dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie Jakie szkło macie w kabinie prysznicowej?

    No właśnie - jakie szkło w kabinie prysznicowej?
    Gładkie, matowe, mleczne, wzorzyste, dymione, we wzorki?
    Które są lub nie pracochłonne w utrzymaniu?
    Jak rodzaj szkła w kabinie wpływa na wystrój łazienki?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam normalne przezroczyste szklo. Nie w kabinie, bo takowej nie posiadam, ale przy wannie. Przezroczyste dlatego, ze lazienke mam mala i optycznie nie wyglada jak zaslona, co by mi ja jeszcze skrocilo.

  3. #3

    Domyślnie

    mam wielką kabinę ze zwyklego, przezroczystego szkla bo takie akurat mi sie podoba, wszelkie wzorki, szlaczki i inne dla mnie są be

  4. #4

    Domyślnie

    także przezroczyste, nie barwione, bez wzorków.... uwazam to za naturalne..... bez udziwnień.....

  5. #5

    Domyślnie

    No właśnie. Ja też się skłaniam ku przezroczystemu szkłu, ale zastanawia mnie czy nie widać na nim każdej kropli wody i czy doczyszczenie jej nie zabiera dużo czasu?

  6. #6

    Domyślnie

    Jak jesteś pedantem to widać każdą kroplę wody a jak nie , to sie przyzwyczaisz tego nie widzieć - u nas zona widzi te krople przewaznie przed świetami i od czasu do czasu ( na szczęście dla mnie ) w niektóre weekendy tzw. dni techniczne ( koszmar , bo nie tylko te szybki sa doczyszczane ).
    Właściciel domu z poddaszem , kominkiem , ogrzewaczem przepływowym , dwoma kotami i jednym psem.

  7. #7

    Domyślnie

    Kabina mleczne szkło - używam od pół roku i nie narzekam, wydaje mi się że na przezroczystym bardziej widoczna jest każda kropla. Znajomi mają przezroczystą i nie wiem czy brak czasu na mycie czy długie używanie sprawiło że przezroczyste stało się "mlecznym".

  8. #8

    Domyślnie Jakie szkło w kabinie prysznicowej?

    Jakie szkło w kabinie prysznicowej polecilibyście, żeby było najłatwiejsze w utrzymaniu czystości?
    http://www.kermi.pl/Polnisch/Duschen...er/index.phtml

    Oczywiście przezroczyste odpada, zastanawiam się czy wybrać mleczne czy strukturalne. Chodzi o to, żeby nie musieć po każdym myciu wycierać kabiny do sucha a uniknąć brzydkich widocznych zacieków i osadów. Zdaję sobie sprawę, że na każdym szkle to się robi ale codzienne czyszczenie kabiny to obłęd, wolę robić to standardowo 1 raz w tygodniu i mieć przez tydzień estetycznie wyglądającą kabinę.
    Pozdrawiamy M&M&M&M

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    No to raczej najbardziej to ostatnie z tego co dajesz do wyboru.

    Pytanie tylko czy chodzi Ci o łatwe utrzymanie w czystości, czy też o to, żeby nie było widać brudu za bardzo, bo to dwie różne rzeczy. Jeśli o to drugie, to szkło powinno być faktycznie nieprzezroczyste, najlepiej strukturalne. Ale jeśli o utrzymanie czystości, to zewnętrzna powierzchnia nie ma nic do rzeczy i najlepiej chyba dać szkło z taką powłoką ułatwiającą spływanie wody i zapobiegającą zaciekom, jakoś to się nazywa ta powłoka, nie pamiętam akurat jak ale to każdy szanujący się sprzedawca powinien wiedzieć

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    na warszawska wode powłoki anticalc nie dzialaja...

    ja mam teraz czesciowo piaskowane drzwi - z wzorem - i musze powiedziec ze na czesciach piaskowanych nie widac zaciekow. dlatego kolejne drzwi zrobie cale piaskowane...


  11. #11

    Domyślnie

    całe matowe
    Tu była reklama

  12. #12

    Domyślnie

    Moim zdaniem powinno być całe półprzezroczyste.

  13. #13

    Domyślnie

    Z resztą każdy ma swoje upodobania i przyzwyczajenia i nie ma co z nimi dyskutować.

  14. #14

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał vendea
    na warszawska wode powłoki anticalc nie dzialaja...

    ja mam teraz czesciowo piaskowane drzwi - z wzorem - i musze powiedziec ze na czesciach piaskowanych nie widac zaciekow. dlatego kolejne drzwi zrobie cale piaskowane...

    vendea jakiej firmy masz drzwi,bo poszukuje takich montowanych bespośrednio zawiasami do ściany

  16. #16

    Domyślnie

    To zawiasów nie mozna sobie dowolnie dobierać?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wizjer
    To zawiasów nie mozna sobie dowolnie dobierać?
    zawiasy raczej można dokupic odzielnie i taka szybe zamowic na zamówienie u szklarza
    Tu była reklama

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie Re: Jakie szkło w kabinie prysznicowej?

    Cytat Napisał M3
    Jakie szkło w kabinie prysznicowej polecilibyście, żeby było najłatwiejsze w utrzymaniu czystości?
    http://www.kermi.pl/Polnisch/Duschen...er/index.phtml

    Oczywiście przezroczyste odpada, zastanawiam się czy wybrać mleczne czy strukturalne. Chodzi o to, żeby nie musieć po każdym myciu wycierać kabiny do sucha a uniknąć brzydkich widocznych zacieków i osadów. Zdaję sobie sprawę, że na każdym szkle to się robi ale codzienne czyszczenie kabiny to obłęd, wolę robić to standardowo 1 raz w tygodniu i mieć przez tydzień estetycznie wyglądającą kabinę.
    Musze cie zasmucić to czy szyby bedą łatwe do utrzymania w czystosci zależy od wody a nie od wzorków niestety. Zwróciłbym uwagę na jeszcze jedną rzecz a mianowicie nie bierz kabiny z profilami w których osadzone są szybki i szklane elementy. Utrzymanie tego w czystosci to masakra . Polecam kabiny bez ramek wyposazonych tylko w uszczelki sylikonowe z magnesami.

  19. #19

    Domyślnie Re: Jakie szkło w kabinie prysznicowej?

    Cytat Napisał gawel
    Musze cie zasmucić to czy szyby bedą łatwe do utrzymania w czystosci zależy od wody a nie od wzorków niestety. Zwróciłbym uwagę na jeszcze jedną rzecz a mianowicie nie bierz kabiny z profilami w których osadzone są szybki i szklane elementy. Utrzymanie tego w czystosci to masakra . Polecam kabiny bez ramek wyposazonych tylko w uszczelki sylikonowe z magnesami.
    Dzięki za tą uwagę. Myślałam o kabinie z profilami, teraz przyjrzę się też tym bez ramek.
    Pozdrawiamy M&M&M&M

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie Re: Jakie szkło w kabinie prysznicowej?

    Cytat Napisał gawel
    Cytat Napisał M3
    Jakie szkło w kabinie prysznicowej polecilibyście, żeby było najłatwiejsze w utrzymaniu czystości?
    http://www.kermi.pl/Polnisch/Duschen...er/index.phtml

    Oczywiście przezroczyste odpada, zastanawiam się czy wybrać mleczne czy strukturalne. Chodzi o to, żeby nie musieć po każdym myciu wycierać kabiny do sucha a uniknąć brzydkich widocznych zacieków i osadów. Zdaję sobie sprawę, że na każdym szkle to się robi ale codzienne czyszczenie kabiny to obłęd, wolę robić to standardowo 1 raz w tygodniu i mieć przez tydzień estetycznie wyglądającą kabinę.
    Musze cie zasmucić to czy szyby bedą łatwe do utrzymania w czystosci zależy od wody a nie od wzorków niestety. Zwróciłbym uwagę na jeszcze jedną rzecz a mianowicie nie bierz kabiny z profilami w których osadzone są szybki i szklane elementy. Utrzymanie tego w czystosci to masakra . Polecam kabiny bez ramek wyposazonych tylko w uszczelki sylikonowe z magnesami.
    gaweł może jakieś linki z takimi drzwiami.Poszukuję drzwi montowanych zawiasami bespośrednio do ściany.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony