dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Czy to będzie mój pierwszy sezon grzania ???

    witajcie

    Trochę dziwny tytuł ale u mnie sytuacja dość nietypowa.

    W tamtym sezonie grzałem dom bez ocieplenia - spalanie kotła i zużycie drewna masakryczne.
    W tym sezonie dom już w pełni ocieplony więc nie wiem czy traktować ten sezon jako pierwszy czy jako już kolejny sezon grzania. O tyle istotne jest to że przy kolejnych sezonach wszyscy piszą że spalanie maleje więc nie będę wiedział czy w przyszłym roku spadnie czy już traktować je jako ostateczne.
    Co myślicie ?

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  2. #2

    Domyślnie

    Pytanie czy porzedni sezon było grzanie pustego domu czy już zamieszkałego? Drugie pytanie, czy w tym czasie, gdy zakładano ocieplenie, w środku lub na zewnątrz były robione jeszcze jakies mokre roboty? Jesli dom był juz zamieszkały i nie było żadnych robót to potraktowałbym pierwszy sezon grzania z ociepleniem nie do końca jako pierwszy ponieważ ściany i podłogi podeschły. Z drugiej strony jest to zupełnie nowa konfiguracja izolacji cieplnej. Samo uczenie się ustawień instalacji grzewczej w nowych warunkach może spowodować większe zużycie. No i w zalezności od tego jak i kiedy było robione ocieplenie mogła dojść kolejna porcja materiałów do wyschnięcia. Z moich obserwacji wynika że dopiero 3 sezon jest miarodajny oczywiście przy niezmienionych warunkach.

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie dom był zamieszkały, nie było już żadnych mokrych prac wewnątrz. Ocieplenie było robione w czerwcu tego roku.
    No nic zobaczymy jak będzie.

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    No na bank mniej paliwa zejdzie,bo i budynek ocieplony i wyschnięty porządnie - skoro grzany w zeszłym sezonie.

    My też pierwszą zimę mieszkaliśmy w budynku ocieplonym tylko do połowy wysokości, i bez uruchomionego CO, na samym kominku. Oj działo się, działo, a drzewa poszło że ho ho. Chata świeżo po posadzkach i tynkach, okna całe zroszone wodą. Sezon drugi już w pełnym ociepleniu i z odpalonym CO - bez porównania.

  5. #5

    Domyślnie

    no to mnie pocieszyłać

    no nic ustawiłem oba sterowniki na 21 (poddasze, parter) zostawiam - zobaczę co się będzie działo

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony