dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 136
  1. #1

    Domyślnie Okna ze szprosami czy bez?

    Zamawiam okna PCV kolor orzech włoski i zastanawiam się czy brać ze szprosami wewnątrz szyby czy bez. Może ktoś ma zdjęcia takich okien (szprosy pod kolor profili) i pomoże w ustaleniu podziału okna oraz grubości szprosów. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Mam szprosy ,okna dzielone na 6 kwadratow , z zewnatrz maja kolor machoniowy a od wewnatrz bialy ,grubosc szprosow to 2 cm.
    Ja przed zakupem ogladlem wszystkie domy w promieniu 100 km (nowe domy)ze szprosami i bez nich caly czas porownujac je i zastanawiajac sie jakie i czy u mnie beda pasowac.
    By dobrze zbudowac dom nie nalezy sluchac ,,zlotych rad'' bo takie nie istnieja!!!

  3. #3

    Domyślnie

    Witam Dziękuję za odpowiedź. A czy mogłabym prosić o zdjęcia z zewnątrz? I mam jeszcze pytanko jak wyglądają okna po otwarciu bo mają różne kolory profili? Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Okna ze szprosami wyglądają ładniej od tych bez szprosów. Mi osobiście podobają się wąskie szprosy. Zbyt szerokie szpecą okno, przypominają kratki więzienne w oknach. Polecam jednak szprosy w kolorze złotym a nie w kolorze ramy. Ja mam takie a ich szerokośc jest najmniejsza jaka była dostępna u producenta okien. Złoty pasuje do prawie każdego koloru. Okno ze złotymi szprosami bardzo ładnie wygląda w blasku słońca. Polecam oglądanie okien w różnych domkach i kolorach i wybranie dla siebie tego co najbardziej się podoba.

  5. #5
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał goike
    Okna ze szprosami wyglądają ładniej od tych bez szprosów.
    Mam odmienne zdanie. A już pewną wewnętrzną wesołość wywołują u mnie okna ze szprosami w kolorze innym niż rama.

    Nie bierz tego do siebie ...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Cytat Napisał goike
    Okna ze szprosami wyglądają ładniej od tych bez szprosów.
    Mam odmienne zdanie. A już pewną wewnętrzną wesołość wywołują u mnie okna ze szprosami w kolorze innym niż rama.

    Nie bierz tego do siebie ...
    Wszystko jest kwestią gustu ... - moje zdanie jest podobne jak przedmówcy .

    Sam również mam szprosy w oknach - ale - okna mam drewniane a szprosy do nich również drewniane - tylko - zewnetrzne nakładane .
    Nie wyobrażam sobie ramek i to jeszcze złotego koloru wewnątrz szyby ...
    --
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał goike
    Polecam jednak szprosy w kolorze złotym a nie w kolorze ramy.
    BP MSPANC

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    ludzie, to zależy od domu!
    Jak udaje dworek to szprosy sa na miejscu. Najlepiej do tego duży spadzisty dach z dużym okapem, okna nie za duże itd. Wtedy szprosy "robią" za dzielone szyby stosowane w takich budynkach dawniej. Ale jak sobie nowoczesną wille ktoś ozdobi szprosami, to czasem żałośnie wygląda. Kolor szprosów też trzeba dobrać do budynku. W jednym złote będą OK, w innym będą razić.

  9. #9

    Domyślnie

    dokładnie tak, zgadzam się - dlatego doradzanie komuś okien ze szprosami nie znając projektu jego domu jest śmieszne

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za opinie Dodam, że mój domek to lk 493.Pozdrawiam

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    Wszystko zależy od gustu i stulu w jakim chcemy utrzymać dom. Ja zamówiłam okna ze szprosami w kolorze okien czyli orzech. Szprosy szerokości 18mm bo mniejszych w okleinie nie robią ale wydaje mi się że będą OK. Nie wyobrażam sobie innych okien w swoim domu.
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  12. #12

    Domyślnie

    Okna ze szprosami wyglądają ładniej od tych bez szprosów
    Fakt kwestia gustu ale świat zza krat – wiem trzeba się przyzwyczajać


    Po uzyskaniu sprawności kopacza; zbrojarza; betoniarza; murarza; elektryka; cieśli pozostała mi już chyba tylko sprawność gangstera żeby to wszystko dokończyć
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renia77
    Dzięki za opinie Dodam, że mój domek to lk 493.Pozdrawiam
    kolumienki,wykusze i szprosy pasują. Złote raczej nie ale zaznaczam - dla mnie. Tylko ta "gwiazda" na szczytach jest z innej bajki. Góralszczyzna Po co ją projektant tam umiescił

  14. #14

    Domyślnie

    Sory Reniu77 ale ja klikam z zagranicy i nie mam mozliwosci skanowac zdjec pozatym ich nie mam przy sobie.
    By dobrze zbudowac dom nie nalezy sluchac ,,zlotych rad'' bo takie nie istnieja!!!

  15. #15

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    ludzie, to zależy od domu!
    Jak udaje dworek to szprosy sa na miejscu. Najlepiej do tego duży spadzisty dach z dużym okapem, okna nie za duże itd. Wtedy szprosy "robią" za dzielone szyby stosowane w takich budynkach dawniej. Ale jak sobie nowoczesną wille ktoś ozdobi szprosami, to czasem żałośnie wygląda. Kolor szprosów też trzeba dobrać do budynku. W jednym złote będą OK, w innym będą razić.
    Święta prawda. Ja napisałem że podobają mi się okna ze szprosami a najlepiej złotymi bo w tych domach w których je widziałem wyglądało to bardzo ładnie i generalnie mam taki gust że okna z delikatnymi szprosami wydają mi się ładniejsze (sam mam szprosy). Być może w pewnych domach szprosy tylko szpecą okna (np w domu typu klocek) lub pasują szprosy w kolorze ramy. Wszystko kwestia gustu i tego co pasuje w danej sytuacji. Komu innemu szprosy mogą się w ogóle nie podobać i nic mi do tego. Generalnie dla mnie bardzo szerokie szprosy w kolorze białym w białym oknie, w dodatku w rozpadającej się kamienicy i to jeszcze na oknie nie dzielonym wyglądają śmiesznie tym bardziej jeżeli jest właśnie uchylone. W takim przypadku lepiej że okno nie ma szprosów

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renia77
    To jest ten domek
    No proszę proszę - prawie taki jak mój
    --
    Pozdrawiam

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar basiula_81
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    201
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie Re: Okna ze szprosami czy bez?

    Cytat Napisał Renia77
    Zamawiam okna PCV kolor orzech włoski i zastanawiam się czy brać ze szprosami wewnątrz szyby czy bez. Może ktoś ma zdjęcia takich okien (szprosy pod kolor profili) i pomoże w ustaleniu podziału okna oraz grubości szprosów. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc
    mam okna w kolorze orzech i szprosy 26mm i moim zdaniem są super zdjęcia są w dzienniku

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar basiula_81
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    201
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał Renia77
    To jest ten domek
    No proszę proszę - prawie taki jak mój

    Piękną elewację widzę w avatorze, czy można spytać jaki to kolor tynku?

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie szprosy -nie

    mam w projekcie duże okna i nawet przez myśl mi nie przeszło kaleczenie ich szprosami. chcę się cieszyć widokiem za oknem ...
    Uważam, że to kwestia gustu. Jak kto woli..

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony