dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie CHCE SAMEMU ZBUDOWAC SZAFE WNEKOWA - JAK?

    Macie moze namiar na jakas stronke gdzie jest to ladnie opisane, albo link do forum gdzie wymieniaja sie dosw ci ca taka szafe wnekowa lub zabudowe wneki zrobili?

    Temat wydaje sie b.prosty... Gorzej z doborem odpowiedniego systemu, no i na pewno sa potrzebne jakies wskazowki zeby nie zrobic sobie klopotu..

    Z gory dzieki za pomoc - a moze ktos sie pochwali swoimi dokonaniami?

    Dzieki.

  2. #2

    Domyślnie

    Piszesz że chcesz to zrobić sam ,

    a już pytasz gdzie co znaleźć , czyli już nie sam

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar les111
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Możesz podglądnąć w jakimś sklepie meblowym czym to się je

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    wg mnie ten system będzie najłatwiejszy chyba

    /opracowany jest do standardowych płyt meblowych 19 mm/

    http://www.sevroll.pl/index.php?pageid=1&lang=pl

  5. #5

    Domyślnie

    dzieki beton! juz studiuje temat - szkoda ze tam tylko schematy laczenia ale to z drugiej strony wszystko co potrzeba...

    jednak ciagle szukam jakis stronek gdzie ktos krok po kroku opisuje swoje zmagania z zabudowa...

    DZIEKI!!!

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    deannh

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    3

    Domyślnie szafa

    Osobiście zajmuje się takimi rzeczami.
    wykonuje meble, szafy itp.
    moim zdaniem w twoim przypadku najlepiej było by sobie zamówić gotowy system przesuwny a szafę rozrysować i zamówić odpowiednie wymiary u stolarza
    w każdym mieście jest dużo firm wykonujących systemy wiec nie powinno być większego problemu.

  7. #7

    Domyślnie

    Jestem aktualnie na etapie zabudowywania u siebie 2 szaf wnekowych
    więc postaram się opisać cały proces.
    Szafy zabudowuje razem z kuzynem - "złotą rączką" ale on wcześniej szaf też nie robił ale dla chcącego nic... Generalnie nic trudnego jeśli ma się trochę zmysłu technicznego - najważniejsza w tym wszystkim jest dokładność i precyzja
    Więc od początku mam 2 miejsca przygotowane na szafy - wymurowane w ten sposób że wystarczy wstawić drzwi prezsuwne i nie potrzeba boków.
    wnętrza wytapetowałem tapetą zmywalną i tylko przykręcę półki i kosze w miejscach gdzie będą potrzebne.
    Opisze więc tworzenie drzwi przesuwnych bo to dzisiaj robiliśmy
    aby drzwi się przesuwały potrzebne są 2 profile - tor górny - przykręcany pod sufitem i tor dolny przykręcany do podłogi. W miejscu gdzie mają przesuwać się drzwi przykręasz profil dolny -najpierw sprawdzasz wypoziomowanie podłogi w tym miejscu jeśli jest ok czyli poziomo to możesz przykręcić profil bezpośr. do podłogi (dobrze pod niego zastosować podkład z cieniutkiej gumy lub filczu by piasek pod nim nie trzeszczał; pytanie skąd piasek - wystarczy jedno ziarenko by było słychać przesuwające się drzwi) jeśli nie masz równej i poziomej podłogi muszisz najpierw od podłogi dać wąski kawałek płyty by wyrównać nierówności. profil górny przykręcasz dokładnie nad profilem dolnym (przydaje się tutaj poziomica 2m lub laserowa)
    Mając przykręcone profile prowadzące montujesz profil do mocowania wózków jezdnych do dołu drzwi i montujesz w nim wózki - przymierzasz drzwi w szafie i docinasz na odpowiednią wysokość tak by móc założyć od góry profil z zamontowanymi rolkami prowadzącymi by te rolki zmieściły się na wysokość w proifilu górnym i by zostało trochę luzu na podniesienie minimalnie drzwi aby trafić kółkami dolnymi w rowek w profilu dolnym. profile są wciskane na płyty tzk że nie trzeba ich przykręcać do płyty tylko wystarczy je dobić gumowym młotkiem. mając zamontowane rolki jezdne na dole i kółka prowadżące na górze wkładasz drzwi do szafy. Na boki drzwi są wciskane profile z uchwytami do przesuwania i to prawie wszystko zostaje regulacja kółek dolnych oraz przylkejenie tych uszczelek z włoskami by drzwi się za mocno nie obijały o ścianę. i tak robisz tyle razy ile masz drzwi (szerokość drzwi mosisz oczywiście rozmierzyć sobie wcześniej wyciąć płyty w takim wymiarze)
    Jutro jak mi się uda to zrobię zdjęcia krok po kroku
    Acha profile ma z firmy Laguna

  8. #8

    Domyślnie

    proponuję wybrać się do sklepu i kupić gotowy system- szyny razem z wózkami i listwa maskująca. Tam też podpatrzysz sobie o ile drzwi mają być niższe od wysokości wnęki. Dobrze sobie to rozrysuj, zamów płyty przycięte na wymiar, okleisz tylko boki i skręcasz.

  9. #9

    Domyślnie

    thx - jaki system polecasz...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał maslak
    tor dolny przykręcany do podłogi.

    NIE PRZYKRĘCAĆ PROWADNIC DOLNYCH DO PODŁOGI!!!

    Po pewnym czasie boczne krawędzie prowadnicy mogą się podnieść i szafa przestanie się domykać! W zupełności wystarczy przyklejenie dolnej prowadnicy taśmą dwustronną - dolna prowadnica i tak jest dociskana ciężarem drzwi.

    Proponuję kupić drzwi i prowadnice gotowe (jeżeli mają być z lustrem). Laminowane drzwi można zrobić spokojnie samemu, ale jeżeli zrobisz je z płyty meblowej 18 mm to raz, że będą ciężkie jak diabli, a dwa, że wcale nie będą takie tanie.

    W jakichś marketach (np. Castoramie) kupisz i gotowe drzwi i systemy do ich własnoręcznej budowy. Poza tym możesz zamówić drzwi takie jak tylko Tobie pasują.

    Zabudowa wewnętrzna jest w sumie niezależna od drzwi, ale należy zwrócić uwagę na to, żeby pantograf, czy szuflady się z nimi nie zderzały.

  11. #11

    Domyślnie

    niestety, nie masz racji z ta castorama, temat juz rozpracowywalem:

    1. nie ma dowolnosci w wymiarach - po prostu sa dostepne 3 szerokosci i jedna wysokosc, do tego masz wybor wsrod wypelnien tylko takich jak pokazane, zadne inne kombinacje

    2. nawet jakbys mial to szczescie i by pasowaly ci i wymiary, i wyglad,
    to i tak zdziwisz sie jak wycenia ci te drzwi... A jak kroja na prowadnicach, to juz po prostu masakra...

    Sprawdzone i w CASTO i w LM.

    ale dzieki za wskazowke z ta tasma, choc powiem, jeszcze nikt takiej opinii nie wyrazil - wszyscy, ktorzy u mnie byli chcieli przykrecac...

  12. #12

    Domyślnie

    Ja brałem z Casto jakieś 2 lata temu i wychodziło OK.
    Mając na myśli dowolność wymiaru nie chodziło mi o drzwi z półki, a o te na wymiar (w mojej można zamówić).

  13. #13

    Domyślnie

    może to widziałeś a może się przyda http://www.youtube.com/watch?v=FY3BCpKYtsM

  14. #14
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Ktoś dokładnie napisał komentarz do tego filmiku doznania jak przy budowaniu kompostownika Ludzie nie dajmy sie zwariować w Takim wykonywaniu szaf bo to Obraża osoby Które wykonują takie zlecenia następna osoba która roz........a mnie na plecy

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aldimara

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANSE&DREW
    Ktoś dokładnie napisał komentarz do tego filmiku doznania jak przy budowaniu kompostownika Ludzie nie dajmy sie zwariować w Takim wykonywaniu szaf bo to Obraża osoby Które wykonują takie zlecenia następna osoba która roz........a mnie na plecy
    Z utesknieniem czekamy az w koncu Ty cos pokazesz ze swoich prac- nie musi byc od razu filmik, wystarcza zdjecia

  16. #16
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Cytat Napisał aldimara
    Cytat Napisał ANSE&DREW
    Ktoś dokładnie napisał komentarz do tego filmiku doznania jak przy budowaniu kompostownika Ludzie nie dajmy sie zwariować w Takim wykonywaniu szaf bo to Obraża osoby Które wykonują takie zlecenia następna osoba która roz........a mnie na plecy
    Z utesknieniem czekamy az w koncu Ty cos pokazesz ze swoich prac- nie musi byc od razu filmik, wystarcza zdjecia

    więc może inaczej jak zamówisz to zobaczysz a inaczej niektóre osoby widziały więc mogą powiedzieć i proszę o to abyś sama siebie nie obrażała robiąc takie coś

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał magicc Zobacz post
    proponuję wybrać się do sklepu i kupić gotowy system- szyny razem z wózkami i listwa maskująca. Tam też podpatrzysz sobie o ile drzwi mają być niższe od wysokości wnęki. Dobrze sobie to rozrysuj, zamów płyty przycięte na wymiar, okleisz tylko boki i skręcasz.
    dokładnie tak!!

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zrobmeblesam

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    1

    Domyślnie zróbmeblesam.pl

    Cytat Napisał bonart1 Zobacz post
    Macie moze namiar na jakas stronke gdzie jest to ladnie opisane, albo link do forum gdzie wymieniaja sie dosw ci ca taka szafe wnekowa lub zabudowe wneki zrobili?

    Temat wydaje sie b.prosty... Gorzej z doborem odpowiedniego systemu, no i na pewno sa potrzebne jakies wskazowki zeby nie zrobic sobie klopotu..

    Z gory dzieki za pomoc - a moze ktos sie pochwali swoimi dokonaniami?

    Dzieki.

    Witam zapraszam do mnie! www.zrobmeblesam.pl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony