dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 84
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Dostałam 2 oferty:
    Podwójna wełna - 15+5 cm, folia, płyty kg, szpachlowanie itp. Dach dwuspadowy 260 m2, 2 duże lukarny, okolice Opola.
    pierwsza - z materiałami wykonawcy - 120/m2 brutto
    druga - robocizna 33 zł/m2 brutto, grubsze materiały czyli płyty, wełna, stelaże, folia - kupuję ja; gwoździe, wieszaki itp drobnicę zapewnia wykonawca.
    Mam wrażenie, że materiały nie kosztują 87 zł/m2 - a może się mylę?

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    A jaka wg ciebie powinna być uczciwa stawka za robociznę?

    Moze ktoś jeszcze ma wyceny?

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Re: wykonczenie poddasza- welna plus plyta GK 150zl/m2

    Cytat Napisał majkii
    Firma ma autoryzacje Rygips, bardzo sie chwala gwarancja itp
    Warto ich brac za 150zl/m2 z materialem czy szukac dalej?

    Jak wygladaja ceny w okolicach Bieslka-Bialej ?

    pozdr.
    jeśli mają certyfikat Regipsa i jeszcze robią na Regipsie to masz materiały i jakość pierwsza klasa i nie można tego porównywać to pana Kazia co robi z profili blaszanych o grubości 0,44. Stabilność perforowanych profili Regips jest najlepsza, płyta też ma dobry frez, do tego Regips przeszkala wykonawców i stara się aby robili zgodnie ze sztuką.

    Regips przy autoryzowanych ekipach, daje dożywtonią gwarancję
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  4. #24

    Domyślnie

    komplet pod malowanie za 37zł/netto

  5. #25

    Domyślnie

    gdzie żeś to wyczytał o tej dożywotniej gwarancji ?poddasze to nie zapalniczka zipper

  6. #26

    Domyślnie

    Może podpowie ktoś ile trzeba zapłacić za saomo szpachlowanie płyt gipsowych. Zakładamy, że ocieplenie i płyty już są. Chodzi mi o przygotowanie poddasza pod malowanie.

  7. #27

    Domyślnie

    Z reguły wykanczanie po kimś kosztuje drożej ale to chyba normalne .Myśle że ok 10 zł za same łączenia lub 20zł za szpachlowanie łacznie całych płyt na gotowo pod malowanie to dobra cena.Ale wiele zależy od stanu wykonania przez poprzedników(koniecznośc poprawiania,prostowania itp),ilości łączeń wymagających taśm narożnych,metrażu (opłacalnosć) i rejonu (rozpiętość cenowa).

  8. #28
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie

    To może kogoś znacie kto wziął by robotę w Tarnowie. Ocieplenie poddasza i płyty GK ok 120 m2, oraz płyty GK na ścianach ok 250 m2

    Piotrek


    Cytat Napisał inside-styl
    komplet pod malowanie za 37zł/netto

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał mart 3210
    Wybacz Osek ale nie rozumiem twoich wywodów i ty pewnie nie rozumiesz moich.ale nie przejmuj się.Jak Na początku lat90 ych zaczynałem swoją przygode z budownictwem tez mi sie wydawało, że wiem wszystko.Na poczatek polecam lekture :
    d y l a t a c j a - budynki i ich elementy....

    Pozdrawiam


    jako student PG, który własnie stoi przed wyborem tematu pracy dyplomowej.... wiem co to jest dylatacja z norm i cech materiałów też umiem korzystac

    zalozmy- oboje nie do końca sie zrozumieliśmy ; )

    pozdrawiam



    Cytat Napisał Jola z Melisy
    Może podpowie ktoś ile trzeba zapłacić za saomo szpachlowanie płyt gipsowych. Zakładamy, że ocieplenie i płyty już są. Chodzi mi o przygotowanie poddasza pod malowanie.
    samo szpachlowanie płyt 10-12zł
    google: murator osek.

  10. #30

    Domyślnie jaka powierzchnia poddasza?

    Mam małe pytanie,czy powierzchnia do ocieplenia poddasza jest równa powierzchni dachu czy moze to się liczy w jakiś inny sposób?
    bogdan

  11. #31

    Domyślnie

    Najczęściej mierzy sie "po płycie"

  12. #32

    Domyślnie Re: jaka powierzchnia poddasza?

    Cytat Napisał dedek76
    Mam małe pytanie,czy powierzchnia do ocieplenia poddasza jest równa powierzchni dachu czy moze to się liczy w jakiś inny sposób?
    liczysz metry które trzeba zrobić i tyle no chyba że masz naprawde dobre serce
    google: murator osek.

  13. #33

    Domyślnie

    podciągam..

    interesują mnie ceny w okolicach Szczecina...

    A.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    Cytat Napisał Aniutka i Roofi
    podciągam..

    interesują mnie ceny w okolicach Szczecina...

    A.
    a czy mozna po wizji lokalnej?
    na razie nie jestem na tym etapie, zbieram informacje na ten temat....
    pozdrawiam
    Ania

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    __Marek

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    243

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    Cytat Napisał aniahubi
    Dostałam 2 oferty:
    Podwójna wełna - 15+5 cm, folia, płyty kg, szpachlowanie itp. Dach dwuspadowy 260 m2, 2 duże lukarny, okolice Opola.
    pierwsza - z materiałami wykonawcy - 120/m2 brutto
    druga - robocizna 33 zł/m2 brutto, grubsze materiały czyli płyty, wełna, stelaże, folia - kupuję ja; gwoździe, wieszaki itp drobnicę zapewnia wykonawca.
    Mam wrażenie, że materiały nie kosztują 87 zł/m2 - a może się mylę?
    welna 15 (kamienna) ok. 17zl netto
    welna 5 (kamienna) ok. 6 zl netto
    profil 16 zl netto
    uchwyty 2,6 netto
    folia paroizolacyjna 2,2 netto
    plyta G/K og. 6,80 netto
    szpachel spoinowy 1,4 netto
    nie wliczam szpachli finisz. wkretow tasm itp.

    ceny dla 1metra kwadratowego

    moga byc male korekty

    i jesli "powiezyc" komus ten material za 33 zł to bym sie zastanawial.
    idąc tym tokiem myślenia to jak masz problem z zębem to nie idziesz do dentysty tańszego niż za 2000zł (chyba tyle kosztuje implant), bo przecież nie powieżyłbyś zęba komuś kto bierze 100zł. A ile powinien brać mechanik, u którego zostawiasz samochód? Takich klientów to tylko pozazdrościć.... chyba, że jesteś usługodawcą
    Ciekawe za ile ci fachowcy robili wcześniej przed tym bumem budowlanym?

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar patka
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    ja dostalam dzisiaj wycene ne karton-gips + izolacja (welna 2 razy, stelarz, izolacja folia) 50zl/m2.
    System taki jak ja chce i materialy ja zalatwiam. czy znawcy moga powiedziec ile kosztuje m2- materialow nie licze plyty i welny) tylko reszta czyli stelarz, tasmy, sruby itp. Z gory dziekuje

  17. #37

    Domyślnie

    Znawcy żeby ci to powiedzieć musieliby widzieć to poddasze,z ilu pomieszczeń się składa,jaki kształt mają sufity,ile okien itp."Znawcy" - sprzedawcy na podstawie metrażu i norm zużycia mogą ci wyliczyć w miarę dokładnie ilość płyty,profili C , blachowkrętów,taśmy (na połaczenia proste),folii i "gipsu" (w zależności od sposobu wykończenia).Ale jeśli jest dużo nieprostokątnych powierzhni niektórych materiałów zużywa sie więcej.Wieszki,profile U,taśmy z wkładką,narożniki alu itp liczy się po oględzinach.Znając zużycie potrzeba jeszcze ceny poszczególnych materiałów a te sie mogą różnić.Na tym forum nieraz uciekano sie do przybliżonej kalkulacji kosztu m kwadratowego poddasza wiec można poszukać.

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    no.1

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    55- 60 ZL MKW NA GOTOWO OKOLICE WROCŁAWIA

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    makus11

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    okolice krakowa 30-60 z gipsowaniem

  20. #40

    Domyślnie

    U mnie Pan Jurek z ekipą robi poddasze tj: wełna dwa razy 15 i 10 na podwójnym
    ruszcie z paroizolacją i ze szpachlowaniem za 100 PLN, oczywiście cena z materiałem. Powiem szczerze: niema do czego się doczepić. Okolice Poznania .

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony