dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klopot6

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    3

    Domyślnie Wygłuszenie sypialni, jak tego dokonać?

    Dobry wieczór!
    Piszę do Państwa z wielkim problemem. Temat był już poruszany ale myślę, że nie w takiej opcji.
    Chcę wygłuszyć sypialnię. Sąsiad który mieszka pode mną często słucha głośnej muzyki co utrudnia spokojny sen. Z kolei sąsiedzi w mieszkaniu obok mają małe dzieci które biegając po mieszkaniu generują niezły huk.
    I tu pojawia się pytanie. Mieszkanie jest wykończone w marcu zeszłego roku. Podłoga w sypialni to panele, pod panelami taka zielona mata wygłuszająca. Zastanawiam się jak to zrobić, by wygłuszyć maksymalnie sypialnie. Jestem w stanie położyć legary i podnieść podłogę. Ale czy podniesienie tylko jednego pokoju coś pomorze? Czy ściany które dzielą pokój (k-g) nie będą mimo wszystko przenosić dźwięków?
    Naczytałem się, że legary na filcu plus wełna 5cm powinna wyizolować nieco ale czy to gra warta świeczki? Czy jest sposób by pozbyć się niechcianych dźwięków w pomieszczeniu które opisałem. W grę niestety nie wchodzą dywany, jestem alergikiem i trochę kasy wydaje na leki w związku z tym.
    Rzut mieszkania dołączam.
    Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RZUT.jpg
Wyświetleń:	371
Rozmiar:	34,7 KB
ID:	162150  

  2. #2

    Domyślnie

    witam kiedyś coś takiego robiłem i dało efekt . podklejasz legary taka gumą z wałka samoprzylepną układasz na podłodze robisz coś w rodzaju szachownicy tzn po miedzy legary montujesz kawałki z legarów i skręcasz po bokach nie montuj legarów do podłogi najwyżej kilka śrub wypełniasz watą pamiętaj o odstępach od ściany .możesz dodatkowo uzupełnić małe dziury pianą na legary znowu naklejasz tą gumę ,przykręcasz płyte osb rozładasz mate wygłuszającą i panele .podobnie można zrobić ściany na pewno pomoże pozdrawiam.
    MANIO

  3. #3

    Domyślnie

    Przeczytaj na początek ten artykuł (nie ma może w nim zbyt wiele szczegółów, ale są podstawy)
    http://www.projektoskop.pl/a-1878-wyciszanie-pomieszczen.html
    Polecam również stronę
    http://k-flex.pl/produkty2/akustyka/k-flex-k-fonik-gv/
    Nie jest to ukryta reklama, a jedynie przykład. W materiałach do pobrania znajdziesz broszury akustyczne. W zależności od tego co słucha sąsiad (sopran, czy bas) oraz w jakim obuwiu biegają dzieciaki, dobierzesz właściwy matriał wygłuszający.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klopot6

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    opisujesz rozwiazanie ktore wyknalne jest gdybys "ty" byl zrodlem hałasu
    problemem jest najpewniej zle wykonana dylatacja posadzek a raczej fakt, ze wykoncznia podlog wykonane sa na golym stropie.
    Czyli nie ma najmniejszego sensu pomysł który chciałem zastosować, czy chodzi wam jedynie, że będzie on niewspółmierny do poniesionego nakładu.
    Co do ścian to czy na k-g mam dokleić kolejna płytę? Chciałbym zrobić z sypialni ostoję spokoju dla mnie i żony. By w każdym momencie mógłbym wyciszyć się i odpocząć. Co do podniesienia podłogi jedynie w sypialni, będzie to mało estetyczne. Nie do końca też wiem, jak rozwiązać problem z drzwiami które otwierają się do środka sypialni. Dzięki za odpowiedzi. Jak zdecyduje się na podniesienie podłogi, to wrzucę foto by ocenić montaż.
    pozdrawiam

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klopot6

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Może dodam więcej szczegółów. Ściany deweloper wstawił z k-g. Niestety płyta pojedyncza. Co do łóżka, to jest to zmodyfikowana wersja ikeowska. Zamiast stelaża metalowego, są zrobione 2 skrzynki z płyty wiórowej. Poprawiło to stabilność łóżka przy częstym odwracaniu w trakcie snu. Może zastosować jakieś inne rozwiązanie zamiast podnoszenia podłogi. Może coś w rodzaju wyspy? Podwyższenia w rejonie samego łóżka?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony