dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Mapa do celów projektowych MATRYCA LEWOSTRONNA

    Witam
    Jestem na poczatku drogi do upragnionego domku
    Architekt poradził zamówienie mapy do celów projektowych w postaci MATRYCY LEWOSTRONNEJ. Czy ktos z Was zamawial taka mapę?
    Jeżeli tak to czy to jest lepsze rozwiazanie od map tradycyjnych?
    Cena taka sama
    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: Mapa do celów projektowych MATRYCA LEWOSTRONNA

    Cytat Napisał Kaz
    Witam
    Jestem na poczatku drogi do upragnionego domku
    Architekt poradził zamówienie mapy do celów projektowych w postaci MATRYCY LEWOSTRONNEJ. Czy ktos z Was zamawial taka mapę?
    Jeżeli tak to czy to jest lepsze rozwiazanie od map tradycyjnych?
    Cena taka sama
    Pozdrawiam
    Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "map tradycyjnych". Przy wykonywaniu projektu korzysta się z MATRYCY LEWOSTRONNEJ i taką musisz zamówić. Jest to mapa wykonana na kalce (foli). Po jednej stronie naniesione są elementy mapy zasadniczej, po drugiej zaś rysuje się projekt zagospodarowania działki.

  3. #3

    Domyślnie

    Heno!
    Czy to jest norma? Moj architek bazowal tylko na mapie zaktualizowanej terenu wykonanej przez geodete w tym wlasnie celu i byla to mapa na zwyklym bialym A4 , a nie na kalce
    Pozdrawiam
    Jankes
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jankes
    Heno!
    Czy to jest norma? Moj architek bazowal tylko na mapie zaktualizowanej terenu wykonanej przez geodete w tym wlasnie celu i byla to mapa na zwyklym bialym A4 , a nie na kalce
    Pozdrawiam
    Jankes
    Nie musi to być normą, ale taka lewostronna matryca ma zazwyczaj wiekszą trwałość niż zwykły papier. Mapa na zwykłym papierze to zazwyczaj odbitka ksero i może mieć zniekształcenia w stosunku do oryginału z którego pochodzi.
    Przeważnie jest wykonana w kolorze (uzbrojenie terenu).
    Przy tej samej cenie wziąłbym matrycę lewostronną.

  5. #5

    Domyślnie

    poza tym kalkę można wydrapać żyletką jak projektent coś spieprzy (ja drapałem ), a papieru już nie

  6. #6

    Domyślnie

    Witajcie
    Jeżeli tak to czy to jest lepsze rozwiazanie od map tradycyjnych?
    Tak, MAPY NUMERYCZNE-otóż to zależy od Architekta/projektanta, Ci młodsi(bardziej zaawansowani w temacie komputerów i oprogramowania) coraz czesciej życza sobie prócz/zamiast"Lewusa" pliki numeryczne zazwyczaj w .DXF-ie,
    Takie życzenie moze kosztować inwestora wiecej niz klasyczna "Mapa do celów proj." i o tym powinien uprzedzić Projektant inwestora, a inwestor zlecić taką forme wykonania zlecenia Geodecie który to taka mape numeryczna wykona
    Cena zalezy od obszaru opracowania, stopnia zurbanizowania danego miejsca inwestycji
    Generalnie juz sie odchodzi od klasycznych lewusów na matrycach a kwestie pieczątek rozwiazuje sie w inny sposób......
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony