dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Problem z ogrzewaniem podłogowym

    witam,
    mam ogrzewanie podłogowe w całym domu zasilane pompą ciepła powietrze-powietrze. Grzało całą zimę (pierwszy sezon). Wyłączylismy jakiś miesiac temu. Teraz włączylismy i okazało się ze w podłogówce brak wody. Czy ktoś ma pomysł co się mogło stać? Nigdzie nie widać było żadnej wody na podłodze jest jeszcze wylewka tylko bez kafli i parkietu. Instalacja z rur PE nigdzie nie łączona na pętlach.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam!

    Czy system jest jeszcze na gwarancji? Zażądaj próby ciśnieniowej całości i poszczególnych pętli.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Jeśli masz ogrzewanie podłogowe zasilane pompą ciepła powietrze-powietrze, to nic dziwnego, że w rurkach nie masz wody, tylko powietrze.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  4. #4

    Domyślnie

    to na pewno, ale zastanawiam sie jak to mozliwe ze grzało od pazdziernika do poczatkow marca i było ok. Potem wyłaczone, dzis włączone ponownie, bo chciałam wygrzewac podłogi i pompa pokazuje mi ze cisnienie 0.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    Jeśli masz ogrzewanie podłogowe zasilane pompą ciepła powietrze-powietrze, to nic dziwnego, że w rurkach nie masz wody, tylko powietrze.
    pompę mam powietrzna, powietrze-woda, a ogrzewanie wodne (sory za błąd) oczywiscie pompa powietrze-woda

  6. #6

    Domyślnie

    A skąd wiesz, że nie ma tam wody? Odkręcałaś pętle na rozdzielaczu? Sprawdzałaś odpowietrzniki?
    Może jest układ zapowietrzony. Od tego bym zaczął poszukiwania. Jak będzie tam woda, to problem pewnie z pompą PW.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Wiosna się zrobiła... Prace ruszyły...
    Ciekawe CO sobie mocowali DO PODŁOGI...
    I - GDZIE!

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 26-04-2012 o 22:31
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa__77 Zobacz post
    Czy ktoś ma pomysł co się mogło stać? Nigdzie nie widać było żadnej wody na podłodze jest jeszcze wylewka tylko bez kafli i parkietu. Instalacja z rur PE nigdzie nie łączona na pętlach.
    A może...przy nie pracującej podłogówce ktoś odkręcił zawór uzupełniania układu wodą ? gdy tam nie było ciśnienia? Woda z ogrzewania wróciła do instalacji i stąd ciśnienie równe "0" Proponuję uzupełnić układ do wymaganego ciśnienia i zaobserwować ewentualne spadki.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9

    Domyślnie

    jestem, już umówiona na dolanie wody, instalator tez twierdzi, ze prawdopodobnie cos sie zapowietrzyło.
    Zadne prace nie były prowadzone, wiec mam nadzzieje, że sama z siebie zadna rurka nie strzeliła.
    dzieki za podpowiedzi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony