.A jeśli jesteś dobry i masz klientów to powinieneś być usatysfakcjonowany i spełniony w tym, co robisz. Spełniony znaczy też spokojny i zrelaksowany
    Niepotrzebnie sie uniosłeś - trochę to bezcelowe...wasia montując sobie kuchnię nie zgarnął ci zamowienia sprzed nosa tylko wybrał dla siebie korzystną opcję. A czy jego kuchnia tandeta... ja jej nie widziałam i ty też nie.. naprawdę uważasz,że ma jakiekolwiek znaczenie twoja opinia o kuchni, której nie widziałeś..

    Oczywiście także pozdrawiam serdecznie,życząc wielu spokojnych dni bez nerwów i frustracji
    "Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość."
    — Léon-Joseph Suenens -

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony