dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Arrow Salon - na nowocześnie i przyjemnie...

    Witam.

    Zostałem skierowany do tego działu z takim czymś:






    Z tego co zostaje w tym pokoju to na pewno skórzany wypoczynek, i ława oraz sprzęt RTV-SAT .. reszta wypad...

    Wstępnie dzisiaj sobie usiadłem i próbowałem w szarych komórkach pookładać jak ma to wyglądać, jedyne co udało mi się osiągnąć to ścianka z tv (3 zdjęcie salonu)



    Ścianki ciemniejsze były by odsadzone od ściany jaśniejszej o kilka cm na regipsach tak aby tv był równo ze ścianką, ścianki jaśniejsze podświetlone listwami diodowymi od spodu ciemniejszych ścian... pi razy oko coś takiego:



    Myślałem aby po brzegach na ściankach były zimno białe, a po środku niebieskie... i oddzielnie załączane z pilota - nie wiem czy takie coś ma sens.

    Nie chce tez na ścianie kłaść kamieni tylko tapetę - widziałem u kolegi po 3 latach jak wygląda taka ścianka i jakoś nie przekonała mnie ona...

    Oczywiście wcale ta ścianka nie musi wyglądać tak - jestem otwarty na wszelkie propozycje fachowców...

    Następna zagadka to co dalej po wywaleniu tych okropnych mebli... przeglądając allegro wpadły mi w oko takie wzory mebli, nie są za drogie ale za to bardzo mnie i mojej żonie się podobają.





    Poradźcie koledzy i koleżanki bo mnie zaczyna od tego wszystkiego głowa boleć a nie mam worka wytkanego milionami aby zatrudniać projektanta itp...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Do takiego wypoczynku gładkie ściany, bez halogenów itp. wątpliwych upiększaczy Szarość na ścianach będzie ok., szafka rtv też najlepiej szara matowa. Tyle na szybciutko, lecę popracować

  3. #3

    Domyślnie

    Joliska, wiedziałam, że będziesz pierwsza.

    Młynek2010, jak rozumiem, ta czerwień ze ścian i sufitu też out?
    Joliska dobrze prawi. Przy tzw. nowoczesnych aranżacjach z użyciem mebli, które prezentujesz, zimne kolory sprawdzą się najlepiej. Poza tym szarość zgasi nieco te płonące kanapy.

  4. #4

    Domyślnie

    Z czerwonego zostaje tylko wypoczynek, reszta wypad, łącznie z tym wiatrako-żyrandolem

    Które meble w/w najlepiej by pasowały z tych trzech, ewentualnie może jakiś inny wzór?
    Co można zrobić z podłogami? W dziale remontów podpowiadają wykładzinę... ale jaką? Jak panele to o jakim kolorze? Tak aby wszystko pasowało do ścianki RTV

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AJa?!
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa, Kielce
    Posty
    366

    Domyślnie

    A co do imitacji kamienia na tapecie to moim zdaniem bez sensu. Jak nie chcesz kamienia to go nie imituj- tak samo wkurzające są płytki o imitacji np marmuru. Wygląda to po prostu tandetnie. Znajdź jakąś fajną tapetę z ciekawą fakturą np. jak za meblem na RTV - 3 Twoje zdjęcie - taka czarna z wypukłościami.

    Poszłabym w szarości na reszcie ścian. Oświetlenie przy telewizorze tylko i wyłącznie z góry - jako podświetlenie wzorzystej tapety. Nie dawaj nic obok niego - bo robisz "konkurencje". Zeza dostaniesz przy oglądaniu TV.

  6. #6

    Domyślnie

    Podpisuję się oburącz pod wnioskiem o skasowanie tapet z imitacją kamienia. To wygląda gorzej niż tandetnie. Równie dobrze może sobie pyknąć fototapetę z wodospadem i dżunglą w tle albo jeleniem na rykowisku.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał AJa?! Zobacz post
    Znajdź jakąś fajną tapetę z ciekawą fakturą np. jak za meblem na RTV - 3 Twoje zdjęcie - taka czarna z wypukłościami.

    Poszłabym w szarości na reszcie ścian. Oświetlenie przy telewizorze tylko i wyłącznie z góry - jako podświetlenie wzorzystej tapety. Nie dawaj nic obok niego - bo robisz "konkurencje". Zeza dostaniesz przy oglądaniu TV.
    Ok przyjąłem do wiadomości, tylko teraz pytanie czy całą ściane walnąć na ciemno czy też tak jak w moim "anty projekcie" boki i środek czymś ciemnym a wnęki jaśniejszą o takiej samej strukturze jak ciemna?

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AJa?!
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa, Kielce
    Posty
    366

    Domyślnie

    Nie kombinuj z żadnymi wnękami. Prosta ściana i fajny mebelek przed. Ewentualnie jakaś zabudowa gk od góry jakby belka pod sufitem gdzie schowasz pasek ledowy z tranformatorem, która będzie oświetlać ścianę z tapetą i tv.

    A odnośnie podłogi to na pewno nie wykładzina! Widać że to naturalne drewno więc cyklinowanie, ewentualnie ciemniejszy lakier nałożyć i będzie "cud miód"
    Do tego jakiś fajny dywan przy kanapie w szarościach.

  9. #9

    Domyślnie

    Ano z tą podłogę nie jest za ciekawie... opisałem ten problem tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-kartonu-quot

    Co do ścianki z tv chciałbym aby tv był zabudowany tak aby nie wystawał poza ściane, pozatym aby powiesić tv na ścianie muszę zrobić stelaż, ponieważ ta ściana jest już i tak zrobiona z k-g (kiedyś był tam baaardzo długi pokój) obecnie jest salon i sypialnia.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A jak już kupisz nowe meble i pomalujesz ściany niech cię boska ręka broni przed wpadnięciem na pomysł zawieszenia tego tandetnego pseudoegipskiego rysunki i firanek.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

















    Uzyskanie efektu nowoczesności przy tych sofach, które nowoczesne absolutnie nie są, będzie wymagało wyrzeczeń i żelaznej konsekwencji. Jesteście na to gotowi?

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AJa?!
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa, Kielce
    Posty
    366

    Domyślnie

    Telewizor w zabudowie gk to niezbyt dobry pomysł. Będzie wyglądać dziwnie. Może lepiej zabudować ten tv w meblościance?


    Albo po prostu powiesić na tym mebelku? (skoro nie możesz wieszać na ścianie)


    P.S. czemu wszyscy piszą płyty kg (w sensie kilogram? ) przecież to płyty gips-kartonowe czyli gk.

  13. #13

    Domyślnie

    Bardzo nam się spodobał kolor który jest na 4 zdjęciu, no może ciut jaśniejszy...

    Co do ścianki z TV widziałem kilka takich na własne oczy i bardzo mnie się to spodobało, a ponieważ mam hopla na punkcie TV-SAT + inne dodatki RTV nie upcham wszystkiego za szafką... do samych dekoderów sat idą mi 4 kable od satelity, a gdzie reszta.... PS3, HTCP, kino domowe itp...

    Dzisiaj na własne oczy widziałem jak wyglądają takie zestawy:

    http://brw.com.pl/pl/produkt/14767-k...zienny/v/16750
    http://brw.com.pl/pl/produkt/14817-k...zienny/v/16770

    No i jak za taką cenę dla mnie rewela... tylko który komplet bardziej by pasował do naszego salonu?

    Fargo w kolarze śliwa wallis wpadł w oko także mej ładniejszej połówce co nie zdarza się za często... jednak co teraz z rtv`ką? Jak dobrać do tego zestawu szafkę w takim kolorze... Fargo chcieliśmy dać na ścianę gdzie aktualnie stoi ta stara meblościanka. jednak jak wezmę szafkę ze stawu pod ściankę rtv to w tej meblościance będzie chyba za łyso? Doradźcie bo wczoraj nie mogłem spać

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Sorki, ale do tych czerwonych kanap śliwa wallis i cokolwiek w stylistyce BRW będzie gwoździem do trumny Do Ikei lepiej jedź
    Żadnych meblościanek!!!

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak już to wzięłabym tę drugą. W pierwszej rażą mnie aluminiowe listwy kojarzące się z tanimi meblami kuchennymi.
    Z drugiej strony w drugim zestawie jest głupi regalik na durnostojki (to pionowe coś z półkami). Dlatego starczyłyby tylko szafki pod TV.

    A ja! Kg - karton-gipsy OK, literówka była.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-12-2010 o 18:35

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Sorki, ale do tych czerwonych kanap śliwa wallis i cokolwiek w stylistyce BRW będzie gwoździem do trumny Do Ikei lepiej jedź
    Żadnych meblościanek!!!
    Najpierw trzeba mieć ikee pod nosem... a 130km jechać, żeby sobie pooglądać meble i ewentualnie coś kupić mnie się nie uśmiecha

    Piszesz, że żadnych meblościanek? Jak nie meblościanki to co?

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Młynek, są meble systemowe, które świetnie spełnią swoje zadanie, a nie zagęszczą przestrzeni. Do czego potrzebne Wam szafki w tym pokoju? Obecnie w przynajmniej jednym słupku są tylko durnostojki - tzn. że mebel niepotrzebny. Moim zdaniem wystarczą Wam komoda lub dwie, szafa, zgrabna szafka rtv i ew. otwarty regał, jeśli macie tu jakieś książki czy albumy.
    Ja do Ikei jechałam ponad 200 km Jeśli taki wyjazd absolutnie nie wchodzi w grę, poszukaj innych mebli niż system z BRW - tani jest, ale to laminowana kicha. To nigdy nie będzie dobrze wyglądało

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    joliska - VOX jest droższy od BRW a wcale lepiej nie wygląda. Potem zaczynają się naturalne forniry i cena rośnie lawinowo.
    Nie każdego na to stać. IMHO BRW ma całkiem fajne meble, jak na przykład system Orinoko.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Elfir, Orinoko znam i faktycznie fajne są - ale to inny poziom wzornictwa i wykonania niż te pokazane przez Młynka Można się decydować na BRW, ale do innej bazy, nie do puchatych czerwonych kanap i tej szklanej ławy

    Pokazane przez Młynka meble rtv z allegro byłyby ok. gdyby zrobić je w innym kolorze, zrezygnować z wiszących półek.
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 06-12-2010 o 19:01

  20. #20

    Domyślnie

    A przykładowo możesz podesłać jakieś zdjęcia mebli które by pasowały w moich kombinacjach czerwono-szklanych???

    VOX oglądaliśmy także dzisiaj ale ceny powalają na kolana... a wykonanie prawie identyczne jak BRW
    Ostatnio edytowane przez Młynek2010 ; 06-12-2010 o 19:09

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony