dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 144
  1. #61

    Domyślnie

    Tylko cena, niestety jest dość wysoka. Np. ten wkład kominkowy poniżej kosztuje ponad 4 tys. zł. Ale jakość wykonania i estetyka bije na łeb, na szyję te z "Castoramy" za 2 tys. zł...

  2. #62

    Domyślnie

    WIELKIE DZIĘKI Grzesiu, te kominki są śliczne. Można godzinami siedzieć i się w nie gapić, nawet na ekranie komputera!

  3. #63

    Domyślnie

    Grzesiu uważam, że nten orweski wkład kominkowy wart jest
    swojej ceny Jak byłam w Norwegii, to w domkach moich wielu znajomych Norwegów najczęściej były właśnie kominki Dovre, albo zamiennie Jotule. No i podziwiam Cię za to, że swoją miłość do otwartych kominków "pożeniłeś" z możliwością grzania całego domu. Ja też tak zrobię Przyjemne z pożytecznym.

  4. #64

    Domyślnie

    [quote="Grzegorz63"] EUREKA!!! Odkryłem coś, co zadowoli zarówno zwolenników kominków otwartych, jak i zamkniętych!!!
    Wkłady kominkowe wyposażone w harmonijkowe drzwi frontowe. Po otwarciu uzyskujemy efekt kominka tradycyjnego. Komora spalania uformowana podobnie jak w typowym kominku otwartym, czyli odpowiednie zawirowania spalin zapobiegają przedostawaniu się dymu do pomieszczenia przy otwartych drzwiczkach. Po zamknięciu drzwiczek kominek wykazuje typowe zalety tzw. "kominków zamkniętych".

    Nie taka znowu Eureka. W październiku 2003 pisałam w tym wątku o kominkach z podnoszoną szybą górną (po otwarciu) drzwi praktycznie nie są widoczne.

  5. #65

    Domyślnie

    Otwarte kominki są bardzo ładne, przypominam jednak że używanie kominka z otwartą komora jest zabronione jeżeli w domu jest wentylacja mechaniczna wyciągowa, tak więc w czasie palenia nie powien pracować ani wentylatorek w łazience ani okap w kuchi ani nawet centralny odkurzacz. Pamiętajcie że czad nie ma zapachu a zabija szybko.

  6. #66

    Domyślnie

    rafal u mnie przy otwartym kominku zapalonym często pracuje wentylator w kibelku i okap

  7. #67

    Domyślnie

    uważaj, z tym nie ma żartów !

  8. #68

    Domyślnie

    dla mnie istotną różnica przy wyborze kominka była cena wybrałem otwarty wyszedł pół darmo sam zrobiłem i na dodatek mam to cos czyli widok naturalnego ognia jak bym miał kase to by był w tym momencie wkład nie myslałem w tym momencie podejmując decyzje o wybudowaniu kominak . że ma byc to strikte dekoracja ,bo wtedy bym zrobił doklejona do sciany imitacje na sztuczne swiatło .
    Kominek budowałem z cegieł pozaklasowych jak dzisiaj siade i paterze na to co zrobiłem po ponad 9 latach to nie zamieniłbym tego na wkład chyba ze z podnoszoną szybką ale taki rodzaj paleniska jest nadal poza moim zasiegiem finansowym
    meczyłem się z czasopisma domy letniskowe czy cos podobnego w wydaniu czarno białym rozpisane było to tam jak budowa cepa
    kontakt 502080438

  9. #69
    Guest

    Domyślnie

    Grzegorz

    dzięki za rozpoczęcie tematu.Też mi się marzył taki otwarty kominek, ale zrobię jednak wkład.Mam na oku taki z szybą do góry, ale znalazłam też model wkładu bez szyby, z otwartym paleniskiem

    nazywa sie Urfeur 01 Roland Buławski/Brunner GmbH,
    www.ogniskadomowe.pl, e-mail: salon@ogniskadomowe

  10. #70
    Guest

    Domyślnie

    Powyższy kominek daje efekt kominka otwartego, ale bez jego wad, typu dymienie itp.
    niestety cena powala - 10 000 z ozdobną ramą w 5 wersjach, ale można i bez ramy


    Zapodaję też poniżej kominkowe linki

    [url]www.fonteflamme.com.pl
    www.mirolesfoyers.pl
    www.dovre.com.pl
    www.koperfarm.pl
    www.nortstar.pl
    www.hajduk.com.pl
    www.lechma.com.pl
    www.phupartner.pl
    www.kominki-skat.com.pl

  11. #71
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Prawidłowo pobudowany kominek otwarty N I E D Y M I . Z kominkami otwartymi jest pewien problem .... bez zduna n i e d a r a d y . Jako otwarte pracuja wszystkie Sparthermy i Hajduki . Wkłady sprowadzane przez Rolanda są dobrym patentem jak bez zduna mieć palenisko klasyczne [ ??] Mają tylko jedno ograniczenie - sciśle okresloną wielkość . Kominki otwarte budujemy " na miare" tzn obliczamy wielkość paleniska do wielkości i wysokości komina albo odwrotnie. Generalnie myślenie o kominku otwartym należy zacząć w momencie stawiania komina aby odpowiednio dobrać jego wielkość do planowanego paleniska np gdy mamy zamiar postawić palenisko 100 x 60 .. Pozdrawiam Darek B
    Darek B

  12. #72

    Domyślnie

    Czy może ktoś podać producentów, którzy robią wkłady kominkowe z pobieraniem powietrza do spalania z rury dopływowej pod wkładem a nie z pokoju szczelinami z przodu kominka?
    Pozdrawiam serdecznie

    Paweł
    ____________________________________________
    Jak się pracuje młotem pneumatycznym to nie ma miejsca na 'undo' !!!

  13. #73

    Domyślnie

    pawelko
    Jotul , Tarnawa

  14. #74

    Domyślnie Kominek "otwarty"

    Witam,
    Czy ktos ma jakies doswiadczenia z kominkiem otwartym tzn bez wklladu itp?
    Dodam, ze nie chce grzac kominkiem, traktuje go tylko jako atrakcje na dlugie wieczory.

    Pawel

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie Re: Kominek "otwarty"

    Cytat Napisał piegoosek
    Witam,
    Czy ktos ma jakies doswiadczenia z kominkiem otwartym tzn bez wklladu itp?
    Dodam, ze nie chce grzac kominkiem, traktuje go tylko jako atrakcje na dlugie wieczory.

    Pawel
    bardzo fajny pomysł, jednak wymaga świetnego zduna
    rada: zainwestuj w dobry wkład otwierany do góry, będziesz miał wszystko.
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  16. #76

    Domyślnie

    tak wiem, tak bedzie jesli spasuje , jednak wszystkie takie wklady, jak zreszta i inne, sa male, to znaczy dla mnie za male... jak juz ma byc kominek otwarty, chcialbym, aby byl spory, a nie tradycjnie 50/70 (ok.) marzy mi sie kominek jak ze starych dworkow...

  17. #77

    Domyślnie

    a moze od razu powinienem zatytulowac watek: 'szukam dobrego zduna'

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    wg mnie kominki otwarte mają swój urok, ale mają też wady

    główna to taka że musisz naprawdę mieć sporo drewna aby było miło
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  19. #79

    Domyślnie

    My będziemy mieć otwarty Na dokładkę robimy rekuperację. I mamy Zduna - jak na razie jesteśmy zadowoleni ze współpracy , ale to dopiero początek drogi.
    Jak będziemy już szczęśliwymi użytkownikami zdam relację
    Marriage is a relationship in which one person is always right, and the other is a husband.

  20. #80

    Domyślnie

    Niedawno gościliśmy u znajomego, który takowy otwarty kominek posiada.

    ZALETY:
    - trzask ognia - bezcenny
    - widok bez "szyby"- bezcenny
    - delikatny zapach drewna - bezcenny

    za resztę zapłacisz kartą....


    a tak na poważnie to WADY:
    - STRASZNIE dużo drewna idzie (mamy porównanie i z kominkiem zamkniętym i z kozą)
    - mało ciepła daje (właściwie tylko w bezpośrednim sąsiedztwie kominka - chyba, że się pali kilka godzin to wtedy i salon się lekko nagrzał)
    - strzelają iskierki i żarzące się odłamki (więc jednak nie można sobie za blisko beztrosko się walnąć bo można się zajarać )
    - jak ktoś zbyt gwałtownie otworzył drzwi na dwór to zaciągnęło dymu do środka domu
    - musi być dobrze zrobiony (widziałam skopsany kominek zamknięty i wiem jaka to może być porażka używanie tego - przy otwartym - nie wyobrażam sobie).

    konkludując jeśli chcesz kominek TYLKO dla dobrego nastroju w dodatku okazjonalnie to jest to wspaniały pomysł taki otwarty kominek - mnie się taki marzy ale niestety ekonomia jednak ważniejsza od cudownego nastroju (w moim przypadku).

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony