dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie optymalna grubość forniru do zamawianych mebli

    Witam,
    Jestem na etapie urządzania mieszkania, rozmawiam teraz z kilkoma firmami na temat wykonania na zamówienie mebli do biblioteki: szafy regały etc.
    Meble będa wykonywane z takiej płyty wiórowo-drzewnej i pokrywane warstwa forniru. I tu mam pytanie, bo firmy przedstawiaja różne koncepcje odnośnie grubości forniru, jedni 1 mm, inni 3 mm.
    CZy jest ktoś na forum z branży meblowej, kto udzieli mi odpowiedzi odnośnie optymalnej grubości forniru na meblach typu szafy, regały??? czy im mniejsza warstwa tym lepiej czy też odwrotnie im grubsza tym lepiej.
    Prosze o odpowiedz.
    Pozdrawiam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pistolero
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Łódz/Warszawa/cała Polska
    Posty
    98

    Domyślnie

    1 mm to fornir
    3mm to obłóg

    Na szafy, regały etc w zupełności wystarczy fornir. Pokryty dobrym lakierem będzie w dobrym stanie przez długie lata. Jak przywalisz czymś w szafę to i tak okaleczysz nie wazne, czy będzie obłóg czy tylko fornir.

    Obłóg raczej daje się tylko na blaty stołów, stopnie, wangi schodowe etc. czyli miejsca intensywnie poddawane naciskowi, tarciu itp.

  3. #3

    Domyślnie

    też wczoraj rozmawiałem z moim stolarzem o grubosci forniru na meble kuchenne i finalnie bedzie 1,5 mm

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pistolero
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Łódz/Warszawa/cała Polska
    Posty
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał maslak
    też wczoraj rozmawiałem z moim stolarzem o grubosci forniru na meble kuchenne i finalnie bedzie 1,5 mm
    bo tyle ma brutto. Po szlifowaniu się zrobi 1 mm, ale jak dojdzie lakier, to cała warstwa na płycie będzie miała ok 1,5 mm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony