dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    co do zbrojenia to ono bedzie tylko nie takie obfite jak to niby mowia. Co do pekania fundamentów i braku zbrojenia to znam wiele wiele domow, które stoja juz ladnych pare lat, mury maja cale i zdrowea w fundamentach nie amani grama zbrojenia, wiec nie jest ono az tak bardzo zbawienne(co nieznaczy ze nie bede go dawal) jak to mowia roslina taka slaba a przez skale sie przebije. A i dodam ze w tych starych domach dawano kamien do srodka fundamentu co z tego co sie orjetuje to ten kamien oslabial fundament( a niejedni dalej go stosuja dla oszczednosci,

    no ale nic rad wysluchalem przeanalizowalem i bede dziala, a co do gruntu to jest on na górce i jest twardy jak diabli

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał mjudu
    co do zbrojenia to ono bedzie tylko nie takie obfite jak to niby mowia. Co do pekania fundamentów i braku zbrojenia to znam wiele wiele domow, które stoja juz ladnych pare lat, mury maja cale i zdrowea w fundamentach nie amani grama zbrojenia, wiec nie jest ono az tak bardzo zbawienne(co nieznaczy ze nie bede go dawal) jak to mowia roslina taka slaba a przez skale sie przebije. A i dodam ze w tych starych domach dawano kamien do srodka fundamentu co z tego co sie orjetuje to ten kamien oslabial fundament( a niejedni dalej go stosuja dla oszczednosci,

    no ale nic rad wysluchalem przeanalizowalem i bede dziala, a co do gruntu to jest on na górce i jest twardy jak diabli
    Tzn. jakie to zbrojenie będzie?

    Co do niżej wym argumentów to kiedyś inwestor nie ściągał z ubezpieczenia KB pieniędzy jak mu się ryska pojawiła. Chce się mieć standard to trzeba się stosować.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #23

    Domyślnie

    mam zaprojektowane lawy bez zbrojenia pod pustaka porotherm 44 (bardzo ciezki i dachowke ceramiczna) ale i tak dam drut 4 x #12

  4. #24

    Domyślnie

    witam,
    mam podobny problem...

    dzialke mam ze skarpa... gdzie front dzialki jest na wyzszym poziomie
    a tyl w dole...


    tym samym zdecydowalem sie na piwnice, bo nie bardzo widzialem sens robienia
    schodkowych law, przeliczylem koszta i piwnica tym samym wyszla sama, gdzie koszt
    mialem plus 10k ze wzgledu na fakt stropu... a co sie ma pomieszczenia to sie ma,
    wiem jaki jest bol gdy brak pomieszczen, potem w garazu ktory
    byl docelowo na samochod stoja wozki, areator, kosiarka i juz samochodu
    nie masz jak wstawic...

    ale wracajac do powiazania z tematem...

    zrobilem piwnice, od frontu lawy sa na glebokosci ok 2m (moze i wiecej) wzgledem poziomu gruntu...
    od tylu lawy sa na glebokosci 110cm wzgledem poziomu gruntu...

    piwnica zostala wykonana w zeszlym roku wraz ze stropem i ociepleniem na gotowo...
    obsypana i tak bylo... ale przez zime przemyslalem jeden temat (chyba nie do konca)
    i postanowilem ze od tylu zrobie wejscie do piwnicy z zewnatrz (a nie tylko z domu)
    i wjazd garazowy, do jednego pomieszczenia...

    tak tez uczynilem, zrobilismy odpowiednie podciagi tam gdzie mialyby byc otwory,
    zgodnie z zaleceniami kierbuda... tylko i ja i kierbud zapomnielismy o tyym
    ze przeciez tam gdzie wjazd i wejscie z zewnatrz do piwnicy tym samym
    beda odkryte do poziomu law...

    i teraz mam zagwozdke, jak to zabezpieczyc przed przemarzaniem i potencjalnym
    wypchnieciem lawy przez peczniejacy grunt (zamrozony).

    pomysl jaki sie pojawil to po prostu na calej dlugosci gdzie odkryty jest grunt
    do poziomu law wylac plyte betonowa o szerokosci ok 1.5m i wysokosci 30cm na gruncie,
    podkladajac 5cm grubosci styropian twardy, na calej powierzchni plyty...

    to bylo skonsultowane z kierbudem ale kierbud dzis podjechal i powiedzial
    ze musi jeszcze to skonsultowac z konstruktorem...

    i klops... kierbud zwatpil, boi sie pewnie ze to za malo, ja jestem przekonany
    o slusznosci pomyslu, bo przeciez to jest jakby wylac dodatkowa lawe o szerokosci
    1.5m i wysokosci 30cm (do tego zrobie zbrojenie/krate) i jeszcze pod spodem bedzie
    5cm styropianu jako izolacja ...

    jest tu ktos kto mial podobna sytuacje z odkryta czesciowo lawa przez to ze
    wlasnie wjazd mial do garazu w piwnicy, i jak to rozwiazal...

    moj problem polega nie na tym ze szukam oszczednosci... raczej to chodiz o to
    ze nastapila zmiana w projekcie juz po wybudowaniu... i teraz potrzeba
    jakiegos rozwiazania zapobiegajacego przemarazaniu / wypchnieciu lawy przez mroz

    dodam ze lawy maja szerokosc 60cm, wysokosc 30cm, i posadowione sa na gruncie zageszczonym
    jeszcze warstwa chudziaka na 10cm... lawy maja zbrojenie, z pretow fi 12,
    3 szt dolem, 2szt gora, strzemiona co 25cm


    1. co sadzicie o moim pomysle
    2. jakie macie inne rozwiazania (najlepiej wdrozone ktore sie juz mialy
    okazje sprawdzic)

    grunt niestety nieprzepuszczalny, ilasto-gliniasty...

    oczywiscie woda deszczowa itp odprowadzona bedzie/jest (bo mam juz opaske drenarska
    na poziomie lawy) ...

    pozdr

    link do rysunku pogladowego

    http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink
    Ostatnio edytowane przez bonart1 ; 30-09-2010 o 08:27 Powód: dodanie rysunku

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony