dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 104
  1. #1

    Domyślnie Ile za gładzie gipsowe?

    Ile za gładzie gipsowe?
    Misiek

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Szkoda że nie ma więcej postów, to miałbym rozeznanie jaki jest rozrzut cenowy w tym temacie.
    Misiek

  4. #4

    Domyślnie

    O rozrzutach mogę napisać, rozmawialiśmy z kilkoma wykonawcami, ceny kształtowały się od 18 zł. do 22 zł./m2.
    Dodam, że to ceny z mazowieckiego, a wiem, że dużo zależy od regionu - zupełnie dla mnie to nie zrozumiałe, ale tak jest

  5. #5

    Domyślnie

    8-12 zł / m kw w ok Rzeszowa

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jolasia
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Ja płacę za gładzie 12 zł/m2 + 8zł /m2 malowanie (śląskie)
    To wykańczanie mnie wykończy!
    Mój dziennik
    Komentarze do dziennika

  7. #7

    Domyślnie

    wszystko zależy jak zawsze od jakosci i od tego czy ktos od razu gruntuje i robi zaprawki czy wpada kładzie dwa razy ,zaciera i bierze kasea pózniej wychodza przy malowaniu jakies kwaiatki


    w łódzkim robią też od 8 zl/m2 ale czy to można nazwac gladzią to nie wiem

    normalna cena to od 14-16zł/m2 z (pomalowaniem na biało) zależnosci ile m2,ile okien,narożnikow i na jakich scianach bo w wiekszosci domów do dopiero jak sie zaczyna wyprowadzac narożniki na ostro widac jakie to wszystko krzywe itd. wiec czesto ktos kto robi gladz musi jednoczesnie troche podrównac żeby to miało rece i nogi
    Tu była reklama

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał resor
    wszystko zależy jak zawsze od jakosci i od tego czy ktos od razu gruntuje i robi zaprawki czy wpada kładzie dwa razy ,zaciera i bierze kasea pózniej wychodza przy malowaniu jakies kwaiatki


    w łódzkim robią też od 8 zl/m2 ale czy to można nazwac gladzią to nie wiem

    normalna cena to od 14-16zł/m2 z (pomalowaniem na biało) zależnosci ile m2,ile okien,narożnikow i na jakich scianach bo w wiekszosci domów do dopiero jak sie zaczyna wyprowadzac narożniki na ostro widac jakie to wszystko krzywe itd. wiec czesto ktos kto robi gladz musi jednoczesnie troche podrównac żeby to miało rece i nogi
    Ja kładę 2 razy i nie ma poprawek przy malowaniu.Gruntowanie i równanie ścian "do łaty " to osobna czynność technologiczna za którą się płaci oddzielnie jeśli się przymykało oko na fuszerkę tynkarzy.Tak samo narożniki alu przy ścianach, belkach.

  9. #9

    Domyślnie

    mart 3210

    za długo przy tym robie żeby ci uwierzyc zawsze sie cos przeoczy nie ma bata i widac to dopiero po malowaniu jak sie przyswieci halogenem

    chociaz z drugiej strony często klienci jak zaobcza jak położe gładz na drugi raz to też sie pytaja czy to juz dotarte bo takie gładkie itd.
    Tu była reklama

  10. #10

    Domyślnie

    Do sztuczki potrzeba odpowiednią gładż(plus ewentualnie masę wykończeniową finish),narzędzia i umiejętności.Nakłada się większą ilosć metrów,w warstwie ok 2 mm,wstępnie wyrównuje i wc odpowiednim momencie wygładza prawie na zero.Cały czas halogen "500",od I warstwy po malowanie.

  11. #11

    Domyślnie

    tez robie wszystko pod halogen łacznie z malowaniem itd. i swoje wiem

    po prostu nie sposób na np. 60m2 wypatrzec wszystkie niedoskonałosci za jednym razem.pierd.... sie za przeproszeniem w oczach i guzik widac zwłaszcza przy halogenie 500W

    pozatym przy docieraniu pewne wady zalepieja sie i odkrywaja dopiero po malowaniu
    Tu była reklama

  12. #12

    Domyślnie

    Halogen dajesz przy scianie ,ale tak żeby padało równolegle na ścianę i tworzyło cienie na ewentualnych nierównościach.Dobry efekt daje szlifierka z odkurzaczem i przysłonięte okna.Ale tak jak napisałem wymaga to odpowiednich sztywnych i szerokich pac i umiejętności.Przydatne jest doświadczenie przy obróbce tynków gipsowych.Niektórzy praktykują dogładzanie na mokro albo 3 krotne coraz rzadsza masą.Podobno bez szlifowania.Ale to wymaga specjalnych gładzi .O efektach trudno mi coś napisac ale podobno jest ok.

  13. #13

    Domyślnie

    widzialem juz gładzie bezpyłowe i inne cuda i wiem ze jak przyświece halogenem po scianie to widac różne kwiatki oczywiscie swiecenie prostopadle do sciany albo w dzien przy wpadajacym swietle dziennym nic nam nie pokaże .swiecimy równolegle i przyzasłonietych oknach

    żyrafa do gładzi jest okej;przyspiesza robote niesamowicie i nie ma prawie kurzu ale jak nią sie robi to tarcza która dociera jest dobre 1.5metra od twoich oczu i nie zobaczysz czy juzdobrze dotarte albo cze zrobiłes gdzie ryske czy nie

    robienie coraz rzadsza masa to raczej kiepski pomysł bo gladz sie robi slabsza itd.

    wiem że co poniektórzy kłada na trzeci raz gotowa mase szpachlową typu mastermas czy finish po to żeby im sie lżej docierało.oczywiscie to jest droższa opcja bo klient dopłaca za 3 raz no i za towar
    Tu była reklama

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Darek19

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    13 zł/m2, Mińsk Mazowiecki.

  15. #15

    Domyślnie

    pytałeś o cenę to odpowiadam że gładzie z malowaniem od 15 do 18
    uzależnione jest to od ilości malowania
    Agata & Adam

  16. #16

    Domyślnie

    18zł kuj-pom z gruntowaniem.pozdro

  17. #17

    Domyślnie

    25zł/m za gruntowanie, gładź, podkład,malowanie - okolice Trójmiasta

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    panowie halogenowcy .. rozsmieszacie mnie do łez.
    Wszechwiedzący i wszystkoumiejący Pan Flashback.Pewnie Ty to robiłeś 20 lat temu,na dwie ręce a świeciłeś oczami

  19. #19

    Domyślnie

    Nie przypominam sobie żeby w Polsce wykonywano typowe gładzie gipsowe w 1982 roku.Raczej tynki szlachetne - sztablatury,stiuki itp albo zaprawki malarskie gipsem budowlanym.Na zachodzie dominowały płyty g-k i tynki gipsowe
    Ale to tylko forum i kazdy może napisać co chce ,nawet że robił sufity podwieszane na kontrakcie w Libii w latach 70 ych

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Oksymoron
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    309
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Ja mam oferte za 36 pln/m2 gladzi bez malowania rzecz jasna.
    Chyba mam talent do wyszukiwania najdrozych ofert
    'design is so simple,that's why it is so complicated'
    Nasz dziennik
    Komentarze

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony