dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 202
  1. #21

    Domyślnie

    Polecam poczytac o zasobnikach
    http://www.instalator.pl/archi/mi3(43)/50.html
    oraz nastepna strona (51).
    Co do skarajnych przypadkow - Ty zwracasz uwage na czas grzania zalozonej przez Ciebie calej pojemnosci, wg mnie bardziej niekorzystne jest zjawisko niewoznosci "wyciagniecia" calej poj. zasobnika o stalej temp. jako ze przy poborze c.w. do zasobnika doplywa zimna i zaczyna sie mieszac. wiecej w w/w skrocie.

    Co do moich odpowiedzi a raczej ich braku - Forum stalo sie bardzo uciazliwe do przegladania nie mowiac o odpisywaniu. Nie mam tyle czasu by codziennie przez 1.5h przegladac Forum wiec z niego rezygnuje - jeszcze tylko czasami zagladam i pisze jak juz nie wytrzymam - czasami nawet nie warto.
    Na pewno uciazliwosc te poteguje rozwijanie prywatnej dyskusji zamiast odpowiedzi na konkretne pytanie - a to ma miejsce coraz czesciej. Dla mnie nie potrzeba Anonima by wykonczyc Forum

    Pozdrawiam
    Dlugi

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Długi - czyli rozumiem, że zalecasz większy zasobnik, bo wtedy świeża woda nam tak nie zamiesza. Teraz zaczynam rozumieć też sens dwufunkcyjnych kotłów z zasobnikiem - woda podgrzewana przepływowo (bo stąd chyba ich nazwa) szybciej nabierze temperatury niż ta grzana przez wymiennik. Jedna wracając na dobre do wątku, to moje założenie wynikało z chęci obalenia twierdzenia, że potrzeba aż tak duży kocioł i w zasadzie utwierdziłeś mnie w tym, z dokładnością do wielkości zasobnika - musi być 150l (Hugo - przeanalizuj swoje zdanie jeszcze raz).

    Wszedłem na link i jestem pod wrażenie - uprzedziłeś moje pytanie o kruczki związane z mieszaniem się wody. Wielkie dzięki - poszukam takiego typu zasobnika. Podpis na końcu artykułu wsazuje na Vaillanta, ale mam nadzieję, że za rok będzie już kilku producentów do wyboru i nie tylko z kotłami kondensacyjnymi.

    Co do Forum i Twojej obecności - po to powstał Klub i Redakcja przenosi tam wątki towarzyskie jeżeli je ktoś umieści tutaj, żeby nie zaśmiecać tego fora. Tu faktycznie chodzi o konkrety. Może wpadniesz chociaż od czasu do czasu tutaj. Ilość wypowiedzi musiała rosnąć i co gorsza (lub może i lepsza) - będzie rosnąć. Może środkiem na to może być lepsza wyszuiwarka? Dla tego fora zagrożeniem może być brak chęci udzielania odpowiedzi, a zwłaszcza takich jak Twoje. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

  3. #23

    Domyślnie

    A ja właśnie z uporem maniaka będę się upierał przy kondensacyjnym. Długi odpowiedział super. konkretnie aż miło.
    Jak już gdzieś pisałem nastawiłem się na Urlicha kondensacyjnego dwufunkcyjnego z zasobnikiem. Do tej pory mieli zasobniki takie jak opisane w Instalatorze, natomiast ostatnio wprowadzili jeszcze wężownicę która stabilizuje temperaturą w zasobniku. Nie wiem czy to już nie przesada? Ale cieszę się że nie kupiłem w zeszłym roku, teraz będę miał coś nowszego.
    pzdr. Michał

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Mkonos - ale nikt Ci nie każe nie rezygnować z kondensacyjnego, przecież w linku jest opisany kondensacyjny. Zauważ, że przy tym nowym typie zasobnika sprawność podgrzewania wody cwu wzrasta z 98 do 104%, a o to też Tobie chyba chodzi.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    Zasobniki do wszystkich kotłów 2-funkcyjnych od dawna produkuje firma C&M w cenie od 1600zł do 2300zł (80,100,150 l ).

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zakrzu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    W poniedziałek zaczynam kopać dołek pod dom na 102, nie mam nic wspólnego z budownictwem, a wtym roku chciałbym zrobić stan surowy otwarty, chcę budować scianę jednowarstwową z betonu komórowego 37,5 cm może ktoś ma jakieś przestrogi lub dobre rady dla mnie

  7. #27

    Domyślnie

    Zajrzyj do "Zapraszamy do dyskusji" pod odpowiedni wątek. Witamy na pokładzie.

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zakrzu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy możecie mi doradzić jaki dach położyć na d09, podobno ten z projektu jest bardzo drogi

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    raca

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    czy ktoś wybudował d09?

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dolores

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Ja buduję w szkielecie drewnianym. Projekt pod względem funkcjonalnym nam się podoba. Czy to prawda zobaczymy po zamieszkaniu.

  11. #31

    Domyślnie

    ja tez wybudowałem D09L w okolicach okolicach Żyrardowa
    technologia tradycyjna - pustak klinkierowy + ocieplenie

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MikroLand

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Hej, o dachu nic na razie nie wiem, bo jestem na etapie zrobionej podłogi na gruncie. Gdybyś chciał sie podzielić uwagami ze swojej budowy to było by wspaniale. My budujemy w okolicach Olsztyna.

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PS

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Właśnie kupiłem projekt D09 w szkilecie, czy macie już jakieś doświadczenia w budowie, ewentualnych zmianach w projekcie i przede wszystkim jaki jest rzeczywisty koszt budowy tego domu.

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ciuSma

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    Wlasnie zostalem szczesliwym (jeszcze) posiadaczem projektu D09a, Dom na 102 - wariant II.

    I mam kilka pytanek.
    Czy ktos probowal poszerzac domek poprzez dodanie 90 cm w kuchni i salonie.
    Jezeli tak to jak rozwiazal sprawe komina ?

    No i drugie (wazniejsze) pytanie jak rozwiazaliscie sprawe kominka i rozprowadzenia ciepla?

    pozdrawiam
    ciuSma

  15. #35

    Domyślnie

    D09L bez poddasza
    Ja wydłużyłem dom o 75 cm do przodu. Ale w kwestii komina to mimo wszystko został przesuniety w głąb kuchni bo tak wychodził w krokwii na dachu . Najpierw wylałem fundament pod komin i wybudowałem część podstawy, a potem jak zrobilismy krokwie i przesunelismy cały komin. Teraz komin jest obok krokwii a nie przechodzi przez nia srodkiem.
    Zrezygnowałem z ogrzewania kominkiem bo przy samym parterze korzysci mogłyby być nie do końca współmierne do nakładów na wykonanie takiego kominka.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Grabek dnia 2003-01-03 12:05 ]</font>

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PS

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Pytanie, czym zamierzasz ogrzewać swój domek?

  17. #37

    Domyślnie

    Ja ogrzewam ten domek gazem płynnym z butli. Z kominem przechodzącym przez krokwię miałem te same problemy.
    A propos kominka, możesz zapoznać się z moimi problemami z kominkiem w tym domu. Wejdź w "Wymiana doświadczeń", temat "Ściana pęka-co robić?'

  18. #38

    Domyślnie

    ja mam gaz ziemny i ogrzewam przy użyciu pieca Buderus logano g124 (20kW). Przy obecnych temp, srednie zużycie gazu to do 15m3 na dobę (srednie zużycie w okresie miesiąca 6,7m3/dobę)- temp. wew.+10st C, podgrzewacz wody wyłączony. Dom jest na etapie wykańczania się (i właścicieli).
    Kominek jeszcze nie wybudowany ale już czeka na blizszym planie.
    Kominek jako dodatkowe źródło ciepła, oraz planowane ogrzewanie
    elektryczne podłogi w kuchnii (to dla komfortu domowników)




  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ada & Rafał

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    My budyjemy d09 z dobudowanym garażem, jeżeli chodzi o ogrzewanie to poddasze nieużytkowe aż prosi się o jakieś zagospodarowanie, u nas będą tam kanały do ogrzewania powietrzem. Źródłem energii będzie gaz ziemny. Kominka nie będzie, bo jakoś za nim nie przepadamy, a że piec do ogrzewania przenieśliśmy do garażu to komin okazał się niepotrzebny, przez co zrobiło się sporo miejsca w kuchni.

  20. #40

    Domyślnie

    Myślę, że zatęsknicie za porządnym kominem wentylacyjnym, kiedy zaczną sie problemy z wentylacją. Niestety, ten dom (mieszkam w nim 2 lata) ma tę wadę, że praktycznie nie działa wentylacja grawitacyjna.

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony