dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 67
  1. #1

    Domyślnie W temacie "Wiata ogrodowa"

    Taką wiatkę dziś właśnie wymodziłem koszta:
    35mb kantówki 7,5cm - 210 zł
    okucia, gwożdzie, wkręty- 50 zł
    impregnat malowane 2 razy - 30 zł
    rurka jako nogi 4 mb - 24 zł (normale nogi do belek ogrodowych są po 20 zł sztuka co daje 120 zł)
    zostaje mi jeszcze dokupić daszek- pokrycia Ondulina - sztuka po 28 zł castorama
    - Zaraz dokleje zdjecie


  2. #2

    Domyślnie

    Tak żeby się troszkę przyczepić - jak się spojrzy na ten pionowy element na pierwszym planie i ten w tle obok niego - to któryś z nich z poziomicą się nie widział .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krashan2
    Tak żeby się troszkę przyczepić - jak się spojrzy na ten pionowy element na pierwszym planie i ten w tle obok niego - to któryś z nich z poziomicą się nie widział .
    Poziomicy nawet nie próbowałem przykładać bo drzewo mokre i krzywe jak pierun - kto znajdzie w srodku lata prostą i suchą kantówkę (może gdzieś są ale nie szukałem - tartak tnie na bieżąco z mokrych drzew podleży to tydzień na takim skwarze i już krzywo). Jak ktoś chce proste to niech zamówi u stolarza kantówki z drewna klejone - ale one już na pewno nie kosztują 6 zł za metr. Po drugie pokoślawione bo jeszcze nie wypoziomowane, będę poziomował wkopując i zalewająć nogi (niektóre nogi wiszą w powierzu, krzywy grunt - wiata nie stoi jeszcze w miejscu docelowym. W rzeczywistości nie wygląda tak fatalnie
    A propo kto zna jakiegoś stolarza w okolicach Wrocławia.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    W sierpniu mam zamiar postawić "domek na narzędzia ogrodowe - czytaj wszelkiego rodzaju rupiecie. Taki z 10 m kw. Kombinuję, ćzy kupić gotowy czy robić samemu. Robić mi się bardzo nie chcę ale te z Praktikera czy Castoramy jakoś nędznie wyglądają. Może ktoś ma jakiś projekt takiego domku.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał JackD
    jakie to są wymiary??
    3m długie
    1,40 m szerokie
    1,7 m wysokie od niżsej strony
    2 m wysokie od wyższej strony
    czyli 3x1,7x1,4=7m3 co najmniej
    ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobic większe (sąsiad ma z boku taką samą tylko na 12 m drzewa

    Mozna jeszcze dodać zastrzały itp ale to juz teraz jest stabilne
    w sobote zalewam.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    W sierpniu mam zamiar postawić "domek na narzędzia ogrodowe - czytaj wszelkiego rodzaju rupiecie. Taki z 10 m kw. Kombinuję, ćzy kupić gotowy czy robić samemu. Robić mi się bardzo nie chcę ale te z Praktikera czy Castoramy jakoś nędznie wyglądają. Może ktoś ma jakiś projekt takiego domku.
    Robić samemu!!!!!
    Większa satysfakcja
    a projektów pełno na amerykańskich stronach o drzewie jak znajde linka to ci wysle.


    Juz mam
    http://www.buildeazy.com/chicken_coop_1.html - to jest kurnik - ale wygląda jak domek
    http://www.buildeazy.com/newplans/playhouse_6x6_1.html - a to juz jest domek
    http://www.absolutelyfreeplans.com/O...r_projects.htm - i tu jest dużo projektów

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    mi sie tez kiedys mazyl domek na rupiecie i jakas maly pokoik na odpoczynek ale takie cudo kosztuje ponad 4000 a sam zrobie pewnie za prawie polowe ceny no moze przesadzam ale przynajmniej bede wiedzial dlaczego tu i tam troszke odstaje a jak wszystko pujdzie po mojej mysli to bedzie super plan narysuj sam przemysl wszystkie obciazenia snieg najwazniejszy co by sie po zimie nie zawalilo ale bedziesz mial zabawy przy robieniu tylko czasem potrzeba pomocnika lub duzo sciskow albo wielki stol pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    A jak te nogi z rurek sa polaczone z reszta ?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    A jak te nogi z rurek sa polaczone z reszta ?
    Wywiercone wiertłem do drewna fi 22 - wlac do środka klej ( ja nie wlałem) - wbić rurke młotkiem , jak już rurka na miejscu przewierciłem sie na przelot wiertarką i sklinowałem gwożdziem troszkę grubszym gwoździem. Podobnie jak "zastrzały" z dużych gwożdzi które wejdą w beton.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedz. Sadze, ze skorzystam. Musze zrobic podpory pod winogron.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Dzieki za podpowiedz. Sadze, ze skorzystam. Musze zrobic podpory pod winogron.
    Jeszce tylko dobrze zaizolowac dóły drewna - może jakąś smoła albo folią w płynie - chociaż i tak juz nie stoją na gołej ziemi - a rurka to zwykła rurka hydrauliczna ocynk.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Ro ja sie może pochwalę swoją:


    Tak wyglądała przed obiciem deskami (ażurowo by był przewiew, przód otwarty).
    Wonstrukcja wykonana z tego co zostało plus kilka elementów "zdobycznych".
    Wymiary to 8x3m, wysokość z przodu 2,4m, z tyłu 2m. Koszt dokupionych materiałów ok 700 zł w tym 22l drewnochromu. Najbardziej byłem zaszokowany iloscia tego ostatniego. 11l poszło na konstrukcję i tyle samo na obicie (nie mam niestety fotki z wersji ostatecznej).
    całość ustawiona na papie na emkach. Cała konstrukcja za wyjątkiem mocowania krokwi wykonana bez jednego elementu metalowego . Gwoździe użyte dopiero do mocowania krokwi i desek. Wybrałem deski zamiast łat gdyz pokrycie stanowi ondulina i obawiałem się, że przy takim nachyleniu mogła by się ugiąć, a deski dają zawsze większe pole podparcia.
    Drewno ustawiam na paletach jakie pozostały po budowie, a niezostały przezornie spalone.

  14. #14

    Domyślnie

    No to juz jest niezłe "wiacisko" - troche roboty pewnie było. Ja takiej dużej nie potrzebuję. Ta co zrobiłem jest 2x przewymiarowana - palę 2-3 kubików drzewa w kominku i tyle. Ale całkiem ładna. Jak stawiałeś na tych bloczkach - bo może też bym tak osadził

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Moja przewymiarowana nie jest... pale drewnem i ma się tu zmiesciś 2x tyle drewna ile spaliłem ubiegłej zimy. Do emek słupy sa przytwierdzone za pomocą profili - to tak na wypadek gdyby mogły się z nich zsunąć, a tak śpię spokojnie. Co najwyzej wiata mi odleci jak będzie tornado
    Szkielet wykonany w dwie osoby przez upalny tydzień.

  16. #16

    Domyślnie

    Co to są te Mki wytłumacz mi jasno i opisowo

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Bloczki betonowe na fundamenty. Kilka mi zostało i nagle znalazły swoje przeznaczenie. mam jeszcze kilka postaków PH. Też szukam dla nich zastosowania.

  18. #18

    Domyślnie

    Rafałku jestem ciemna. Co to takiego te emki???Rozumiem ,że krokwie te pionowe bele stoja na bloczkach i widac nawet papę ale emki??Powiedz bardziej łopatologicznie , zlece te wiatę gosciwi od dachu ale musze wiedzieć o czym bede gadac. Bo on napewno bedzie wiedział. Tyle,że ja tez muszę .

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Zobacz moją odpowiedź przed ostatnim Twoim pytaniem.

  20. #20

    Domyślnie

    No tak , rozumiem.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony