dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31

Temat: Jakie szkło w kabinie prysznicowej?

Domyślnie Jakie szkło macie w kabinie prysznicowej?

No właśnie - jakie szkło w kabinie prysznicowej?
    Gładkie, matowe, mleczne, wzorzyste, dymione, we wzorki?
    Które są lub nie pracochłonne w utrzymaniu?
    Jak rodzaj szkła w kabinie wpływa na wystrój łazienki?

Domyślnie

Ja mam normalne przezroczyste szklo. Nie w kabinie, bo takowej nie posiadam, ale przy wannie. Przezroczyste dlatego, ze lazienke mam mala i optycznie nie wyglada jak zaslona, co by mi ja jeszcze skrocilo.

3. Jak ocieplić poddasze, aby zaoszczędzić na ogrzewaniu? Wanna wolnostojąca czy zabudowana? Zobacz galerię aranżacji łazienek Nie możesz się wyspać? Mamy na to sposób! Domowa uprawa storczyków. Jak kupować storczyki?

Domyślnie

mam wielką kabinę ze zwyklego, przezroczystego szkla bo takie akurat mi sie podoba, wszelkie wzorki, szlaczki i inne dla mnie są be

Domyślnie

także przezroczyste, nie barwione, bez wzorków.... uwazam to za naturalne..... bez udziwnień.....

Domyślnie

No właśnie. Ja też się skłaniam ku przezroczystemu szkłu, ale zastanawia mnie czy nie widać na nim każdej kropli wody i czy doczyszczenie jej nie zabiera dużo czasu?

Domyślnie

Jak jesteś pedantem to widać każdą kroplę wody a jak nie , to sie przyzwyczaisz tego nie widzieć - u nas zona widzi te krople przewaznie przed świetami i od czasu do czasu ( na szczęście dla mnie ) w niektóre weekendy tzw. dni techniczne ( koszmar , bo nie tylko te szybki sa doczyszczane ).
    Właściciel domu z poddaszem , kominkiem , ogrzewaczem przepływowym , dwoma kotami i jednym psem.

Domyślnie

Kabina mleczne szkło - używam od pół roku i nie narzekam, wydaje mi się że na przezroczystym bardziej widoczna jest każda kropla. Znajomi mają przezroczystą i nie wiem czy brak czasu na mycie czy długie używanie sprawiło że przezroczyste stało się "mlecznym".

Domyślnie Jakie szkło w kabinie prysznicowej?

Jakie szkło w kabinie prysznicowej polecilibyście, żeby było najłatwiejsze w utrzymaniu czystości?
    http://www.kermi.pl/Polnisch/Duschen...er/index.phtml

Oczywiście przezroczyste odpada, zastanawiam się czy wybrać mleczne czy strukturalne. Chodzi o to, żeby nie musieć po każdym myciu wycierać kabiny do sucha a uniknąć brzydkich widocznych zacieków i osadów. Zdaję sobie sprawę, że na każdym szkle to się robi ale codzienne czyszczenie kabiny to obłęd, wolę robić to standardowo 1 raz w tygodniu i mieć przez tydzień estetycznie wyglądającą kabinę.
    Pozdrawiamy M&M&M&M

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar DorciaIQ
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

Domyślnie

No to raczej najbardziej to ostatnie z tego co dajesz do wyboru.

Pytanie tylko czy chodzi Ci o łatwe utrzymanie w czystości, czy też o to, żeby nie było widać brudu za bardzo, bo to dwie różne rzeczy. Jeśli o to drugie, to szkło powinno być faktycznie nieprzezroczyste, najlepiej strukturalne. Ale jeśli o utrzymanie czystości, to zewnętrzna powierzchnia nie ma nic do rzeczy i najlepiej chyba dać szkło z taką powłoką ułatwiającą spływanie wody i zapobiegającą zaciekom, jakoś to się nazywa ta powłoka, nie pamiętam akurat jak ale to każdy szanujący się sprzedawca powinien wiedzieć

Domyślnie

na warszawska wode powłoki anticalc nie dzialaja...

ja mam teraz czesciowo piaskowane drzwi - z wzorem - i musze powiedziec ze na czesciach piaskowanych nie widac zaciekow. dlatego kolejne drzwi zrobie cale piaskowane...

Domyślnie

całe matowe
    Tu była reklama

Domyślnie

Moim zdaniem powinno być całe półprzezroczyste.

Domyślnie

Z resztą każdy ma swoje upodobania i przyzwyczajenia i nie ma co z nimi dyskutować.

Domyślnie

Cytat Napisał vendea
    na warszawska wode powłoki anticalc nie dzialaja...

ja mam teraz czesciowo piaskowane drzwi - z wzorem - i musze powiedziec ze na czesciach piaskowanych nie widac zaciekow. dlatego kolejne drzwi zrobie cale piaskowane...

vendea jakiej firmy masz drzwi,bo poszukuje takich montowanych bespośrednio zawiasami do ściany

Domyślnie

To zawiasów nie mozna sobie dowolnie dobierać?

Domyślnie

Cytat Napisał Wizjer
    To zawiasów nie mozna sobie dowolnie dobierać?
    zawiasy raczej można dokupic odzielnie i taka szybe zamowic na zamówienie u szklarza
    Tu była reklama

Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

Domyślnie Re: Jakie szkło w kabinie prysznicowej?

Cytat Napisał M3
    Jakie szkło w kabinie prysznicowej polecilibyście, żeby było najłatwiejsze w utrzymaniu czystości?

Oczywiście przezroczyste odpada, zastanawiam się czy wybrać mleczne czy strukturalne. Chodzi o to, żeby nie musieć po każdym myciu wycierać kabiny do sucha a uniknąć brzydkich widocznych zacieków i osadów. Zdaję sobie sprawę, że na każdym szkle to się robi ale codzienne czyszczenie kabiny to obłęd, wolę robić to standardowo 1 raz w tygodniu i mieć przez tydzień estetycznie wyglądającą kabinę.
    Musze cie zasmucić to czy szyby bedą łatwe do utrzymania w czystosci zależy od wody a nie od wzorków niestety. Zwróciłbym uwagę na jeszcze jedną rzecz a mianowicie nie bierz kabiny z profilami w których osadzone są szybki i szklane elementy. Utrzymanie tego w czystosci to masakra . Polecam kabiny bez ramek wyposazonych tylko w uszczelki sylikonowe z magnesami.
    Tak już w życiu jest ... coś się kończy ... a coś zaczyna...

Cytat Napisał gawel
    Musze cie zasmucić to czy szyby bedą łatwe do utrzymania w czystosci zależy od wody a nie od wzorków niestety. Zwróciłbym uwagę na jeszcze jedną rzecz a mianowicie nie bierz kabiny z profilami w których osadzone są szybki i szklane elementy. Utrzymanie tego w czystosci to masakra . Polecam kabiny bez ramek wyposazonych tylko w uszczelki sylikonowe z magnesami.
    Dzięki za tą uwagę. Myślałam o kabinie z profilami, teraz przyjrzę się też tym bez ramek.
    Pozdrawiamy M&M&M&M

Cytat Napisał gawel
    Cytat Napisał M3

gaweł może jakieś linki z takimi drzwiami.Poszukuję drzwi montowanych zawiasami bespośrednio do ściany.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia