dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 144
  1. #121

    Domyślnie

    Tu troszeczke ....wysłużony kominek używany intensywnie przez lata.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0301.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	104,3 KB
ID:	270682

  2. #122

    Domyślnie

    Tu troszeczke ....wysłużony kominek używany intensywnie przez lata Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0301.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	104,3 KB
ID:	270683

  3. #123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Eee tam ... kominek na wungiel jakich wiele na Wyspach ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #124

    Domyślnie

    Witam
    To może pokaż jakie są na lądzie??? Forest-Natura

  5. #125

    Domyślnie

    Powoli godzę się z myślą pozbawienia się widoku żywego ognia, powoli, ale z coraz mniejszym żalem-urok jest jednak przyćmiony głównie dymem; nie wiem co by rzekł zdun- pewnie wkrótce się dowiem, bo trzeba będzie polepszac i inwestowac w to co jest; jest różnie -czasem fajnie , a czasem dym gryzie w oczy, robi się taka kurtyna dymna nad paleniskiem , możliwe że problem ten, że wokół domu blisko jest duzo drzew wysokich/dom w lesie zasadniczo/ i ciąg różny; po doświadczeniach związanych z malowaniem ścian-też skłaniam sie do korzystania z kominka przeważnie za szkłem; no i w sumie szkoda tyle ciepła puszczac w komin
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150709_224944 (2).jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	325049   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150709_224922.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	325050  

  6. #126

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Szkoda że tego kominka nie pokleił fachura..... tak nawiasem pisząc
    jestem wielbicielem kominków otwartych wiele ich widziałem
    a co niektóre (z wypowiedzi wlaścicieli) bardzo dobrze działa.
    A nawet napisze więcej wręcz nie chcą go zamienić na nic innego
    Pozdrawiam

  7. #127

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0174.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	368106
    Coś na chłodne wieczory
    Pozdrawiam

  8. #128
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Baarbara

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    imielin
    Kod pocztowy
    41-407
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam
    ale mnie wciągnął temat
    właśnie będziemy murować kominek otwarty na tarasie przylegającym do domu, taras ma 2 ściany z elewacji stworzy się więc taki fajny kącik na jesienne wieczory, będzie tam właśnie nasz kominek otwarty. i tu mam pytanie:
    - czy ktoś może poratować radą jak takowy kominek zbudować?
    - średnica komina 30x30 czy 35x35 dla wysokości 5 m będzie lepsze?
    - komin wybudować za kominkiem czy nad nim... a jeśli nad nim to jak to zrobić aby to wszystko nie piepsznęło pewnego pięknego dnia z obciążenia własnego?

    każda rada mile widziana!!!!!

  9. #129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Tak sobie czytam i widzę, że trochę mało wiesz o budowaniu. Oprócz wątpliwości które już masz, pojawią się nowe....Ale jak to mówią: do odważnych świat należy, a kominek na tarasie, może przeżyjesz...

    1. Naszkicuj projekt, daj komuś do narysowania - powinieneś mieć pozwolenie na budowę, nadzór itp (rozwiążą Twoje problemy).
    2. Wielkość komina i wymiary kanału, dopasowuje się do wielkości paleniska
    3. Nad.
    4. Trzeba policzyć wagę, zrobić solidny fundament, albo wykonać konstrukcję lekką, z kominem stalowym ważącym 100 - 150 kg

    Zapraszam na szkolenie. Właśnie będziemy budować coś takiego w rogu tarasu. Nie musisz kupować całego szkolenia. Wystarczy przyjechać na dwa-trzy dni...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7493962

  10. #130
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baarbara Zobacz post
    witam
    ale mnie wciągnął temat
    właśnie będziemy murować kominek otwarty na tarasie przylegającym do domu, taras ma 2 ściany z elewacji stworzy się więc taki fajny kącik na jesienne wieczory, będzie tam właśnie nasz kominek otwarty. i tu mam pytanie:
    - czy ktoś może poratować radą jak takowy kominek zbudować?
    - średnica komina 30x30 czy 35x35 dla wysokości 5 m będzie lepsze?
    - komin wybudować za kominkiem czy nad nim... a jeśli nad nim to jak to zrobić aby to wszystko nie piepsznęło pewnego pięknego dnia z obciążenia własnego?

    każda rada mile widziana!!!!!
    Odświeżyłeś aż 3 stare watki na ten sam temat ....
    Poszukaj ZDUNA ze swojej okolicy .
    Darek B

  11. #131
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Pozwolenie na budowę raczej nie potrzebne Dz.U.2017.0.1332 t.j. - Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane
    https://www.arslege.pl/wylaczenie-ob...owe/k36/a7956/

  12. #132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNTE Zobacz post
    Pozwolenie na budowę raczej nie potrzebne Dz.U.2017.0.1332 t.j. - Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane
    https://www.arslege.pl/wylaczenie-obowiazku-uzyskania-pozwolenia-na-budowe/k36/a7956/
    Komin też? Nie doczytałem...Czy to podchodzi pod "urządzenia cieplne"?

  13. #133
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Z posiadanych prze zemnie informacji wynika iż
    - jeżeli komin jest w ramach obrysu budynku który nie wymaga pozwolenia na budowę to też takowego nie wymaga.

  14. #134
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Kominki otwarte są fajne. Grzeją pięknie, żadna skrzynka na ogień nie może się równać z kominkiem otwartym. Pozdrawiam.

  15. #135

    Domyślnie

    Zawsze chciałem mieć kominek, ale niestety obecnie mieszkamy w bloku, dlatego nie mogę go mieć w swoim mieszkaniu. Mamy dom na wsi, i właśnie tam planujemy robić remont i na pewno będę przymierzał się do kominka. Do końca nie jestem pewny czy chce otwarty czy zamknięty.

  16. #136

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0422.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	397719Witam.
    Oto taki fajny i podobno dobrze grzeje. Mnie się bardzo podoba a nawet zazdroszcze właścicielowi.
    Pozdrawiam

  17. #137
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Jak na pierwsze rozpalenie całkiem ok - klimatycznie

  18. #138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał traku Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0422.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	397719Witam.
    Oto taki fajny i podobno dobrze grzeje. Mnie się bardzo podoba a nawet zazdroszcze właścicielowi.
    Pozdrawiam
    Kominek fajny...Scena pod nim bez sensu...

  19. #139

    Domyślnie

    Witam
    "scena" pod nim jest zgodnie z prawem budowlanym

  20. #140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Pierwsze słyszę, żeby prawo sceny kazało budować i się o nie potykać...

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony