dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Asiek i Jacuś
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    133

    Domyślnie Kinkiety na skosie??

    Tak się właśnie zastanawiam, czy da się zrobić jakieś oświetlenie nad łóżkiem stojącym "głową" pod skosem. Ścianka kolankowa jest na wysokości ok 90 cm więc skos się zaczyna dość nisko, a ja muszę mieć jakąś lampkę do czytania w łóżku.

    Czy da się zamontować kinkiety (lub jakąś listwę małą halogenową lub led)w zabudowie g-k na skosie? Czy to się będzie trzymać?

    Może ktoś próbował wykonać u siebie coś takiego i może się podzelić doświadczeniami?
    A może ktoś ma jakiś pomysł na alternatywne rozwiązanie problemu lampki nad łóżkiem?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    u domku rodziców mam pokoik ze skosami i w nim właśnie lampki zwisające ze skosów. To normalne lamki, tylko ta puszczeka co normalnie jest przy suficie jest ścięta po skosie.

    Większość lampek kierunkowych mocowanych do ścian/sufitów można pewnie zamontować na skosie.

    Z wytrzymałością też nie powinno być problemów. Jeżeli trzyma się na suficie z g-k to dlaczego nie miałoby się trzymać na skosach.
    Jeżeli boisz się o wytrzymałość - daj w tym miejscu podwójną płytę lub wstawkę drewnianą pod plytę.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Na skosie mogłyby być plafony. Jest ich teraz spory wybór

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jolasia
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Listwy halogenowe jak najbardziej TAK, ponadto można pomyśleć o systemach prętowych, szynowych, itp.
    To wykańczanie mnie wykończy!
    Mój dziennik
    Komentarze do dziennika

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Asiek i Jacuś
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    133

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odzew - idę zatem kombinować (i przekonać Pana Męża, że się da )

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony