dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41

    Domyślnie

    no i ?? bo jakoś o projektach tam się nie doczytałem. No ale może nie umiem czytać, co jednak nie zmienia faktu, że do odbioru nie potrzebowałem żadnych projektów instalacji. Dostarczyłem:
    - wod-kan - umowę przyłączeniową z gminnymi wodociągami
    - elektr. - umowę kompleksowa z ZE i pomiary instalacji.
    Starczyło.
    piotr

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał ronuch Zobacz post
    a ja mam takie pytanie
    .....
    B]wystarczy ze zrobie zgodnie ze sztuka elektryczna i przepisami dotyczacyki ukladania, laczenia itp i do odbioru wystarczy mi protokol osoby z uprawnieniami "D"?[/B]
    Dokładnie TAK jak piszesz.
    Instalacje robisz zgodnie z przepisami/normami/sztuką dla sztuki, potem pomiary, protokół odbioru instalacji przekazujesz kierownikowi budowy, który odnotowuje wykonanie instalacji elektrycznej w dzienniku budowy.
    Finisz.

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    10000V

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jak dom ci się sfajczy to nie chciałbym być w skórze tego co podpisał się pod protokołem pomiarów. No i Twoim. Płacz i zgrzytanie zębów a mądrość przychodzi po szkodzie. Masz uprawnienia budowlane do wykonania projektu instalacji ? - sądzę że nie masz. Ja w żadnym wypadku nie podpisałbym się pod protokołem odbioru instalacji elektrycznej wykonanej przez domorosłego 'elektryka'.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał 10000V Zobacz post
    ....Masz uprawnienia budowlane do wykonania projektu instalacji ? ....


    Bez jaj. Nie uprawnienia decydują o tym, czy coś umiesz zrobić poprawnie czy nie i lepiej żebyś się nie tykał.
    I dotyczy to KAŻDEJ rzeczy począwszy od fundamentu a skończywszy na układaniu kostki na podwórku. Każdą z czynności na budowie można spiep...
    Dla odwrócenia problemu, komplet uprawnień projektantów i wykonawców nie uchronił ani hali MTK od zawalenia ani pasa startowego w Modlinie od zniszczenia.
    Ostatnio edytowane przez desmear ; 05-02-2013 o 18:13
    desmear

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony