dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 84
  1. #41

    Domyślnie

    Inowrocław

    docieplenie poddasza (wełna+folia) + płyta g-k na stelażu
    45 zł m2

  2. #42
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Witam

    Czy cena 110PLN/m2 na gotowo (materiał + robocizna) przy założeniu, że będzie układ 15+10cm wełny Ursa lambda 0.39-0.40, całość na podwójnym stelażu,przygotowane pod malowanie - to przyzwoita cena ?

    Pozdrawiam
    Mariusz

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    Cytat Napisał Aniutka i Roofi
    podciągam..

    interesują mnie ceny w okolicach Szczecina...

    A.
    a czy mozna po wizji lokalnej?
    Zapraszamy . Chcemy wystartować w okolicach kwietnia.
    R.

  4. #44

    Domyślnie

    Odświeże temat, łódzkie na dzień dzisiejszy 70zł

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar interona
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-355
    Posty
    242

    Domyślnie

    Ja mam oferty w przedziale 45-60, ocieplenie, kg, zagruntowanie. Mazowieckie.

    Ale też rozmawiałam też z takimi, którym za taką cenę się nawet nie opłaca palcem kiwnąć, bo "mają 9 lat doświadczenia za granicą" . I nie dostrzegają różnicy, że już nie pracują "za granicą"...

  6. #46

    Domyślnie

    W Lubuskim firmy robią za 90 zł za m2 bez fakturki. Ja znalazłem dobrego gościa za 50 zł i to jest standard jeśli nie chce się firm brać z kilkoma osobami.

    Dach wbrew pozorom nie jest łatwy do ocieplenia, trzeba mieć o tym pojęcie i nie żałować kasy. Znam ludzi, którzy dają tanią wełnę + folię i po dłuższym czasie muszą jeszcze raz to robić. Dlatego jeśli już nie bierzemy drogich firm to warto podyskutować z wykonawcą o jego sposobie wykonania i materiałach.

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hubnik

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-997
    Posty
    30

    Domyślnie

    W-wa i okolice 60 w górę

  8. #48

    Domyślnie

    90% wpisów to amatorska papka. Szanujący sie specjalista w tej dziedzinie nie robi za mniej niż 70 zł za metr kwadratowy do momentu pod malowanie w prostych wariantach.
    90% poddaszy ma zwykłą żółta folię paroizolacyjną położoną na zakładkę- nikt nie ma pojęcia o taśmach. 90% wykonawców nie potrafi policzyć współczynnika przenikania ciepła dla danej grubości wełny mineralnej i robi żeby było ,,ciepło."
    90% poddaszy nie spełnia swoich funkcji termoizolacyjnych i jest do poprawy włąsnie przez takich patałachów za 45 zł za metr. Ale co tam klienci sa po prostu głupi i robią tanio ...kilka razy.

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar interona
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-355
    Posty
    242

    Domyślnie

    Jeśli ktoś chce dniówkę za układanie K-G na poziomie 300-400 zł, to proszę bardzo. Niech szuka chętnych inwestorów. Solidbud, nie opowiadaj tylko, proszę, że do układania ocieplenia potrzebna jest nadzwyczajna, tajemna wiedza. I nie zapominajmy, że od liczenia "współczynników" jest przede wszystkim projektant

  10. #50

    Domyślnie

    potrzebna jest wiedza i jak tłuk z piwskiem i fajką w gębie może to pojąć? 300-400z ł dziennie zysku firmy czy pojedynczego pracownika?
    oczywiście wystarczy zadać kilka pytań i na 90% z nich przeciętniak nie odpowie albo odpowie ..głupio. Jak zwykle zdaje się ludziom, że układanie płyt to takie proste.

  11. #51

    Domyślnie poddasze

    Cena i wykonanie a jakość prac mają wiele do życzenia przy proponowanych cenach, w moim przypadku cenę ustalimy po rozmowie kom; 500 517 390

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    U mnie majstry krzykneli 40zl robocizna 80zl z materialem welna 20cm+10cm wspolczynnik 0.39 rygips pod malowanie, wspolczynnik o grubosci 30cm dla dachu wychodzi ok 0.13 ,mam tylko pytanko odnosnie łaczen plyty wiem ze idzie siatka i na to jakas tasma łączeniowa ,co polecacie zeby nie pękało na połączeniach cos slyszalem o jakies tasmie zywicowej co by bylo najlepsze ?

    ps.czy lepiej tak ocieplac czy do samego szczytu ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ocieplenie.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	68,0 KB
ID:	123029  
    Ostatnio edytowane przez TOMAS 73 ; 29-06-2012 o 14:23

  13. #53

    Domyślnie

    To już widać co to za fachowcy za 40 zł skoro nie wiadomo gdzie ocieplić.Jak można wynajmować profesjonalistę i pytać co dać na łączenia ,,żeby nie pękało" Materiał za 40 zł???? Przecież sama wełna, która z czasem się nie sprasuje pod własnym ciężarem kosztuje przy grubości 30 cm 30-50 zł. Najtańsza płyta kosztuje 7-8 zł/metr licząc odpady a gdzie profile, wkręty, uniflott, taśmy, folia z aluminium. grunt, materiały ścierne, gotowa masa szpachlowa akrylowa?
    Typowe brednie, i tak właśnie wygląda polska budowlanka.
    Ostatnio edytowane przez tremors ; 05-07-2012 o 17:03

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    Ja wiem czy brednie ,kupili material welne isover 0.39 ,plyty i profile i robia za 80zl ,pewnie ze mozna za 150zl wziasc ekipe ale czy jest gwarancja ze tamci "profesjonalisci" zrobią lepiej? nie sadze najwyzej 2x tyle zarobią i i nabija nastepnego inwestora w butelke,i tak wlasnie wyglada polska budowlanka
    Ostatnio edytowane przez TOMAS 73 ; 06-07-2012 o 01:02

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOMAS 73 Zobacz post
    Ja wiem czy brednie ,kupili material welne isover 0.39 ,plyty i profile i robia za 80zl ,pewnie ze mozna za 150zl wziasc ekipe ale czy jest gwarancja ze tamci "profesjonalisci" zrobią lepiej? nie sadze najwyzej 2x tyle zarobią i i nabija nastepnego inwestora w butelke,i tak wlasnie wyglada polska budowlanka
    Tego się nie wie tylko się liczy. Można kalkulatorem.
    unimata 30 cm grubości- 30 zł. płyta gipsowa 7 zł i co za 3 zł kupi pan profile, wkręty, uniflott, taśmy, folia z aluminium. grunt, materiały ścierne, gotowa masa szpachlowa akrylowa?
    Tak może być gwarancja bo ci drożsi(tańsi) dadzą ja na piśmie.
    Wygląda tak budowlanka że próbuje pan za 40 zł wykonać izolację termiczną oraz wykończyć poddasze. I efekt jak widać jest- matematyka nie kłamie.
    nie sadze najwyzej 2x tyle zarobią
    - boli pana czyiś zarobek?oj boli.
    Ostatnio edytowane przez tremors ; 06-07-2012 o 02:31

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    tak jest jak na forum budowlanym siedza wykonawcy i marudzą ze ktos robi "za tanio" ,przy moich 300m2 dachu nawet jak tych ( 2 gosci co robi u mnie ) wyjdzie im 30zl za m2 na czysto to i tak zarobia za miesiac 9 tys uwazam ze sa to godne pieniądze po 4.5 tys na glowe , a ze mozna za to wziasc 2x tyle to juz inna bajka, nic mnie boli tylko majstry tak sobie wygorowali ceny ze nieswiadomy inwestor placi bo mysli ze niewiadomo jaka to prace wykonują ci "profesjonalisci"

  17. #57

    Domyślnie

    PROFIL cD 60 300 X 2.5= 750 mb x 2 zł= 1400 zł
    wieszak es 175 x 4 = 700 sztuk x 80 gr= 560 zł
    wkręty do drewna x 8 = 2400 sztuk x 0,03= 72 zł
    blachowkręty (pchełki)= 4800 sztuk x 0,02= 100 zł
    blachowkręty 3.5x25 x 25 7500 sztuk x 0,02 zł= 150 zł
    profil ud 30 x 0,3 = 100 mb x 1.4 zł= 140 zł
    Knauff Uniflott x 0.35= 105 kg x 25 zł/5 kg= 625 zł
    taśma zbrojąca x 1.3= 390 mb x 0,12= 50 zł
    profil V 0.4= 120 mb x 3.70 zł = 440 zł
    Masa wykończeniowa np.akryl putz = ok 200 zł
    Wełna UNIMATA 30 cm x 30 zł= 9300 zł
    Paroizolacja alu 320 m.kw x 2.4 zł = 768 zł
    Tasma aluminiowa 7 zł/ rolka 50 mb= 50 zł
    Papier ścierny 10 arkuszy 15 zł
    Grunt 6 x 5 l 150 zł
    Tasma na skos aluminiowa
    lub straight flex 60 mb x 3 zł = 180 zł
    Taśma dwustronna 750 mb x 0.75 zł= 562 zł
    Płyta gipsowa 115 sztuk x 16 zł 1840 zł

    16 600 zł bez narożników, kołków rozporowych, bitów, amortyzacji sprzętu, taśmy przekładkowej, nożyków, worków do odkurzacza.taśm zabezpieczających na okna, folii, filtry do maski, paliwo itp, dodatkowe płyty ZIELONE do łazienki droższe, - dodaj pan dobre 1500 zł.

    300 metrów x 80 zł= 24 000 minus 18 000 zł= 6000 zł / 2 osoby= 3000 zł minus ZUS najniższy 980 zł= 2020 zł
    Nie liczę nawet podatku itp bo by pana zgniotło całkowicie.


    Widzi pan wyszło na rękę po 2 tysiące a pan łże że po 4500 zł. To nie jest robota na najwyższej jakości materiałach, średnia niższa półka.
    Dodatkowo wątpię że chłopczyki zmieścili się w miesiącu do stanu pod malowanie przy 8-9 h pracy dziennie przez 5 dni w tygodniu.....ale kto wie.
    Jest pan zwykłym skapcem udającym znawcę tematu. Wstyd by mi było fachowcom z firmą płacić tyle ile pomocnikom i jeszcze beszczelnie kłamac że zarabiają chłopaki po 4,5 klocka.

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    o wileczenia sie bardzo przydadzą dziękuje ,bedzie na czym uciąc chlopakom, z tego co wiem ZUS-u nie placą,przytna sobie troszke na materiale i te 4.5k zarobia spokojnie ,znawca tematu nie jestem ale jak slysze ze goscie biora za to samo 80zl m2 za sama robote to mi sie cos robi ,no cóz dalej wyczuwam tu zdenerwowanego wlasciciela firmy ktory probuje udowodnic ze musi byc "drogo" bo i dla niego tez musi zostac sporo $$$

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOMAS 73 Zobacz post
    o wileczenia sie bardzo przydadzą dziękuje ,bedzie na czym uciąc chlopakom, z tego co wiem ZUS-u nie placą
    Czyli wie pan istnieniu nielegalnej pracy, łamie pan prawo chociaż spokojnie-nic panu nie grozi.
    ,przytna sobie troszke na materiale i te 4.5k zarobia spokojnie ,
    Czyli przytną na panu. Gratuluję dziury w poddaszu lub dziur w izolacji, poszpachlowaniu tanim gipsem, dalszym remontem i żebraniem pieniędzy(tańszego wykonawstwa) od osoby usuwającej usterki.
    znawca tematu nie jestem ale jak slysze ze goscie biora za to samo 80zl m2 za sama robote to mi sie cos robi ,
    Jak się nie jest znawcą tematu to opinia w tym temacie jest mało istotna. Jak się rzeczywiście nie widziało profesjonalnej zabudowy poddasza i ilości pracy z tym związanej to opinia jest nic nie warta.
    Normalnie ma pan syndrom psa ogrodnika. Ponadto pana boli nawet 30 zł za ten rodzaj usługi bo płaci pan dokładnie 13.30 na rękę i 20 zł z ZUSem. Więc nie rób się pan taki chojny.
    no cóz dalej wyczuwam tu zdenerwowanego wlasciciela firmy
    Pańskie wyczucia nie mają znaczenia, PAN NIE ZNA MATEMATYKI A TO PANA DYSKWALIFIKUJE.
    ktory probuje udowodnic ze musi byc "drogo" bo i dla niego tez musi zostac sporo $$$$
    Nie próbuje tylko udowadnia że musi być opłacalnie dla obu stron Pan już stracił, czekać na pęknięcia, wilgoć i grzyb za paroizolacją, niestarannie ułożona wełna czyli straty(i to spore w kosztach ogrzewania) ale co tam ,,znalazłem chopków za 20 zł "za metr więc można się pochwalić. Pozdrawiam płacących 2- 3 razy za tą samą usługę.

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    tak ale najlepsze jest to ze juz mam grzyb i dziory w dachu bo nie wziolem drogiej ekipy zdziercow ,bo tanszy na pewno nie zrobi dobrej roboty ,czekam na nastepne posty zirytowanych wykonawcow ,bo jestem inwestorem a nie broniacym za wszelka cene swoich racji wykonawcą,albo tudziez tych co grubo przeplacili ,ja niestety nie dam zarobic krętom "profesjonalnym" 80zl m2 za robote nie wartą tych pieniędzy ,czyli w moim przypadku 24k za miesiac siedzenia na poddaszu

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony