dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 144
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Też Cię pozdrawiam

  2. #42
    Kornel
    Guest
    Kornel

    Domyślnie

    Panie Forest-Natura od kiedy zatrudnia pan zduna , wczesniej miał Pan zły stosunek do ludzi z doświadczeniem i stosujacych dziwne metody "z minionej epoki" . Jestem bardzo ciekawy ile lat ma Pana zdun skoro dwudziestoletnie doświadczenie Pana adwersarza to "jak mrówka " przy Pana "słoniu" ?? Czy 20 lat to mało? Z proporcji tych zwierząt wynika że ztrudnił Pan zduna w wieku biblijnym .

  3. #43

  4. #44
    Guest

    Domyślnie

    Prawidłowo postawiony kominek otwarty nie : dymi , szpeci, sypie sadzami. Kawka przez kominek do środka?? Szyber ma na celu zamykanie ciagu jak nie palimy a nie sterownie tempem spalania. Palenie to utlenianie wiec dostep tlenu decyduje o szybkosci spalania ,jak zamkniecie szyber to i tak pali sie intensywnie bo ilosc tlenu itd. Ale w stawianiu kominków KLASYCZNYCH czyli otwartych niewarto zbijać ceny tylko wybierać zduna co wie co i jak. Podstawowym błedem jest stawianie kominka pod kominem.. tylko że zaraz "KTOŚ" napisze że w muratorze pokazują żę tak można .... To tylko ludzie powielaja błedy i gazeta to tylko papier a papier... czasani sa to kopie kopi z innych kopi... Gebels mówił że "" kłamstwo powtarzane wiele razy staje sie prawdą " ". Cytrat ma kiepskiego autora ale " COŚ" w tym jest. Mam propozycje dla zainteresowanych budową kominków otwartych nie zwracajcie uwagi na piszacych negatywnie o kominkach bez wkladów... Czasami czuć w tych tekstach wyrażnie sprzedawców wkładów.

  5. #45

  6. #46

    Domyślnie

    No to jeszcze poproszę o drugą część informacji: Jak ma być przesunięty kominek w stosunku do komina?
    Ja raczej chcę kominek otwarty, świadom wszelkich utrudnień. Czy kominek szpeci gdy się nie pali? A wyłączony telewizor?

  7. #47
    witek k
    Guest
    witek k

    Domyślnie kominek otwarty

    Czy do komina o przekroju kwadratu znajdującego się za 24cm scianą
    należałoby zrobić/przebic?/także otwór o kształcie kwadratu i pod jakim kątem?

  8. #48
    Guest

    Domyślnie

    Kominek można przed kominem i obok. Spaliny wprowadzamy 45-60* . Ta kawka? Prawidłowo postawiony kominek ma :komore spalania , gardziel z szybrem, komore dymowa . Jak przez szyber ta kawka wlatuje? Ale życie jest ... Spoko nie mam ochoty na klutnie "że sie nie da". Jeszcze jedno jak komin ma 24x24 do nigdzie po drodze mniejszych przekrojów. Taki komin to zapowiedż sporego portalu. Ajak z wysokością???

  9. #49

  10. #50

    Domyślnie

    Odnośnie tego co ktoś wspomniał wyżej o fajczeniu podłogi, psów i takie tam

    Jak radzicie z tą terakotą przy kominku, jeśli już dawać to na jakiej przestrzeni?

    Widziałem ogniska i nie ma siły, skry lecą, a domek niekoniecznie chciałbym usmażyć..

    pozdr.
    System halted - Out of Inspiration

    Marcin -Dahlin- Słowiński

  11. #51
    Guest

    Domyślnie

    ewusia czy moja skromna osoba też może dostać te materialy?bardzo proszę [email protected] to mój adres z góry dzięki wielkie

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Gościu, próbowałam wysłać ale Twoja skrzynka ma jakieś ograniczenia i wróciła do mnie większość materiałów. Napisz co dostałeś. Pozdrawiam

  13. #53
    Guest

    Domyślnie

    to ja ten gość co prosil o materialy myślę że dostalem wsjo dzięki (cztery pliki) no chyba że to nie wszystko pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie

    Jak postanowiłem w październiku zeszłego roku, tak teraz zrobię. Jestem umówiony w przyszłym tygodniu z fachowcem od kominka "otwartego"!

  15. #55

    Domyślnie

    Grzegorz63 tak trzymać. Mam otwarty kominek . Korzystam z niego przede wszystkim na jesieni i na wiosnę oraz przy większych uroczystosciach.. Ale prawdą jest, że po 2 letnim pomalowaniu ścian w salonie trzeba teraz je znowu umyć i pomalować . I dobrze zabezpiecz podłoge.
    Ewunia! Nie chce Cię juz tak angażować w wysyłkę tych artykułow, ale może....
    [email protected]

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewusia
    OK, dzisiaj wszystko zeskanuję - a jest tego nie mało - i wyślę wszystkim zainteresowanym.
    Pozdrawiam
    Cześć Ewusia,
    jeśli masz jeszcze te materiały podeślij mi proszę - nie podjąłem jeszcze decyzji jaki budować kominek, może to mi pomoże!

    Dzięki z góry!
    T.

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandryta
    Ewunia! Nie chce Cię juz tak angażować w wysyłkę tych artykułow, ale może....
    [email protected]
    Dopiero dzisiaj przeczytałam Twoją prośbę, szkoda że nie wysłałaś jej na priva. Mam nadzieję że to będzie Ci jakoś przydatne, wysłałam na podany adres

    TomaszB - Tobie również wysłałam
    Pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    Ewusia, jeśli można, to ja też proszę o te artykuły.
    Dziekuję i pozdrawiam
    Kasia

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych: ponieważ jest tego dużo materiały wystawiłam na serwerze do ściągnięcia.
    Pozdrawiam pourlopowo

    http://www.sqlmed.com.pl/~ewa/kominek.zip

  20. #60

    Domyślnie

    EUREKA!!! Odkryłem coś, co zadowoli zarówno zwolenników kominków otwartych, jak i zamkniętych!!!
    Wkłady kominkowe wyposażone w harmonijkowe drzwi frontowe. Po otwarciu uzyskujemy efekt kominka tradycyjnego. Komora spalania uformowana podobnie jak w typowym kominku otwartym, czyli odpowiednie zawirowania spalin zapobiegają przedostawaniu się dymu do pomieszczenia przy otwartych drzwiczkach. Po zamknięciu drzwiczek kominek wykazuje typowe zalety tzw. "kominków zamkniętych".
    Szczegóły- proszę kliknąć poniższy link:
    Kominki "DOVRE"

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony