dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 84
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOMAS 73 Zobacz post
    tak ale najlepsze jest to ze juz mam grzyb i dziory w dachu bo nie wziolem drogiej ekipy zdziercow ,
    bo tanszy na pewno nie zrobi dobrej roboty ,czekam na nastepne posty zirytowanych wykonawcow ,bo jestem inwestorem a nie broniacym za wszelka cene swoich racji wykonawcą,albo tudziez tych co grubo przeplacili ,ja niestety nie dam zarobic krętom "profesjonalnym" 80zl m2 za robote nie wartą tych pieniędzy ,czyli w moim przypadku 24k za miesiac siedzenia na poddaszu
    Nie jest pan w stanie policzyć ilości materiałów a co tu mówić o wkręceniu 15 000 wkrętów, które nazywa pan siedzeniem. Pan już zapłacił znacznie więcej niż 24 k bo musi pan jeszcze doliczyć koszty rozbiórki-zmarnowanego materiału i nowego wykonawstwa oraz wysokie koszty ogrzewania z racji niestarannie położonej wełny i paroizolacji. Widziałem dziesiątki takich robót po tłukach za 20 zł/metr i zawsze współczucie z mojej strony ale i płacz ,,inwestora"(cudzysłów" bo to raczej nie była inwestycja tylko wyrzucenie pieniędzy w błoto.)

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    tak najlepiej napisac tłuk za 20zl i obrazic kolego po fachu a siebie nazwac wszystkowiedzącym mejstrem nr1 ( do tego drozszym bo tak przyzwoitosc nakazuje) gratuluje podejscia do tematu takimi postami nic sie nie zdziala i reklama nie pomoze chociaz nie wiem ile by robót dana ekipa poprawila po "tłukach"
    PS. niedajmy sie wyhustac tkz."profesjonalistom " ktorzy maja tylko $$$ przed oczami i umieją omamic gadką i sila perswazji

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOMAS 73 Zobacz post
    tak najlepiej napisac tłuk za 20zl i obrazic kolego po fachu
    To nie kolega po fachu tylko nielegalny gnojek powodujący nieopłacalnośc biznesu i straty u inwestorów.
    a siebie nazwac wszystkowiedzącym mejstrem nr1
    Gdzie to jest napisane?


    ( do tego drozszym bo tak przyzwoitosc nakazuje) gratuluje podejscia do tematu takimi postami nic sie nie zdziala i reklama nie pomoze chociaz nie wiem ile by robót dana ekipa poprawila po "tłukach"
    Nie przyzwoitość a jakość pracy oraz konieczność zapłacenia wszystkich obciążeń podatkowych.Te posty już wiele zdziałały- pokazały że nie zna pan matematyki, zatrudnia pan nielegalnych wykonawców i będzie pan dużo płacił za ogrzewanie.
    PS. niedajmy sie wyhustac tkz."profesjonalistom " ktorzy maja tylko $$$ przed oczami i umieją omamic gadką i sila perswazji
    [/QUOTE]
    nie dajcie się oszukać tłukom za 20 zł. Kto tanio robi ten robi 2 razy. Biednego nie stać na oszczędzanie!!!!.

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    tak sie sklada ze te "gnojki" sa ekipą sprawdzoną nie wziętą z ogloszenia gazety ,poleconą (oglondaną przy innej robocie u sasiada) ale z gory sie zaklada ze to "tłuki" ,i BOLI ze tak tanio wykonuja swoja prace bo przeciez psują rynek i z gory trzeba zbesztac z blotem i zagrzybic dom ,znalesc dziory na odleglosc i sprawdzic rachunki za ogrzewanie chociaz jeszcze ich nie ma-wszystko w temacie zycze dalszego naciągania nieswiadomych inwestorow i oby ich bylo jak najmniej

  5. #65

    Domyślnie

    U mnie majstry krzykneli 40zl robocizna 80zl z materialem welna 20cm+10cm wspolczynnik 0.39 rygips pod malowanie, wspolczynnik o grubosci 30cm dla dachu wychodzi ok 0.13 ,mam tylko pytanko odnosnie łaczen plyty wiem ze idzie siatka i na to jakas tasma łączeniowa ,co polecacie zeby nie pękało na połączeniach cos slyszalem o jakies tasmie zywicowej co by bylo najlepsze ?

    ps.czy lepiej tak ocieplac czy do samego szczytu ?
    To po co te pytania?
    Nie boli że tak tanio wykonują, boli że pan najpierw mówi że 80 zł z materiałem, robota 40 zł a jak się okazuje to robią za 20 zł.Jakim cudem chcą to zrobić za 40 zł materiał? A może chodzi o samą wełnę???? Wcisną panu taniochę z OBI 0,44 za 7.60-15 cm i gładź na łączenia, folia żółta najtańsza, profile bez łączników wzdłużnych, kilka wkrętów zamiast wymaganej ilości, zamiast gruntu dadzą CASTO grunt, profile co 60-70 cm i wytrzyma na odbiór.
    Nie mówię już, że sufit na rysunku ma mieć 45 cm wełny co podwyższa koszty itp.

    dziury na odległośc? sam pan napisał że ,,,przytna sobie troszke na materiale"
    Juz powiedziałem że to desperaci i po 2 minutach rozmowy na temat technologii wykonania są zdemaskowani.

    A gdzie ja niby naciągam, ja tylko tłumaczę.
    Odezwie się pan za rok może 2 a może nawet w trakcie pracy i stwierdzi,,cholera facet z forum miał racje, spaprali robotę. Docieplenie poddasza , co pan widział poszpachlowane na grubo płyty euromixem, po całości i tyle.? To zaledwie procenty sukcesu, w środku jest cały sekret, którego pan nie widział. Więc przestań pan się podniecać. Tak jak auto od lakiernika- ślicznie ładnie a za pół roku rudy 102 i pęcherze.
    Ostatnio edytowane przez tremors ; 06-07-2012 o 19:03

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    tak z ciekawosci zapytam to jaka ma byc cena za m2 z materialem gr 30cm ,dach 300m2 ? czy 120-130 zl zadawala "profesjonalistow fantastow" i 20 tys za robote jest wystarczające czy to jest wciąz za mało???

  7. #67
    Banned
    Spain

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-007
    Posty
    31

    Domyślnie

    Warszawa ,Mazowsze fachowcy minimum 60 zł ale raczej 70 i wyżej, poniżej ja bym nie ryzykował

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOMAS 73 Zobacz post
    tak z ciekawosci zapytam to jaka ma byc cena za m2 z materialem gr 30cm ,dach 300m2 ? czy 120-130 zl zadawala "profesjonalistow fantastow" i 20 tys za robote jest wystarczające czy to jest wciąz za mało???
    Chyba czarno na białym wyliczyłem że materiał kosztuje średniej jakości minimum 50 zł/m2.
    Robocizna podstawowa to 70 zł/metr. Oczywiście wiele zależy od kształtu dachu. Powierzchnia dachu 300 m2 zewnętrzna nie oznacza m2 wewnętrznej powierzchni poddasza.

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    Majstry zgodzili sie na "test szczelnosci" poddasza przed polozeniem plyt nawet jak gdzies będą "dziory" zlikwidują i po sprawie

    Dom:Libra pow.200m2,ściany pustak max 29 + 25 cm styr.poddasze 30cm skosy , 40 cm powierzchnia pozioma toprock,podloga 20cm sty r.oknoplast Ug=0,7 W/m2K,junkers cerapur smart 22, ogrzewanie podlogowe 100m2 + reku +biokominek

  10. #70

    Domyślnie

    Napewno profesjonalista zrobi to szybciej ale ja sam ukladalem u siebie 36 cm isovera, profile gk i malowanie i wiem ze za mniej niż 80 zł bym tego nie robił. Na tyle ta robotę wyceniam. Co nie oznacza ze ci co robią to za 40 zrobią to na pewno źle ale zwróć uwagę ile czynności składa się na efekt końcowy. Z drugiej strony przerażające jest to że żyjemy w kraju gdzie ludzie robią bez zusu a druga strona jeszcze wychwala to na forum.

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał lelelek Zobacz post
    Napewno profesjonalista zrobi to szybciej ale ja sam ukladalem u siebie 36 cm isovera, profile gk i malowanie i wiem ze za mniej niż 80 zł bym tego nie robił. Na tyle ta robotę wyceniam. Co nie oznacza ze ci co robią to za 40 zrobią to na pewno źle ale zwróć uwagę ile czynności składa się na efekt końcowy. Z drugiej strony przerażające jest to że żyjemy w kraju gdzie ludzie robią bez zusu a druga strona jeszcze wychwala to na forum.
    Edit: Tomas dopiero teraz doczytałem na temat robocizny można dywagować czy 40 czy 80 ale jestem przekonany że nie ma możliwości kupna materiału za 40 zł, weż spokojnie kartkę i policz podstawowe rzeczy wełna profil gips a gdzie rzeczy o których przynajmniej ja nie wiedziałem.

  12. #72

    Domyślnie

    Przecież to zależy jakie materiały i gdzie się kupi. Jeden kupi sobie Ursę Platinium, inny marketową wełnę 045. Różnica 3-krotna... Już nie mówiąc o grubości. Ja mam wycenioną robociznę na 50zł/m2 plus okna. Ceny na Śląsku to 40-60zł/m2 (średnie).

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    Welne wzieli uni mate 0.39 czyli nie najgorszą ,40zl za robote- nawet jak wyjdzie za material im 45zl i będe z roboty zadowolony po "tescie szczelnosci" zaplace bezdyskusyjnie ,chodzi mi jedynie o fakt ze niektorzy robią tą samą robote niekoniecznie lepiej a 30-40 zl z m2(robocizna) drozej to jest chore -taki mamy wolny rynek ,niestety nic nie reguluje srednich cen za usluge w budowlance i jeden wybuduje dom za okresloną kwotę a drugi zrobi to taniej o 30% ,i juz wiem ze na materialach nie ma praktycznie oszczednosci ceny w hurtowniach wszedzie sa podobne roznice do 5% ,najwięcej oszczędza się na "majstrach" bo tu roznica za tą samą wykonaną robote dochodzi do 100%!

    Dom:Libra pow.200m2,ściany pustak max 29 + 25 cm styr.poddasze 30cm skosy , 40 cm powierzchnia pozioma toprock,podloga 20cm sty r.oknoplast Ug=0,7 W/m2K,junkers cerapur smart 22, ogrzewanie podlogowe 100m2 + reku +biokominek

  14. #74

    Domyślnie

    No nie wiem, są spore różnice cenowe między hurtowniami, warto poszukać. Lepiej też kupować samemu materiał, bo jest to co chcesz, a nie co im zostało z innych budów, jak niby rozpoznasz jaką wełnę Ci dali?

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    jak niby rozpoznasz jaką wełnę Ci dali?
    bez przesady po welne bylem razem z nimi bo zalezalo mi zeby nie byla z placu(namoknięta deszczem) tylko w miare "swieza"
    Ostatnio edytowane przez TOMAS 73 ; 23-07-2012 o 13:12

    Dom:Libra pow.200m2,ściany pustak max 29 + 25 cm styr.poddasze 30cm skosy , 40 cm powierzchnia pozioma toprock,podloga 20cm sty r.oknoplast Ug=0,7 W/m2K,junkers cerapur smart 22, ogrzewanie podlogowe 100m2 + reku +biokominek

  16. #76

    Domyślnie

    Dyskutujmy czy dobry fachowiec zrobi kompleksowa zabudowę za 40 zł (niestety nie mamy pewności ze ta za 80 będzie dobra) liczmy ile kosztuje materiał wełna, sznurek, profile, wkręty, taśmy, uniflot, gips itd ale moim zdaniem nie ma miejsca na forum społecznym dla chwalenia się o zatrudnianiu ludzi bez zusu. To nie jest oszczędność ale wykorzystywanie.

  17. #77
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał lelelek Zobacz post
    ale moim zdaniem nie ma miejsca na forum społecznym dla chwalenia się o zatrudnianiu ludzi bez zusu. To nie jest oszczędność ale wykorzystywanie.
    dla mnie ZUS w polsce własnie wykorzystuje ludzi ,mam firme za granicą place wszystkich skladek 60 ojro ,mając zarejstrowaną firme w polsce place 250 ojro ......to chyba daje do myslenia

    ps.coraz więcej firm z polski rejstruje swoją dzialalnosc po za granicami kraju i ten trend na pewno nie będzie malał

    Dom:Libra pow.200m2,ściany pustak max 29 + 25 cm styr.poddasze 30cm skosy , 40 cm powierzchnia pozioma toprock,podloga 20cm sty r.oknoplast Ug=0,7 W/m2K,junkers cerapur smart 22, ogrzewanie podlogowe 100m2 + reku +biokominek

  18. #78

    Domyślnie

    Odpowiedz to temu człowiekowi jak będzie miał potrzebę skorzystania z tego systemu wtedy może pomyslisz o tym swoim oiro. Ja rownież prowadzę firmę ale u nas w Polsce i tak samo jak 99% społeczeństwa wyzywam na ZUS ale co innego wyzywać a co innego nie płacić. Zawsze możesz przestać płacić swoim pracownikom to wystarczy ci oiro na 40 cm wełny w skosach.

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    Wynajmując firme nie interesuje mnie czy ona PŁACI SOBIE ZUS czy nie to nie jest w moim interesie mam chodzic i sprawdzac czy firma ktora jest u mnie na budowie oplaca sobie skladki?pytajc o cene za usluge mam sie pytac "panie ta cena za m2 to z ZUSEM" , i w jaki sposob ja ich w tym momencie wykorzystuje ??? mnie interesuje robota i cena zgadzam sie na odpowiednią kwote i juz
    Ostatnio edytowane przez TOMAS 73 ; 23-07-2012 o 14:05

    Dom:Libra pow.200m2,ściany pustak max 29 + 25 cm styr.poddasze 30cm skosy , 40 cm powierzchnia pozioma toprock,podloga 20cm sty r.oknoplast Ug=0,7 W/m2K,junkers cerapur smart 22, ogrzewanie podlogowe 100m2 + reku +biokominek

  20. #80
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał lelelek Zobacz post
    Zawsze możesz przestać płacić swoim pracownikom to wystarczy ci oiro na 40 cm wełny w skosach.
    nie wiem po co ta smieszna aluzja
    Ostatnio edytowane przez TOMAS 73 ; 23-07-2012 o 14:19

    Dom:Libra pow.200m2,ściany pustak max 29 + 25 cm styr.poddasze 30cm skosy , 40 cm powierzchnia pozioma toprock,podloga 20cm sty r.oknoplast Ug=0,7 W/m2K,junkers cerapur smart 22, ogrzewanie podlogowe 100m2 + reku +biokominek

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony