dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Kostka granitowa sie rusza...

    ...po 2 sezonach od ulozenia. Sa miejsca, szczegolnie na podjezdzie, gdzie kostki mocno sie ruszaja. Kostka 9x11. Sa na swoich miejscach, nie zapadaja sie ale sa mocno obluzowane i mozna nimi ruszac a niektore z nich nawet wyjac. Takie zachowanie wskazuje, ze nie sa trwale zwiazane z podkladem - nie wiem, za slaba podsypka piaskowo-cementowa, za malo piasku miedzy kostkami (fugi z piasku), moze zbyt duze odstepy miedzy niektorymi kostkami (chociaz to ostatnie raczej malo prawdopodobne) czy tez inny feler. W tej chwili miejsca medzy kostkami sa porosniete mchem (na gleb. ok 1 cm) i wyglada to b. przyjemnie wg mnie. Ale co z tego.

    W ub. roku kostki na pewno sie nie ruszaly - dopiero teraz zauwazylem, ze tak sie zachowuja. Podbudowa byla dosc wysoka, ok. 60-70 cm, w tym spora warstwa tlucznia. Ale - jak wspomnialem - chyba jest w porzadku, poniewaz kostki sie nie zapadaja. Na wjazd wjezdzalem dotad jedynie samochodem osobowym, zadna ciezarowka nie testowala go - choc wykonawca zapewnial mnie, ze spokojnie ciezarowe samochody moga tam wjechac.

    Czy u kogos z was tez rusza sie granit i czy - pytanie do znajacych sie na temacie - jest to dopuszczalne czy tez wykonawca musi poprawic (ukladajac czesc kostki od nowa). Obrzeza tez wykonane sa z kostki granitowej na mokrej zaprawie. I nie ruszaja sie, wygladaja na stabilnie mocowane.

    Druga sprawa - schody z kostki granitowej. Obrzeza z najwekszej kostki, wypelnienie z kostki 4 x 6. Po 2 sezonie te duze kostki brzegowe niestety ale tez ruszaja sie, niektore mocno. W ub. roku tez sie nie ruszaly, problem zauwazylem niedawno. Czy przyczyna moze byc fakt, ze przestrzenie miedzy kostkami sa puste - chcialem, zeby tak zrobili, z uwagi na bardziej naturalny wyglad. Nie podobaly mi sie schody, gdzie luki miedzy kostkami wypelnione byly zaprawa na calej wysokosci kostki. U mnie zaprawa byla tylko w dolnej, niewidocznej z zewnatrz czesci obrzeza.

    Prosze o wasze uwagi.

  2. #2

    Domyślnie

    Podciagam watek - czy ktos z przegladajacych aktualnie forum ma u siebie nawierzchnie z kostki granitowej i mial/nie mial opisanych wyzej doswiadczen?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    box

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja u siebie na schodach dałem kostke jak najbliżej i wypełniłem szczeliny mocnym betonem i dodatkiem jakiegoś środka na klejenie Poświęciłem na to troche czasu z cienkim nożem i drutem upychałem ten beton w szczelinach. Szczeliny są mało widoczne i wygląda to jak piasek. Ja wypełnienie fugi robiłem z suchego betonu. Przy tej małej kostce nie wierzyłem w piasek że utrzyma w kupie całośća a także nie bedzie róśł mech. Tylko ja mam na chodniku kamień i samochodem po nich nie jezdze a i tak mi się dwa ruszają. Troche piasku, wody i wypełnić te szczeliny zobaczyć czy bedzie poprawa jak nie to niech poprawią tymbardziej że się nie zapadają tylko ruszają przy piasku i takich nie regularnych kształatch może dobiero teraz wypełniły sie wszystkie szczeliny na dole kostki i porobiły sie luzy.

  4. #4

    Domyślnie Re: Kostka granitowa sie rusza...

    Cytat Napisał tomek_2
    ...po 2 sezonach od ulozenia. Sa miejsca, szczegolnie na podjezdzie, gdzie kostki mocno sie ruszaja.
    a nie możesz wysypać na kostkę drobnego piachu i pozmiatać trochę miotłą? - piach wpadnie w szpary i kostka przestanie się ruszać

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam kostkę granitową . użytkuje się świetnie -4 lata żadnych problemów . mój mąż jezdzi i parkuje na podjeżdzie samochód powyżej 3,5 tony ale sam ma firmę zajmującą się układaniem nawierzchni. I nie jest to dobrze zrobione bo "dla siebie" tylko dla tego ,że jest solidny i szkoda mu czasu na poprawki.
    Z tego co ja się orientuję to kostkę betonową wypełnia się piachem,ale granit u nas wypełniony jest cement+piach ale więcej cementu niż na podbudowie-taka wzmocniona wersja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony