dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 86
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar a-nita
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    778
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    600 zl jesień 2008 tarnów

  2. #22

    Domyślnie projekt zjazdu Kraków

    Ja w lecie 2008 zapłaciłem w Krakowie chyba 800 albo 1000 PLN. Projektantka musiała się trochę nagimnastykować ze spadkami i odowdnieniem. Różnica poziomów ok. 1,6 m, długość zjazdu około 15-20 m

  3. #23

    Domyślnie

    u mnie to bylo w cenie adaptacji u architekta, czyli 500 zl za wszystko

  4. #24

    Domyślnie

    Mnie architekt adoptujący powiedział, żeby nie zawracać sobie tym głowy [miałem wrażenie, że wcale nie musi być]
    A geodeta, który robił mapkę syt-wys wrysował zjazd na mapkę i na razie mam z głowy- przecież on tam mógł być od zawsze?!?!
    "Obniżyć koszty budowy o 60%" - Niemożliwe?

  5. #25

    Domyślnie

    1200zl Wejherowo

  6. #26

    Domyślnie

    Jak czytam Wasze wypowiedzi to buzię otwieram ze zdziwienia bo za
    -adaptację projektu + sporo przeróbek (przeniesienie kotłowni, powiększenie garażu,podniesienie ścianki kolankowej.........
    -projekt szamba
    -plan zagospodarowania działki
    -projekt zjazdu z dogi gminnej
    -dostarczenie kompletnej dokumentacji z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę do starostwa nasz architekt wziął od nas 1200 zł (okolice Warszawy)

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał trystat
    Jak czytam Wasze wypowiedzi to buzię otwieram ze zdziwienia bo za
    -adaptację projektu + sporo przeróbek (przeniesienie kotłowni, powiększenie garażu,podniesienie ścianki kolankowej.........
    -projekt szamba
    -plan zagospodarowania działki
    -projekt zjazdu z dogi gminnej
    -dostarczenie kompletnej dokumentacji z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę do starostwa nasz architekt wziął od nas 1200 zł (okolice Warszawy)
    No to nie wiem....za podobne sprawy
    +gaz i studnia +pozwolenia na instalacje elektryczną pod drogą gminną
    2400,- i uważam że mało
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał trystat
    Jak czytam Wasze wypowiedzi to buzię otwieram ze zdziwienia bo za
    -adaptację projektu + sporo przeróbek (przeniesienie kotłowni, powiększenie garażu,podniesienie ścianki kolankowej.........
    -projekt szamba
    -plan zagospodarowania działki
    -projekt zjazdu z dogi gminnej
    -dostarczenie kompletnej dokumentacji z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę do starostwa nasz architekt wziął od nas 1200 zł (okolice Warszawy)
    Czy to był 2003?
    Mój archi za raczej typową adaptację bierze min 2400...
    buuuuuuu
    "Obniżyć koszty budowy o 60%" - Niemożliwe?

  9. #29

    Domyślnie

    tewu77

    to był 2008 rok!!!

  10. #30

    Domyślnie

    A może ktoś wie, ile kosztuje projekt zjazdu z drogi wojewódzkiej. Podejrzewam, że więcej niż z gminnej lub powiatowej. Projektant musi mieć specjalne uprawnienia.
    Jak się postarasz, to będziesz miał.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikiletto
    A może ktoś wie, ile kosztuje projekt zjazdu z drogi wojewódzkiej. Podejrzewam, że więcej niż z gminnej lub powiatowej. Projektant musi mieć specjalne uprawnienia.
    uprawnienia są te same i cena tez specjalnie nie odbiega
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cozy13

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikiletto
    A może ktoś wie, ile kosztuje projekt zjazdu z drogi wojewódzkiej. Podejrzewam, że więcej niż z gminnej lub powiatowej. Projektant musi mieć specjalne uprawnienia.
    Właśnie poszukuje projektanta do zjazdu z drogi wojewódzkiej. Rozmawiałem dziś w okolicy Warszawy i zaśpiewał sobie 3000pln ( w tym uzgodnienia marszałkowskie ). Jak usłyszałem cenę to aż przysiadłem. Czy ktoś zna namiary na projektanta który jest bardziej na ziemi a nie w kosmosie?

  13. #33

    Domyślnie

    pytaj bezpośrednio w miejscu gdzie bedziesz składac wniosek o pozwolenie na budowę.
    Taki projekt zjazdu nie jest specjalnie skomplikowany. 3000 z uzgodnieniem to spora przesada. Ale duza grupa projektantów stawia właśnie takie stawki bo nie chce im się babrać za małe pieniądze. Zakrec prac mniejszy ale forma projektu taka sama jak dla duzych inwestycji i nie da się jak w wielu sytuacjach korzystać z opcji Ctrl+C Ctrl+V. Tu trzeba wszystko projektować od zera
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał cozy13
    Cytat Napisał mikiletto
    A może ktoś wie, ile kosztuje projekt zjazdu z drogi wojewódzkiej. Podejrzewam, że więcej niż z gminnej lub powiatowej. Projektant musi mieć specjalne uprawnienia.
    Właśnie poszukuje projektanta do zjazdu z drogi wojewódzkiej. Rozmawiałem dziś w okolicy Warszawy i zaśpiewał sobie 3000pln ( w tym uzgodnienia marszałkowskie ). Jak usłyszałem cenę to aż przysiadłem. Czy ktoś zna namiary na projektanta który jest bardziej na ziemi a nie w kosmosie?
    Mój projektant chciał 2700 zł, potem się zamotał i mówił o 2400 zł. Kontaktowałam się z kilkoma projektantami, ale tylko ten jeden chciał to zrobić. Jest z Ciechanowa. Jeśli będziesz chciał namiary, prześlę Ci na priva.
    Jak się postarasz, to będziesz miał.

  15. #35

    Domyślnie

    Dzisiaj usłyszałem 1700,00 okolice Otwocka; dla mnie to lekka przesada żeby projekt zjazdu kosztował tyle co projekt całego budynku . Rozeznanie rynku mam słabe a projektant z "polecenia".

  16. #36

  17. #37

    Domyślnie

    U mojego architekta 1.000 PLN (tak się ostatnio zastanawiam, czy 1 tyś zł to jakaś nowa jednostka płatnicza bo ciężko na etapie nawet przygotowywania się do budowy domu, o mniejsze kwoty). Ja jednak postępuję inaczej. Nie wykonuje projektu zjazdu. Zgłosiłem tylko budowę ogrodzenia, bramu wjazdowej i furtki. Jak decyzja się uprawomocni, złoże akurat projekt do urzędu o pozwolenie na budowę, gdzie planowany zjazd będzie się pokrywał ze stanem istniejącym, zatem skoro zjazd już istnieje...
    Pozdrawiam,
    _________________________________________
    Już się buduje - nowocześnie i ekologicznie!

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buszmen
    U mojego architekta 1.000 PLN (tak się ostatnio zastanawiam, czy 1 tyś zł to jakaś nowa jednostka płatnicza bo ciężko na etapie nawet przygotowywania się do budowy domu, o mniejsze kwoty). Ja jednak postępuję inaczej. Nie wykonuje projektu zjazdu. Zgłosiłem tylko budowę ogrodzenia, bramu wjazdowej i furtki. Jak decyzja się uprawomocni, złoże akurat projekt do urzędu o pozwolenie na budowę, gdzie planowany zjazd będzie się pokrywał ze stanem istniejącym, zatem skoro zjazd już istnieje...
    zgodnie z ustawą o drogach publicznych musisz mieć decyzję administracyjną na lokalizację zjazdu .Brak decyzji i użytkowanie zjazdu i pozwolenia na budowę może skutkować karami. (ta sama ustawa). Zatem ostrożnie z tym "pokrywał ze stanem istniejacym"
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  19. #39

    Domyślnie

    wydaje mi sie jak juz zjazd istnieje,to dla "polechtania",ego "darmozjada"z urzedu,nie ma obowiazku wykonywania projektu zjazdu,ani wystepowania i wystepowania o takowy.
    sorry za "drmozjada",lecz takie sa fakty,calkowicie bezuzyteczni dla budujacych,ludzie.
    wrecz szkodza procesowi budowlanemu.

  20. #40

    Domyślnie

    legalne "istnienie" zjazdu można potwierdzić w jeden sposób. Sprawdzając u zarządcy drogi czy jest zewidencjonowany. Ot tyle i aż tyle
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony