dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Wybieram:

Głosujących
4. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • zatrudnienie firmy ochroniarskiej

    4 100,00%
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    Przezorny
    Guest
    Przezorny

    Domyślnie Ubezpieczyć dom czy podpisać umowę z firmą ochroniarską ??

    Piszecie Państwo często że warto ubezpieczyć dom który jest w budowie od kradzieży. A czy nie lepszym rozwiązaniem jest zabezpieczenie budynku przez agencje ochrony?

    Zastanawiam się właśnie nad takim rozwiązaniem i prosiłbym o opinie, szczególnie tych osób które mają doświadczenie (zarówno dobre jak i złe) we współpracy z takimi agencjami.

    Z góry dziękuję[/b]

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Agencja Ochrony nie uchroni przed kradzieżą "na szybko". Ubezpieczenie zrekompensuje (przynajmniej w części) straty.
    Są agencje, które oferują usługę razem z ubezpieczeniem do kwoty 20 tyś. np. Juwentus. Może warto skorzystać z ich oferty.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Podobne warunki co Juwentus oferuje SOLID (ubezpieczenie do 20tys), ale nie wiem jakie stawki agencji Juwentus, bo od Solidu ofertę już mam.

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko się zgadza, z tym, że nie do końca.
    Ubezpieczalnie zasadniczo nie ubezpieczają budynku od kradzieży dopóki nie jest on zasiedlony. Wiem , że są i takie które to robią, jakieś mało znane.Sam się dowiadywałem u 4 PZU, Warta, Samopomoc, Polisa i odpowiedź byłea odmowna.
    Założyłem więc monitoring i śpię spokojnie

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Grom

    compensa ubezpiecza od kradziezy i dewastacji, budynek w budowie

  6. #6

    Domyślnie

    No proszę, dobrze wiedzieć
    Dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  7. #7

    Domyślnie

    Agnecje Ochrony maja co prawda ubezpieczenie od tzw. szybkiej kradziezy (czyli jak przyjedzie patrol i nikogo juz nie ma) i przy okazji dewastacji, ale trzeba sie o to upomniec...
    Poza tym umowa jest tak sprytnie skonstruowana, ze jesli posiada sie jakies inne ubezpieczenie domu, to nie mozna korzystac z ich ubezpieczenia...

    Ale przydac zawsze sie moze...
    Pozdrawiam
    GR

  8. #8

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że warto wynająć ochronę i monitoring domu, w którym są wykonane instalacje w tym alarmowa i wstawione są okna i drzwi ewentualnie brama garażowa, jednym słowem dom zamknięty.
    Potencjalni złodzieje moga najwyżej uszkodzić okno, ale będziemy mieli gwaramcję że okna i brama garażopwa nie wyparują w ogóle.
    Poza tym można spokojnie prowadzić prace wykończeniowe, wstawiać kominek, grzejniki itp.
    Bez ochrony raczej nie ryzykował bym wstawiania okien itp.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Krzyś


    a co ci po ochronie jak oni przyjezdzaja juz po zdarzeniu??? sami tak twierdza..

  10. #10

    Domyślnie

    Warto mieć i jedno i drugie. Dom w budowie ubezpiecza również Hestia.

  11. #11

    Domyślnie

    Po to , że oni zjawiają się na miejscu w około 5 min i przez te 5 min nik Ci okien czy drzwi nie wydłubie, najwyżej szybę uszkodzi, juz sama tabliczka odstrasza drobnych złodziejaszków

  12. #12
    Przezorny
    Guest
    Przezorny

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie rady. Zdecyduję się prawdopodobnie na monitoring przez agencje ochrony.

    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Tylko Przezorny dobrze przeczytaj umowę z Agencją!
    Zdecydowana większość (jak nie wszyskie) nie ponosi odpowiedzialności za skradzione dobra. To powstaje pytanie: po co płacić? dla naklejki? Można ją mieć zadarmo.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomgor
    Tylko Przezorny dobrze przeczytaj umowę z Agencją!
    Zdecydowana większość (jak nie wszyskie) nie ponosi odpowiedzialności za skradzione dobra. To powstaje pytanie: po co płacić? dla naklejki? Można ją mieć zadarmo.
    To bardzo nieścisła informacja
    Zdecydowana większość Agencji Ochrony ponosi pełną odpowiedzialność za straty poniesione przez klienta, ale w przypadku nie wywiązania się Agencji z umowy, czyli np. przyjazd patrolu po umówionym czasie.
    Jeśli klient poniesie straty, ale patrol przyjedzie w założonym czasie, agencja nie odpowiada za straty. Od tego jest właśnie ubezpieczenie, np. to proponowane przez Agencję Ochrony

    Inna sprawa, to jak klient sprawdzi, czy patrol przyjechał na czas? No niby jest rejestr, itp., ale...
    Dlatego uważam, że idealnym rozwiązaniem jest monitoring przez niezależną firmę, np. CMA i do tego partole z Agencji Ochrony. Drożej, ale pewniej!
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  15. #15

    Domyślnie

    Zdecydowana większość (jak nie wszyskie) nie ponosi odpowiedzialności za skradzione dobra. To powstaje pytanie: po co płacić? dla naklejki? Można ją mieć zadarmo.
    To prawda, że agencja nie zwróci nigdy kasy za nawet ewidentnie z jej winy powstałe szkody. Rzadkie przypadki, jeśli Firma Ubezpieczająca agencję wypłaci. Umowy są bardzo ciekawie sklecone. Ktoś tam pisał, że w 5 minut okien nikt nie wydłubie... Rzadko kiedy mamy tak blisko patrol, żeby przyjechał w przeciągu 5 minut, a "dobra" brygada /bo nikt samemu nie kradnie/ w 15 minut całe mieszkanie okradnie.

    Tak więc po co monitoring /wraz z systemem alarmowym/? Najważniejsza jest prewencja. Prawdopodobnie, jeśli miałbyś PRAWIDŁOWO zainstalowany system alarmowy w garażu, nie było by postu. Między bajki można włożyć historie, że alarm tak łatwo obejść. Dobrze założonego systemu wraz z monitoringiem, nawet instalator nie powinien "obejść".

    PS>
    Prawidłowo - nie znaczy że strasznie drogo.
    Marek Sołtysiak
    GG: 930455

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek Sołtysiak
    Prawdopodobnie, jeśli miałbyś PRAWIDŁOWO zainstalowany system alarmowy w garażu, nie było by postu.



    Ale ten post nie dodtyczy systemu alarmowego w garażu.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzesiu

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    Nieocenioną rolą (jak i psa do pilnowania) jest czujnosć sąsiadów-oczywiście jeśli są w pobliżu i czują za grosz sąsiedzkiej solidarności.
    Jeśli coś się dzieje zawsze mogą bez narażania się zadzwonić na policję, choć z nią różnie jest. Jakoś trzeba sobie radzić i polegać na kimś. Odnośnie domu w budowie to zależy co Masz zaniar w nim przetrzymywać podczas budowy. Jeśli np większość drogich sprzętów zabierasz po etapowym budowaniu do domu, zostawiasz na przechowanie sąsiadom lub ekipa budowlana jest na miejscu to nie ma problemu. Dopiero co zamontowany osprzęt np okna, drzwi polecałbym trwale zabezpieczyć np przez zeszlifowanie rowków główek śrub-co by ich nie można było odkręcić nawet przez Ciebie w biały dzień( to się tyczy ważniejszych miejsc podłączenń(Jeśli masz np. zebazpieczone tak skrajne brzegi blach na dachu to nie będą ci rwać od środka tylko przejdą się do kogoś innego). To samo z drzwiami. dobre jest także zamontowanie GŁOŚNEGO alarmu( przy stanie surowym zamkniętym) Bo potencjalnie głośniejszy szelest potrafi odstraszyć złodzieja(psychologia).

    Jeśli złodziej(eje) uprą się na twój domek to monitoring nie pomoże(o ubezpieczeniu wyżej)
    W społeczności obywatelskiej sąsiad to najlepszy pies na złodzieja.
    Ja przynajmniej tak bym zrobił
    Oczywiście Zrobisz jak uważasz ale jedno nie wyktęcone okno zostaje nadaj w twoim posiadaniu...

    Pozdrawiam Teoretyk
    Jeszcze w lesie ale za jakiś czas...

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Dobry sąsiad, dobrym sąsiadem, ale alarm musi być i tyle.
    Dwa tygodnie temu okradziono mojego sąsiada. W nocy podczas snu domowników wyprowadzili z garażu jeden z samochodów .
    Złodzieje weszli do domu przez drzwi tarasowe wiercąc poniżej klamki otwór i otwierając ją. Mieli na tyle dużo czasu, żeby odszukać dokumenty i zapasowe kluczyki . Prawdopodobnie jeszcze w garażu rozbroili zabezpieczenia (z antynapadem włącznie) i odjechali vanem. Chyba mieli zamówienie na taki samochód, bo zostawili nie ruszony drugi samochód, a i z domu nic więcej nie zginęło.
    Sąsiad jeszcze nie miał alarmu w domu (teraz już ma - nawet dwa - na zewnątrz i wewnątrz ).
    Samochód na szczęście się odnalazł następnego dnia rano (brawa dla Policji), stał sobie przy jednej z ulic w innej dzielnicy. Che, che ukradli go i nie mieli (na szczęście sąsiada) gdzie go schować.
    Oczywiście teraz zgodnie z procedurami... sąsiad czeka drugi tydzień na zwrot swojej własności.

    Jaki z tego morał:
    Zamontuj system alarmowy

    Sąsiad jako jedyny z ulicy nie miał alarmu...
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    System systemem- zgadzam się w zupełności(od wewnątrz można zamontować czujki ruchu) ale patrząc na mojego sąsiada postarał się o dodatkowy system niemały pies i nie jakiś tam kundel kanapowy. Spisz spokojnie a pies na bank wyczuje co się święci na dole

  20. #20

    Domyślnie

    a tak naprawde to chyba niema sposobu na złodzieja to wszystko tylko odstrasza zwykłych złodziejaszków także jakby nie patrzeć najlepiej dobrze ubezpieczyć w dobrej firmie ja polecam w WARCIE i zamontować dobry alarm z powiadomieniem ale przez modół GSM bo zwykły telefon potrafią odłączyć i nas nie powiadomi .Pozdrowienia

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony