dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Zabudowa rury gazowej

    Witam

    Chciałbym schować rurę gazową za ekranem z płyty kartonowo-gipsowej. Z tego co udało mi się dowiedzieć, można to zrobić pod warunkiem zapewnienia wentylacji.
    - jakie najmniejsze kratki wentylacyjne można dostać?
    - czy są jakiekolwiek wymogi odnośnie rozmiaru i ułożenia otworów wentylacyjnych w takim tunelu? (2m, przekroj 10x10) Np okolice spawów na rurze/etc?

    marcin

  2. #2

    Domyślnie

    Zawsze słyszałam, że rury gazowe muszą być na wierzchu. Kto Ci powiedział, że mozna je obudować?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał skama
    Zawsze słyszałam, że rury gazowe muszą być na wierzchu. Kto Ci powiedział, że mozna je obudować?
    Z tego co ja sie orientuję, to można je właśnie zabudować zabudową lekką umożliwiającą szybki demontaż a jednocześnie badanie szczelności.
    U znajomego widziałem właśnie obudowę z płyt g-k na stelażu przy suficie z otworkami po jednej stronie - takimi małymi okrągłymi jak czasami są w drzwiach do łazienki, a na innej stronie z anemostatami.

  4. #4

    Domyślnie

    ja mam obudowaną G-K, biegnącą pod sufitem, z obu stron otwory wentylacyjne zabezpieczone okrągłymi kratkami. I nie sądzę, abym mógł wylecieć w powietrze.

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba faktycznie już się troszkę "złagodziły" przepisy i rury można zabudować - nie sprawdzałam przepisów, ale słyszałam, że można do głębokości (? - tak mi się wydaje) 20 cm, ale część zabudowana powinna być w całości bez łączeń, a zabudowa powinna mieć otwory wentylacyjne (u nas spece polecali jakieś małe kółeczka, takie jakie są w meblach). A ta głębokość 20 cm ma chyba znaczenie dla wykrywaczy przy ewentualnej kontroli.
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    nie wyobrażam sobie zostawić takiej brzydkiej rury na wierzchu no i w dodatku pomalowanej na żółto jak wymogi każą.Wszędzie gdzie sie z nią spotkałem to ją obudowywałem.Prawda jest taka że trzeba zostawić otwory kontrolne w razie nieszczelności spawów.Nie jest to jakaś wskazana głębokosć czy odległosć bo w takiej obudowie wydostający sie gaz będzie sie lepiej kumulował a wykrywacz szybko go wykryje.Problem jest taki iż przy nieszczelnosc instalacji trzeba będzie to wszysko rozwalić.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  7. #7

    Domyślnie

    Też zabudowałem GK.

    U mnie rura idzie na poddasze - tam jest piec.
    Przez 2 stropy przechodzi...
    I jaki ma byc do niej dostep/wgląd w miejscu przejścia przez sufit?

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony