dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1

    Domyślnie Hoover czy Bosch czy Whirlpool - pralka

    zagadka jak w temacie
    musi być płytka
    Hoover (wsad 5kg), Bosch (4 kg) i Whirlpool (5 kg) oferują modele o szr. 40 cm
    cena wszystkich to ok. 2000 - tzn. Hoover ok. 2300, a Whirlpool niecałe 2000
    cena nie ma dla mnie w ogóle znaczenia, zależy mi po prostu na jakości

    niestety te czterdziestki nie są zbyt wyrafinowane ( np. Whirlpool nie ma nawet szóstego zmysłu )

    Siemens (4 kg) i AEG (4,5 kg) 44 cm więc raczej nie biorę ich pod uwagę
    a może nie warto kruszyć kopii o 4 cm
    a może jednak warto, skoro zrezygnowałam z 60-tki z bajerami

    to zadanie mnie troszkę przerasta

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Coby nie mnozyc "bytow pralkowych" na forum proponuje watek znajdujacy tutaj.
    A co do pralki. Wyglada na to ze szukasz pralki gornoladowanej. Ostanio kupilem takowa firmy AEG model 47080 (1000 obr/min). Pralka jest szerokosci 40 cm (wys. 85, gl. 60), wsad 5kg. Polecam ta firme i ten model. Jakosciowo wyrob lepszy od podobnego modelu firmy Whirpool, Hoovera nie widzialem.
    Pozdrowienia

  3. #3

    Domyślnie

    ja odradzam whirpole ładowane od góry, w dwa lata mimo częstego czyszczenia zniszczył sie nam dozownik do proszku i płynów (dozownik podwieszany do otwieralnej klapy), 7 letnia gwrancja nie uwzglednia dozownika więc pralkę wydaliśmy i kupiliśmy Boscha też ładowanego od góry ale z dozownikiem w tylnej części obudowy, za bębnem. pracuje bardzo intensywnie już trzy lata jak na razie bez problemów
    pozdr

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    jak 40cm to bierz z góry ładowaną, to lepsza technologia, jak ostatecznie chcesz od frontu i wąsko to wybierz pełnowartościową pralkę, np. 45cm LG WD-10170ND
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  5. #5

    Domyślnie waska pralka, od frontu - jaka???

    prosze doswiadczonych i znawcow o porade . Musze zakupic pralke, waska, koniecznie ladowana od frontu ( od gory nie kupie juz nigdy!!!). Myslalam o Candy, ale nawet przegladajac strone producenta dostalam zawrotu glowy!!! Musi miec ladownosc powyzej 4 kg, obroty - nie musi byc wiecej niz 1000, energo- i wodooszczedna.
    magda

  6. #6

    Domyślnie Re: waska pralka, od frontu - jaka???

    daj sobie spokój z Candy.
    Ja mam Boscha, produkcja jeszcze Germany.
    45cm, od przodu, spoko, już 2 lata śmiga, ale przy wirowaniu 1000obr/min. jest bardzo głośna (jak startujący F16), ale takich obrotów rzadko używam, bo ubrania są bardzo zmięte.
    Więc nie ma co kupować więcej jak 1000obr/min, 800 starczy.
    Dobre marki to AEG, Electrolux, Bosch i Siemens to to samo.
    Poczytaj na elektrodzie, tam dostaniesz konkretne odpowiedzi serwisantów co się najczęściej psuje.
    Nie próbuj świni uczyć śpiewać, nie dość, że swój czas zmarnujesz to jeszcze świnię zdenerwujesz.

  7. #7

    Domyślnie

    rzeczywiście Bosh jest świetny

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie Re: waska pralka, od frontu - jaka???

    Cytat Napisał mmmagdaa
    waska, koniecznie ladowana od frontu
    Hmmm...
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  9. #9

    Domyślnie

    A czy ma ktoś pralkę informującą, o której skończy prać? czy to praktyczne rozwiazanie?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wizjer
    ... czy to praktyczne rozwiazanie?
    bardzo praktyczne

  11. #11

    Domyślnie

    a co oprocz bosha mi zaproponujecie?
    magda

  12. #12

    Domyślnie

    mamy pralkę LG, 44 cm głębokości. przy 1000 obrotów pranie wychodzi prawie suche, wcale nie tak bardzo pogniecione. ma elektroniczny programator, mamy ją od sierpnia i na razie jestem zadowolona, niestety nie mam porównania z innymi pralkami bo to moja pierwsza. klasa A+, 5kg.

    http://www.ceneo.pl/661363

    widziałam też fajne indesity, jeszcze węższe. ale nie znam opinii na ich temat, oprócz ogólnie panującej, że włoszczyzna jest kiepska.

  13. #13

    Domyślnie

    ja też myśle o wąskim BOSHu... wcześniej paliłem się na silvernano Samsunga z ceramiczną grzałką, ale czytałem na forach,ze ludzie narzekają, a już zwłąszcza na serwis...

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmagdaa
    a co oprocz bosha mi zaproponujecie?
    Ja proponuję BOSCHA - słyszałem, że to dobra, niemiecka firma...

    MSPANC
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Cytat Napisał mmmagdaa
    a co oprocz bosha mi zaproponujecie?
    Ja proponuję BOSCHA - słyszałem, że to dobra, niemiecka firma...
    ...
    z ust mi to wyjąłeś

  16. #16

    Domyślnie

    Wizjer, ja mam pralkę informującą o skończeniu prania sygnałem dźwiekowym (krótka melodyjka) i dodatkowo wyświetla się napis END. Czy to praktyczne? Takie sobie, przecież i tak nie lecę wyjmować prania, gdy ona da mi znać, że własnie skończyła, tylko wtedy kiedy mi pasuje, czyli zwykle kilka, kilkanaście minut póżniej. To taki bajer raczej.
    Pralka jest ładowana od przodu, płytka (chyba 40 cm - nie zmierzę dokładnie, bo zabudowana), ładowność 4,5 kg, Samsung Silver Nano F1045AV. Słyszałam sporo negatywnych opinii na jej temat, ale już po tym jak ją zakupiłam. U mnie w każdym razie póki co działa bez najmniejszego zarzutu

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    Cytat Napisał Wizjer
    ... czy to praktyczne rozwiazanie?
    bardzo praktyczne
    Myśląc o praktycznym rozwiązaniu miałem na myśli wyświetlacz, na którym widoczny jest czas pozostały do końca prania (w minutach). I myślę, że o to chodziło w pytaniu.

  18. #18

    Domyślnie

    A,Wizjer sorki, jakoś nie doczytałam, chodziło Ci o informację kiedy skończy prać. Też takie info jest, wyswietla się czas jaki pozostał do zakończenia prania. To jest przydatna informacja, zwłaszcza jak ma się wyjść z domu i nie wiadomo czy czekać aż skończy i jeszcze powiesić pranie, czy wychodzić, bo jeszcze sporo to potrwa. A tak: zerkasz na wyswietlacz i wszystko wiesz [/b]

  19. #19

    Domyślnie

    mmmagdaa czy Tobie na pewno chodzi o szerokość pralki? a nie o głębokość?

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał emild
    mmmagdaa czy Tobie na pewno chodzi o szerokość pralki? a nie o głębokość?
    Dokladnie !

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony