dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aganion

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    7

    Domyślnie cena za SSO pod Gdańskiem

    witam, właśnie szukamy ekipy do budowy bliźniaka (po143m użytkowej w każdej części), dach dwuspadowy. gośc, któy robił nam koszorys zażyczył sobie 68tyś za robociznę (na 1 częśc!). czytając posty dochcodze do wniosku, że jest drogi, albo nawet bardzo drogi. chyba, że ceny w pomorskim są najwyższe???, ale wierzyc mi się nie chce...
    ma może ktoś na jakąś fajną ekipe w mojej okolicy?
    bede wdzięczna za wszystkie wskazówki, porady

  2. #2

    Domyślnie

    Poszukaj w "Grupy budujące" - Trójmiasto i okolice.
    Poszukaj w "Wykonawca doskonały i mniej..."
    Masz tam wiele namiarów na różnych sprawdzonych fachowców.
    Pozdrawiam, Mirella
    Buduj w parze z naturą...

  3. #3

    Domyślnie

    Hej, też jestem z okolic Trójmiasta. Własnie dostałam dwie wyceny -obie na 80 tys . SSO domu 240 p. użytkowej w całości podpiwiniczonego, piwnica wylewana z betonu, nietypowe szerokie fundamenty- a więc dość skomplikowanego na etapie prac ziemnych, bo reszta jest stosunkowo prosta: dwuspadowy dach, żadnych lukarn wykuszy itp.. Nie wiem co sądzić o tej stawce - chyba jednak zbyt drogo, nawet biorąc pod uwagę wyżej wymienione komplikacje. Myślę, że nasze wyceny są w sumie podobne. Budujecie z podpiwniczeniem?

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aganion

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    nie, bez piwnic. twoja wycena i tak wychodzi korzystniej. dom o 100 m większy a tylko 12tys różnicy. nie, ten mój to chyba na głowe upadł jednak. słyszał ktoś o panie Czapiewskim? mieszka w sopocie, ma firme, która buduje pod klucz. z gadki super, ale ta cena przerażająca

  5. #5

    Domyślnie

    Tu Śląsk a wcale taniej nie jest ;(

    http://pl.fotoalbum.eu/markse/a129997

    na razie dwie wyceny SSO

    Rybnik 49000
    Rybnik 61000

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aganion

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    a za jaki dom?

  7. #7

    Domyślnie

    Nam wyszla robocizna SSO za dom 250m2(parter,poddasze,5 lukarn,garaz dwustanowiskowy w bryle budynku) 80K. Jest to kwota z marca ubieglego roku.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aganion

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    no to chyba jednak mój jest naprawdę drogi. wasz dom większy o 100m a i tak wychodzi taniej, nawet biorąc pod uwagę ewentualne zmiany cen.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    Nam wyszla robocizna SSO za dom 250m2(parter,poddasze,5 lukarn,garaz dwustanowiskowy w bryle budynku) 80K. Jest to kwota z marca ubieglego roku.
    Hmm, no to w takim razie nasza wycena nie jest aż tak bardzo wygórowana, bo domy w sumie podobne. Też mamy garaż dwustanowiskowy, tyle że w piwinicy, też poddasze. Wychodzi na to że ceny za robociznę przez ten rok nie poszły aż tak bardzo w górę.

  10. #10

    Domyślnie Re: cena za SSO pod Gdańskiem

    Cytat Napisał aganion
    witam, właśnie szukamy ekipy do budowy bliźniaka (po143m użytkowej w każdej części), dach dwuspadowy. gośc, któy robił nam koszorys zażyczył sobie 68tyś za robociznę (na 1 częśc!). czytając posty dochcodze do wniosku, że jest drogi, albo nawet bardzo drogi. chyba, że ceny w pomorskim są najwyższe???, ale wierzyc mi się nie chce...
    ma może ktoś na jakąś fajną ekipe w mojej okolicy?
    bede wdzięczna za wszystkie wskazówki, porady

    hmm... My właśnie zaczynamy kłaść dachówkę. Również na bliźniaku i również w Gdańsku. Zapłaciliśmy (po dłuugich poszukiwaniach solidnych/nie-zdzierających fachowców) 75k za SSO (z samą więżbą!) - za całość pow. 400m2 netto. Ale ceny robocizny w 3mieście potworne (Jak nasza brygada - Kaszubi z krwi i kości, dowiedzieli się jakie stawki chodzą, to psioczyli że prawie za darmo nam budują, eh). Ale super ludziska, oby dalej przyszło mi na takich trafiać /odpukać/.
    Ale znowu za położenie dachówki 440m2 dachu (ruppceramika, syrius, barwiona w masie), ceny szalały od 25k/netto do 40k/netto (oczywiście dekarze sprawdzeni, nie jakieś tam orły z anonsów).
    ogólnie to jak czytam ceny z innych regionów Polski, to tutaj naprawdę przeginają... szkoda
    Follow the white rabbit

  11. #11

    Domyślnie Budowa

    Witam
    jestem włascicielem firmy budowlanej z pomorza uważam ze kosztorys jest przesadzony oczywiście wszystko zalezy od projektu i materiałow ale za czesco wielkosci 143 m powinienes zaplcic ok 40 tys za robocizne . Tak na oko wychodziła by wycena w mojej firmie jnestesmy z pod slupska ale budujemy w trujmiescie jesli bedziesz aiteresowany to podjae kontakt [email protected]
    516282763
    Mateusz Gałka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony