dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 84
  1. #1

    Domyślnie wykonczenie poddasza- welna plus plyta GK 150zl/m2

    Witam
    Wlasnie dostalem wycene za wykonczenie podasza. Jest tego 140 m2, uklad dosc skomplikowany, 5 okien dachowych, dach 4 spadowy
    http://www.archon.pl/projekt_domu/Do...m3f01942e015ae
    Robocizna to 87zl netto za :
    izolacje z welny mineralnej- 2 warstwy
    izolacja z folii
    montaz plyt GK na konstrukcji rigistil
    szpachlowanie polaczen, szlifowanie
    gruntowanie

    material na clalosc 9000zl netto

    Firma ma autoryzacje Rygips, bardzo sie chwala gwarancja itp
    Warto ich brac za 150zl/m2 z materialem czy szukac dalej?

    Jak wygladaja ceny w okolicach Bieslka-Bialej ?

    pozdr.

  2. #2

    Domyślnie

    ~50 zł netto / m 2 -gwarancją 13 lat praktyki bez napraw gwarancyjnych

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Czy ja wiem...
    Kraków jest - pod względem budowlanym też - bardzo drogi, my dostaliśmy ofertę za 120 zł/m2 i to juz było sporo, ale firma z konkretnymi referencjami...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marekmarian
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał mart 3210
    ~50 zł netto / m 2 -gwarancją 13 lat praktyki bez napraw gwarancyjnych
    a jaka cześć podkarpacia ? bo będę szukał wiosną...

    pozdr.
    Marek

  5. #5

    Domyślnie

    podciągam!

    Interesuje mnie centralna Polska.

  6. #6

    Domyślnie

    chora cenaaaaaaa

    Ja placilem 40 zl netto w wakacjie ( a teraz kryzys to ceny powiny spac hahaa ).
    Osobiscie bym poszukal firmy w Niemczech z gwarancja itd... moze byc w nizeszj cenie !
    pozdrawiam
    zender

  7. #7

    Domyślnie

    Placisz za firme my robimy zabudowe poddaszy w cenie 45-60zl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebaZgr
    Placisz za firme my robimy zabudowe poddaszy w cenie 45-60zl
    my tez ;]
    google: murator osek.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar reniaS
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Podciągam ....
    Ile za samo ocieplenie poddasza?
    Ile za zabudowę sufitów z GK i budowę ścianek kolankowych z GK ?
    pozdrowionka ............ Renata
    Retro....dziennik
    Komentarze

  10. #10

    Domyślnie

    Twoje pytanie powinno brzmieć:" za ile znajde ekipę do ocieplenia poddasza na podkarpaciu".Odpowiedż brzmi:Znajdziesz za 25 zł/m kw nowicjuszy bez doświadczenia i to do dwuspadowego dachu ,bez lukarn,koszy itp.Znajdziesz i za 50 - 60 zł,zawodowców,do bardziej skomplikowanego dachu.Tym którym sie wydaje że to drogo proponuje popracowac przy wełnie parę dni

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mart 3210
    Twoje pytanie powinno brzmieć:" za ile znajde ekipę do ocieplenia poddasza na podkarpaciu".Odpowiedż brzmi:Znajdziesz za 25 zł/m kw nowicjuszy bez doświadczenia i to do dwuspadowego dachu ,bez lukarn,koszy itp.Znajdziesz i za 50 - 60 zł,zawodowców,do bardziej skomplikowanego dachu.Tym którym sie wydaje że to drogo proponuje popracowac przy wełnie parę dni
    za 12-15 moge kłaść samą wełne
    google: murator osek.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja pisze o całości czyli wełna 2 razy ,stelaż,paroizolacja,szpachlowanie łączeń i zakładanie taśm i narożników,szpachlowanie całości gładzią dwukrotne,szlifowanie.Z zakładaniem samej wełny jest problem bo zwykle montuje się ją nad i między stelaż a przy samym ociepleniu musisz jedną i drugą warstwe jakoś przytwierdzić żeby nie była zgnieciona czyli wchodzi w grę dodatkowy stelaż najcześciej drewniany i zamontować paroizolacje do tego stelażu a to już nie jest takie easy jak przymocowanie wełny 15 na sznurkach miedzy krokwie 17 i po robocie.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mart 3210
    Ja pisze o całości czyli wełna 2 razy ,stelaż,paroizolacja,szpachlowanie łączeń i zakładanie taśm i narożników,szpachlowanie całości gładzią dwukrotne,szlifowanie.Z zakładaniem samej wełny jest problem bo zwykle montuje się ją nad i między stelaż a przy samym ociepleniu musisz jedną i drugą warstwe jakoś przytwierdzić żeby nie była zgnieciona czyli wchodzi w grę dodatkowy stelaż najcześciej drewniany i zamontować paroizolacje do tego stelażu a to już nie jest takie easy jak przymocowanie wełny 15 na sznurkach miedzy krokwie 17 i po robocie.
    ja o tym wiem

    prawda jest tez taka, ze zbytnio zadnych dystansów drewnianych (aby robić dylatacje) nie potrzeba. jeśli wełna jest za ciasno- i tak nic nie da; a jeśli jest luuz- to i tak sama spadnie
    google: murator osek.

  14. #14

    Domyślnie

    nie chodzi o dylatacje ale o ruszt drewniany który podtrzyma wełnę znajdującą się między krokwiami i między który dasz w poprzek drugą,cieńsza warstwę wełny i do którego przytwierdzisz paroizolacje

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mart 3210
    nie chodzi o dylatacje ale o ruszt drewniany który podtrzyma wełnę znajdującą się między krokwiami i między który dasz w poprzek drugą,cieńsza warstwę wełny i do którego przytwierdzisz paroizolacje
    powtarzasz sie ; ) napisałem: "ja o tym wiem"

    odnośnie dystansów do wełny- to juz tak osobno napisałem

    wełne mozna też kłaść bez stelaża- mocować sznurkiem... (nie wnikajmy już w grubość wełny)

    ale jeśli robie pod płyty- to owszem, najpierw stelaż potem wełna.
    google: murator osek.

  16. #16

    Domyślnie

    Witam .
    Jakiś czas temu w okolcy Poznania płaciłam 40 zł za m2. Już wtedy wydawało mi się tanio. Ale z braku kasy zaryzykowałam i nie żałuję. Profesjonalne i szybkie wykonanie.
    Pozdrawiam
    JOAZ

  17. #17

    Domyślnie

    Wybacz Osek ale nie rozumiem twoich wywodów i ty pewnie nie rozumiesz moich.ale nie przejmuj się.Jak Na początku lat90 ych zaczynałem swoją przygode z budownictwem tez mi sie wydawało, że wiem wszystko.Na poczatek polecam lekture :
    d y l a t a c j a - budynki i ich elementy doznają przemieszczeń poziomych i pionowych. Przemieszczenia te mogą powodować zmiany pierwotnych wymiarów lub zmiany kształtu geometrycznego. Przemieszczenia te mogą być wywołane przez: wiatr, temperaturę, skrócenie lub wydłużenie elementów, osiadanie budynku oraz skurcz betonu Prze-mieszczenia powodują zmiany geometryczne płyt i ścian, są przyczyną ich uszkodzeń w postaci rys i pęknięć. Aby uniknąć powstawania rys i pęknięć lub ograniczyć przemieszczenia wykonuje się specjalne szczeliny - dylatacje , dzielące ściany i stropy (płyty) na mniejsze odcinki. Szczeliny te umożliwiają konstrukcji i elementom przemiesz-czać się bez szkodliwych następstw . Gdy może wystąpić nierównomierne osiadanie budynku z powodu różnej nośności gruntu pod fundamentem lub nierównomiernego obciążenia należy zastosować dylatację przecinającą budynek na całej wysokości wraz z fundamentem, ze względu na wpływy termiczne budynek dzieli się zwykle przerwami dylatacyjnymi na jego wysokości ponad fundamentem.

    Pozdrawiam










  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rymczyk

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    115 zł netto za m2 z materiałem (podwójna płyta ogniowa)

  19. #19

    Domyślnie

    48zł/m2 zestaw pod malowanie, woj lubelskie

  20. #20

    Domyślnie

    ja za robociznę płace 37 zł(ocieplenie, stelaż,płyta k-g i przygotowanie pod malowanie). umowe podpisałam na marzec

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony