dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Ile za punkt elektryczny w 2011

    Przeszukałem trohę forum, ale nie mogłem znaleźć - jak obecnie kształtuję się koszt robót elektrycznych. Do zrobienia mam ok 350 punktów.

    Może ktoś podrzucić w miarę aktualne ceny i co obejmują??

    Pzdr

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar michal0712
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    możesz też pójść z prośbą o wycenę do pierwszego lepszego elektryka z Twojej okolicy - jako punkt odniesienia.
    Ja umówiłem się na konkretną stawkę i po przeliczeniu wyszedłem na tym dużo lepiej..
    http://forum.muratordom.pl/blog.php?109790 - krótkie zapiski z przebiegu budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...03#post4785203 - tu jest ciąg dalszy zapisków z przebiegu budowy.

  3. #3

    Domyślnie

    chyba lepiej umawiać się za całość (nam wyjdzie połowa kwoty)
    woj podlaskie koszt punktu 35-50zł za robociznę zależy od fachowca

  4. #4

    Domyślnie

    no ja usłyszałem prawie 70zł z materiałem - wiec zastanawiam sie czy to ok cena bo zatrzymalem sie na etapie ok 50-60zł z materiałem a ceny kabli troche pozly w gore...
    Ostatnio edytowane przez Artis0 ; 25-06-2011 o 13:04

  5. #5

    Domyślnie

    Cena 70 zł za punkt elektryczny wydaje się być w porządku. Natomiast lepiej umawiać się na cenę za całość roboty, ponieważ oprócz tzw. punktów jest jeszcze montaż rozdzielni mieszkaniowej/domowej. Jeśli jest to domek jest również sprawa przyłącza i wykonania instalacji odgromowej.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Umawiaj się za całość. Szczególnie przy takiej ilości. Ja tez planuje właśnie 350szt Tylko ze ja już zakupiłem kable, puszki itd.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar michal0712
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal0712 Zobacz post
    możesz też pójść z prośbą o wycenę do pierwszego lepszego elektryka z Twojej okolicy - jako punkt odniesienia.
    Ja umówiłem się na konkretną stawkę i po przeliczeniu wyszedłem na tym dużo lepiej..
    rozwijając wypowiedź, umawiając się za całość prac doświadczeni elektrycy podpowiedzieli nam kilka dodatkowych punktów - typu dodatkowe gniazdka na zewnątrz (ja chciałem 1 góra 2), oświetlenie poddasza ( ja planowałem jedno źródło świtała) i jeszcze parę innych rzeczy mi doradzili, a cena ustalona została bez zmian.
    http://forum.muratordom.pl/blog.php?109790 - krótkie zapiski z przebiegu budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...03#post4785203 - tu jest ciąg dalszy zapisków z przebiegu budowy.

  8. #8

    Domyślnie

    A jaki może być koszt podłączenia gniazdka elektrycznego, fachowcy od płytek stwierdzili, że instalacja ma za dużo zabezpieczeń i nie podejmują się tego zadania?

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    panicz

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    313

    Domyślnie

    Podłączenie max 20zł/szt
    Remontujemy, budujemy, wykańczamy...

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...!-Zdj%C4%99cia!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał marynianka Zobacz post
    A jaki może być koszt podłączenia gniazdka elektrycznego, fachowcy od płytek stwierdzili, że instalacja ma za dużo zabezpieczeń i nie podejmują się tego zadania?
    Podłączenie elektryczne i montaż mechaniczny - max. 20zł/szt
    Poprawki po fachowcach (tynkarze, kafelkarze, itd) - 30-40zł/godz

  11. #11

    Domyślnie

    Fachowiec którego wybrałyśmy robił instalacje naszego domu i liczy 8 zł za podłączenie każdego punktu, to chyba najlepsza opcja moim zdaniem ponieważ nie ma problemów w stylu a nie wiem jak ktoś to zrobił itp.

  12. #12

    Domyślnie

    czy 25 zł brutto za punkt bez materiałów to dużo?
    ---
    Mieszkam

  13. #13

    Domyślnie

    widzę że tu ludzie tylko pytają, a nie odpowiadają.
    ---
    Mieszkam

  14. #14

    Domyślnie

    25zl brutto to bardzo tanio

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał minki Zobacz post
    czy 25 zł brutto za punkt bez materiałów to dużo?
    Po pierwsze primo: Każdy elektryk ma swoją definicję punktów, Ja na ten przykład nie liczę schodowych wyłączników, ale liczę... nieważne.
    Po drugie primo: Co masz w tym punkcie? Kable i otwory pod puszki to pewnie zawsze, ale już osadzenie puszki, montaż rozdzielnicy, pomiary, odbiór, zaprogramowanie sterowników, uziom, zasilanie budynku, formalności, obsługa gwarancyjna i pogwarancyjna?????

    Więc nie ma jednej odpowiedzi na Twoje pytanie.
    25zł to taka średnia rynkowa, pytanie ile dopłacisz później żeby to zaczęło funkcjonować poprawnie i było bezpieczne.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertsz Zobacz post
    Po pierwsze primo: Każdy elektryk ma swoją definicję punktów, Ja na ten przykład nie liczę schodowych wyłączników, ale liczę... nieważne.
    Po drugie primo: Co masz w tym punkcie? Kable i otwory pod puszki to pewnie zawsze, ale już osadzenie puszki, montaż rozdzielnicy, pomiary, odbiór, zaprogramowanie sterowników, uziom, zasilanie budynku, formalności, obsługa gwarancyjna i pogwarancyjna?????

    Więc nie ma jednej odpowiedzi na Twoje pytanie.
    25zł to taka średnia rynkowa, pytanie ile dopłacisz później żeby to zaczęło funkcjonować poprawnie i było bezpieczne.
    dzięki za odpowiedź. Co prawda jestem dopiero po rozmowie telefonicznej z szefem ekipy. Ale rozmawialiśmy 25 zł za punkt, w tym kabel zakończony ma być w puszce, montaż rozdzielnicy to dodatkowe 300 zł. Firma jest już długo na rynku, także gwarancję dają. Nie wiem o co chodzi z zasilaniem budynku, o którym wspominasz, nie mam pojęcia jakie formalności papierkowe masz na myśli. Zaprogramowanie jakich sterowników może być? Jeżeli możesz to sprecyzuj. Jak widać nie znam się na tych sprawach, ale ewentualna odpowiedź pomoże mi w rozmowie z ekipą. Pozdrawiam
    ---
    Mieszkam

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    dusiek

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    462

    Domyślnie

    minki... moze lepiej umowic sie od calosci, Ty ustalasz co potrzebujesz, elektryk robi wycene i juz wiesz ile placisz.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusiek Zobacz post
    minki... moze lepiej umowic sie od calosci, Ty ustalasz co potrzebujesz, elektryk robi wycene i juz wiesz ile placisz.
    Umówienie się od całości działa z reguły w jedną stronę, w stronę klienta.
    W trakcie wykonywania pracy dochodzą kolejne punkty, zmiany, elektryk robi, robi, robi... na koniec NO PANIE PRZECIEŻ UMAWIALIŚMY SIĘ OD CAŁOŚCI.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał minki Zobacz post
    dzięki za odpowiedź. Co prawda jestem dopiero po rozmowie telefonicznej z szefem ekipy. Ale rozmawialiśmy 25 zł za punkt, w tym kabel zakończony ma być w puszce, montaż rozdzielnicy to dodatkowe 300 zł. Firma jest już długo na rynku, także gwarancję dają. Nie wiem o co chodzi z zasilaniem budynku, o którym wspominasz, nie mam pojęcia jakie formalności papierkowe masz na myśli. Zaprogramowanie jakich sterowników może być? Jeżeli możesz to sprecyzuj. Jak widać nie znam się na tych sprawach, ale ewentualna odpowiedź pomoże mi w rozmowie z ekipą. Pozdrawiam
    Zasilanie budynku - doprowadzenie zasilania z sieci energetycznej do budynku
    Formalności - pomiary, protokoły, schematy, dokumentacja, instrukcje obsługi
    Sterowniki - zegary, zmierzchówka, czujki ruchu

    Mała podpowiedź, wszystkie ustalenia przelewajcie na papier.
    Zajmie to pół godziny, zaoszczędzi pół dnia wzajemnych przepychanek.
    Przykład przepychanek

  20. #20

    Domyślnie

    dokładnie, niewielu teraz chce robić "od całości", bo wiadomo, że później różne kwiatki mogą wyjść. Wolę mieć na papierze ile za punkt, co to jest punkt, i ewentualnie co m am jeszcze w cenie. Dzięki za linka robertsz
    ---
    Mieszkam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony