dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kabanosdg

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2

    Domyślnie Sufit podwieszany z opaską LED

    Cześć, witam i o zdrowie pytam

    Dwie sprawy.

    1. W dużym pokoju chce obniżyć minimalnie ile się da sufit żeby wyrównać go i pozbyć się problemu z łączeniami płyt żelbet.
    Żeby zrobić to porządnie z tego co się orientowałem trzeba zrobić "klatkę" podwieszona a dopiero do niej konstrukcje nośną z profili CD oraz UD.
    Połączenie ślizgowe aby nie pękało. Wyjdzie pewnie koło 10cm.
    Natomiast chciałbym do tego zrobić jeszcze półkę na LED zewnętrzna po obwodzie pokoju (światło LED świeci do wewnątrz obramowania). Teraz pytanie... czy taka półkę mogę przymocować do tego podwieszonego sufitu? Oczywiście wkręcałbym się przez GK i do profilu CD. Jeżeli tak to co z łączeniem półki ze ścianą - czy też robić to na łączenie ślizgowe czy tez normalnie przykręcać do profilu UD mocowanego do ściany. Zazwyczaj takie półki widziałem że są konstrukcyjnie zrobione z profilu UD przy suficie i ścianie i łączone profilami CD. Wszytsko skręcone na sztywno.
    I czy w takim wypadku trzeba robić połączenie ślizgowe w podwieszanym suficie skoro i tak będzie to zasłonięte półką.

    2. Druga sprawa to chcę w przedpokoju 2x1,5m obniżyć sufit żeby zamontować halogeny. Dodatkowo chcę jedną z dłużych krawędzi zadaptować jako półke LED.
    Czyli sufit będzie o około 10 cm krótszy na tym boku. Teraz pytanie czy musza byc tam połączenia slizgowe na tych trzech pozostałych ścianach styku z GK. I jezeli GK nie będzie mocowana do profilu UD - czy to nie będzie się ruszać ponieważ z jednej strony nie będzie oparte o nic.

    Pozstarm się jeszcze wrzucic schemat o co mi chodzi.

    pozdrawiam

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kabanosdg

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Legenda:

    czarny - ściany i sufit
    czerwono profile UD
    pomarańczowy profile CD
    zielony płyty GK.

    https://ibb.co/mv5y38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony