dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Drzwi łamane

  1. #1
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie Drzwi łamane

    Do pokoiku dziecięcego chciałbym zamontować drzwi łamane lub raczej przesuwno-łamane, coś jak te poniżej. Zastanawiam się jak się sprawują w używaniu i na co zwrócić uwagę. Znalazłem chyba porządne zagraniczne (Barausse albo Ferrero Legno) ale kosztują powyżej 3 tys. netto, za dużo jak do pokoju 6-latka (zakładam, że wkrótce na drzwiach wylądują naklejki spidermanów itp. więc trochę szkoda aż tak przepłacać). Może ktoś używa nieco tańsze i poleci, chodzi mi m.in. o wytrzymałość zawiasów/prowadnic, żeby się nie zacinały, łatwo się zamykały, itp.


  2. #2
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Dodam, że pokoik jest mały i stąd pomysł na przesuwne/łamane - po prostu zajmują mniej miejsca (drzwi nie otwierają się "na oścież"). Dzięki za poradę.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Może przesadzam, ale trochę bym się obawiał o wszędobylskie małe paluszki. Chociaż w normalnych drzwiach też można przytrzasnąć...

  5. #5
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Są różne:
    [ciach]
    ps. Szukajcie, a znajdziecie ...
    dzięki za linki. ps. szukałem opinii użytkowników - pisałem o tym, a takich nie znajdę na www producentów...

  6. #6

    Domyślnie

    Ja miałam takie drzwi, w swoim pokoju w domu rodziców. Wstawili je jakieś 8-9 lat temu i do tej pory dobrze działają (tak samo jak na początku - choć określenie "dobrze" jest raczej na wyrost bo od początku chodziły dziwnie - jak zamykając domkniesz je tak na 3/4 to z hukiem domykają się same - nie wiem czy to norma), a przypuszczam, że rodzice kupili polskie najtańsze z jakiegoś marketu budowlanego.
    Z tymi wszędobylskimi paluszkami dziecka to jest trochę racji - trzeba uważać, dzieciaki siostry już kilkakrotnie przycięły tam paluszki niestety.
    No i jeszcze kwestia estetyczna - mnie się te drzwi bardzo nie podobały i do tej pory nic w tej kwestii się nie zmieniło (może dlatego, że rodzice powiększając łazienkę zamurowali mi pół wejścia do pokoju , a może dlatego, że są po prostu nieładne ). Nie dają też takiego poczucia "prywatności" jak normalne drzwi - ale piszesz o małym dziecku więc jemu to na razie tak bardzo nie potrzebne, z czasem jednak pewnie się zmieni .

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    A może takie:
    http://www.porta.com.pl/po.php?name=products&lang=pl
    Ja myślę o takich do spiżarni.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam drzwi przesuwne i łamane z firmy Ronkowski /Kościerzyna/.

  9. #9
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Cytat Napisał nastka79
    A może takie:
    http://www.porta.com.pl/po.php?name=products&lang=pl
    Ja myślę o takich do spiżarni.
    masz na myśli Oxford?

  10. #10
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej74
    Ja mam drzwi przesuwne i łamane z firmy Ronkowski /Kościerzyna/.
    na ich www nie mogę znaleźć przesuwnych, może zmienili ofertę. powiedz koniecznie jak się spisują - czy się nie zacinają i luźno się zamykają?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henku_wawa
    Cytat Napisał andrzej74
    Ja mam drzwi przesuwne i łamane z firmy Ronkowski /Kościerzyna/.
    na ich www nie mogę znaleźć przesuwnych, może zmienili ofertę. powiedz koniecznie jak się spisują - czy się nie zacinają i luźno się zamykają?
    Wszystko jest z nimi o.k. Robione były na zamówienie. W łamanych musieli jedynie po pewnym czasie zabrać do fabryki bo chodziły "za ciasno". Co do przesuwnych do Ronkowski robił samo skrzydło i osłonę prowadnic, prowadnicę zamawiała firma która montowała mi drzwi.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Tak, mam na myśli Oxford (znajdują się w kategorii Garderobiane). Sorki - nie zauważyłam, że link odsyła na stronę główną

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Mam białe łamane Pol-Skone (wzór bodajże Classic) - jedne chyba z 10 lat, drugie takie same z 5 lat (do łazienki). Jak wyglądają - każdy widzi jeszcze w sklepie . Jak się sprawują - bez problemów. Mechanizm OK, te starsze mi pies zniszczył pazurami (ale na to to chyba nie ma mocnych, drewniany parapet tez zniszczył).
    Pozdrawiam
    zielony_listek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony