dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Sterownik G-403-PO2

    Witam wszystkich na forum.
    Chciałbym się zapytać jak grzać tylko ciepłą wodę w lecie w piecu
    Hef eko-plus 15 i sterowniku G-403-PO2.
    Jak wyłączyć pompe co.


    Dziękuję z odpowiedź.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    zluz zawor i go zakrec i nie pujdzie na co tylko na bojler
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  3. #3

    Domyślnie sterownik G403-Po2

    Witam
    Dziękuję za odpowiedź w temacie.
    A co zrobić jak są zainstalowane dwie pompki na co i cwu.
    Rozumiem że gdy zainstaluje zawór to pójdzie tylko na bojler ale pompa co będzie chodziła.
    Pytanie moje do ciebie adi_ i innych urzytkowników forum brzmi co zrobić w sterowniku by pompa co nie chodziła.
    Ja myśle aby parametr serwisowy D2 temperatura załączania pompy ustawić sobie na wyższom np. 75'C {wyższa niż temperatura zadana pieca}.
    Prosze o odpowiedź czy mam rację czy się mylę.

    Tak przy okazji chciałbym się zapytać o parametry tego piecyka oraz o opinie na jego temat. Wiem, że takich wypowiedzi na forum jest dużo ale chciałbym aktualne.

    Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi. [/b]

  4. #4

    Domyślnie Re: sterownik G403-Po2

    Cytat Napisał Piotrek4444
    Witam
    A co zrobić jak są zainstalowane dwie pompki na co i cwu.
    Rozumiem że gdy zainstaluje zawór to pójdzie tylko na bojler ale pompa co będzie chodziła.
    [/b]
    Wepnij się w przewód zasilania pompy CO jakimś przełącznkiem lub np. zwykłym zestawem gniazdko-wtyczka.
    Mam kocioł uniwersalny i latem (pale drewnem) przestawiam zawód czterodorogowy, odpinam zasilanie CO i sterownik steruje tylko układem CWU.

  5. #5

    Domyślnie Sterownik G-403-PO2

    Witam i dziękuję za odpowiedź.
    Czyli rozumiem że na przewodzie zasilającym pompę co mam zainstalować sobie przełącznik lub zwykłą wtyczkę i sobie w lecie gdy się tylko cwu grzeje pompe co odłączyć i w to samo miejsce wtyknąć wtyczkę pompy cwu.

    Moje pytania:
    co z czujnikiem umiejscowionym w zasobniku cwu.[mam go odłączyć]??

    w takim układzie nie mogę sobie zadawać temperatury zadanej bojlera???
    tylko w lecie pompa cwu będzie pracowała jak pompa co zimą, cały czas.
    Bo normalnie to pompka cwu gdy nagrzała bojler to się wyłączała a gdy spadła temp. w bojleże to się włączała i itd.

    I jeszcze jedno pytanie: w zimie gdy się grzeje co to normalnie pompkę cwu podpiąć do sterownika?


    Czyli ogulnie w tym sterowniku nie można sobie ustawić trybu pracy "lato"
    tak jak to w niektórych można ?????????


    Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi wszystkich zainteresowanych oraz ciebie kolego[ gonsiorek].
    Oraz także proszę w dalszym ciągu o opinie o tym kociołku tj. HEF EKO-PLUS 15kw.[/list]

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    nieznam tego sterownika ale w mojim ukladzie grzewczym domku jest tak piec na olej w kuchni bojler na poddaszu do niego sterownik dwie pompy jedna temperatura ustawiana na piecu mam 60 stopni zima podwyzszam na 70 a obok bojlera mam jakby maly komputerek ustawiam na nim woed albo ogzewania wode mam wlaczona caly czas natomias ogrzewaniem steruje albo caly czas jest wlaczone albo od godziny 5 rano do 7 i wieczorem od 18 do 21 lub w pokoju na dole wlaczam termostat na 22 stopnie i wtedy jak pali sie caly czas to wylacza sie automatycznie po osiagnieciu w tym pokoju 22 stopni
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  7. #7

    Domyślnie Re: Sterownik G-403-PO2

    Cytat Napisał Piotrek4444
    Witam i dziękuję za odpowiedź.
    Czyli rozumiem że na przewodzie zasilającym pompę co mam zainstalować sobie przełącznik lub zwykłą wtyczkę i sobie w lecie gdy się tylko cwu grzeje pompe co odłączyć i w to samo miejsce wtyknąć wtyczkę pompy cwu.[/list]
    ze sterownika wychodza dwa przewody na dwie pompy, pompa cwu pozostaje bez zmian, wpinasz się tylko w przewód co i ten odpinasz na lato

    Cytat Napisał Piotrek4444
    co z czujnikiem umiejscowionym w zasobniku cwu.[mam go odłączyć]??[/list]
    nie widziałem takie potrzeby! sterownik nadal steruje obiegiem cwu

    Cytat Napisał Piotrek4444
    w takim układzie nie mogę sobie zadawać temperatury zadanej bojlera???
    tylko w lecie pompa cwu będzie pracowała jak pompa co zimą, cały czas.
    Bo normalnie to pompka cwu gdy nagrzała bojler to się wyłączała a gdy spadła temp. w bojleże to się włączała i itd.[/list]
    odp. j/w

    Cytat Napisał Piotrek4444
    I jeszcze jedno pytanie: w zimie gdy się grzeje co to normalnie pompkę cwu podpiąć do sterownika?[/list]
    zimą mam podpięte obie pompy i działaja sobie niezaleznie

    Cytat Napisał Piotrek4444
    Czyli ogulnie w tym sterowniku nie można sobie ustawić trybu pracy "lato"
    tak jak to w niektórych można ?????????[/list]
    nie znalazłem sensownego rozwiązania w sterowniku - powyższe było szybsze moze zadzwoń do serwisu i podadzą jakies lepsze rozwiązanie

    Cytat Napisał Piotrek4444
    Oraz także proszę w dalszym ciągu o opinie o tym kociołku tj. HEF EKO-PLUS 15kw.[/list]
    Sam posiadam eko-plusa ale w wersji uniwersalnej, poniewaz miałem dość duże zapasy drewena. Po trzech sezonach mogę powiedziec ze jestem zadowolony, zimą zero awarii, slimak w dobrym stanie - do wad zaliczam zbyt mały zbiornik na paliwo (powinien być o 40-50 kg wiekszy) i głośną pracę silnika (kondensator do wymiany?) w podajniku ale kocioł stoi piętro niżej w piwnicy wiec luz.

  8. #8

    Domyślnie Sterownik G-403-PO2

    Dziękuję ci kolego gonsiorek za cenne rady.
    Teraz już wszystko rozumiem, rzeczywiście bardzo fajne rozwiązanie.
    Wielkie dzięki!!!!!!!!!!

    A tak z ciekawości: jak Pan załaduje kocioł drewnem { palenie jak w tradycyjnym kotle, na ruszczie } to jaką on stałopalność osiąga.

    Jeszcze jedno pytanie ( już ostanie, żeby Pana nie zanudzić tymi pytaniami )
    Bo w tym sterowniku tj. Geco G-403-PO2 można sobie ustawić najwyższą temperaturę zadaną w bojleże na 60'C co z tymi popularnymi bakteriami Legionella które żeby zwalczyć to temperatura w bojleże musi być minimum 70'C 75'C
    Ja myśle aby zastosować grzłkę elektrycznąw bojleże. A Pan???????????
    Oraz inni użytkownicy!!!! Proszę się wypowiedzieć.

    PS: Chętnie porozmawiam na temat kociołka HEF eko-plus z jego użytkownikami więc w dalszym ciągu proszę o opinie.

    Dziękuję z góry za odp.

  9. #9

    Domyślnie Re: Sterownik G-403-PO2

    Cytat Napisał Piotrek4444
    A tak z ciekawości: jak Pan załaduje kocioł drewnem { palenie jak w tradycyjnym kotle, na ruszczie } to jaką on stałopalność osiąga.
    Do kotła mam podpięty zbiornik cwu o pojemnosci 120L (płaszczowy) i latem rozpalam kocoł raz na dobę o godzi 16-18 porcją drewna o wymiarach hmmm np. pudełka na papier A4 -2500 kartek . Operacja zajmuje 5 minut i kocioł startuje z ok 23 C do max 85 C (bez wentylatora - tylko uchylona dolna klapa na ok 3-4 mm). Woda się grzeje, wieczorny prysznic itp. a rankiem jeszcze (kociol juz wystudzony) mam jeszcze ciepła wode w bojlerze na prysznic przed wyjściem do pracy.

    Cytat Napisał Piotrek4444
    Bo w tym sterowniku tj. Geco G-403-PO2 można sobie ustawić najwyższą temperaturę zadaną w bojleże na 60'C co z tymi popularnymi bakteriami Legionella które żeby zwalczyć to temperatura w bojleże musi być minimum 70'C 75'C
    teoretycznie tak ale wode używam na na tyle często ze nie składuje się ona przez kilka dni a wieczorem i tak zostaje podgrzana do 55 C

    Cytat Napisał Piotrek4444
    Ja myśle aby zastosować grzłkę elektrycznąw bojleże. A Pan???????????
    Czasem używam ... Gdy zonka zostaje sama w domu, gdy jest jakaś imprezka itp. ale jak wspominałem miałem (mam) zapasy drewna na ok 5 lat letniego grzania

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony