dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Drewniane belki-impregnacja

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekas5

Domyślnie Drewniane belki-impregnacja

Moze ktos ma pomysł czym zaimpregnowac drewniane belki, ktore bedą dotykały muru. Jest tego sporo, bo około 500mb. Myślałem o jakims impregnacie na bazie oleju, albo ciekłą parafiną.

Domyślnie

Słusznie. Impregnat na bazie oleju bedzie dobrym rozwiązaniem.

3. Wybieramy klej do płytek. Jaki do glazury, jaki do gresu, jaki do terakoty lub kamienia? Własny dom! Najlepszy sposób na życie. Historia budowy nowego domu na starych fundamentach Jaki jest koszt remontu łazienki? Ile zapłacisz za robociznę, ile za materiały? Przemyślany dom minimalistyczny. Parterowy budynek w grafitowych barwach
    marekas5

Domyślnie

Czy ja słusznie rozumuje, ze dobrym rozwiazaniem bedzie nasączenie np. olejem jadalnym lub pokostem ? albo mieszanina obu.

Domyślnie

Olejem jadalnym niekoniecznie. Ewentualnie olej lniany.

Ale zobacz Valtti Base (Valtti Pohja) Tikkurila. To impregnat na bazie oleju lnianego, zapobiega pleśni, grzybom itp.

Domyślnie

czy to maja byc widoczne belki ?
    Jezeli tam to zaimpregnuj je np. bezbarwnym BORAXEM (chyba tak sie pisze) a pozniej i tak bedziesz,musial malowac lakierem.
    Jezeli chcesz miec inny kolor niz kolor desek to przed lakierem jakas bejca nitro, albo od razu jakas lakierobejca.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

Domyślnie

Wizjer wiesz cos moze o impregnacji drewna gorącym olejem ?

Domyślnie

Jest na rynku mnóstwo preparatów, np. firm Sadolin, Bondex, v33, czy rodzime Decoralu bądź Śnieżki. My zamówiliśmy heblowane krokwie na szczyty, najpierw szlifujemy je siateczką, potem impregnujemy - kupiliśmy bezbarwny Drewnochron Extra, a potem pojedziemy lakierobejcą na kolor. Tak samo zrobimy z nadbitką. Można też użyć od razu preparatu 3 w 1 - czyli impregnatu z bejcą i lakierem, odpuściliśmy sobie z uwagi na niezdecydowanie w kwestii koloru na chwilę obecną.

marekas5

Domyślnie

Wybacz DAKOTA, ale podajesz srodki na konserwacje trzonka do siekiery.
    Pytałem o impregnacje materiałem naturalnym, polegającą na nasączeniu jakims srodkiem, tak zeby po przecieciu belki 13/13 przynajmniej po 3 cm z kazdej strony drewno "opiło" sie.
    Malowanie krokwi lakierobejca ma walor li tylko estetyczny.

Domyślnie

borax (sol borowa) jako prewencyjne zabezpieczenie przed szkodnikami, po wyschnieciu pokost lniany wystarczy. Nie trzeba skomplikowanych olejow i woskow, bo po belkach sie nie chodzi

pozdrawiam
    Tadelakt

marekas5

Domyślnie

Cytat Napisał Tadelakt
    borax (sol borowa) jako prewencyjne zabezpieczenie przed szkodnikami, po wyschnieciu pokost lniany wystarczy. Nie trzeba skomplikowanych olejow i woskow, bo po belkach sie nie chodzi

pozdrawiam
    Tadelakt
    I ja tez tak pomyslałem o boraxie i pokoscie, to chyba prawidłowa opcja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia