dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 136
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    a ja mam taką straszną wiochę i kraty
    PS. A parapetów nie będzie ??
    --
    Pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał mikolayi
    a ja mam taką straszną wiochę i kraty
    PS. A parapetów nie będzie ??
    stan na fotce jest bardzo dawny parapety zrobione "tymi ręcami" płytka klinkierowa pod kolor okien
    ps. Jeszcze nie zdążyłem zafugować...
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl
    Dyskutujecie o sprosach a nikt nie wspomina o cenach - dwa m-ce temu jak rozglądałem się za oknami za każde pole oddzielone sprosem ( okno PCV) trzeba było dopłacić 40zł0 !! ( mówię o 1 polu w oknie a ich minimum może być 40 szt) - czy coś się zmieniło i już tej kasy nie żądają ?? Poza tym moja osobista opinia jak chciałbym mieć kraty w oknach - to bym je założył - sory ale właśnie tak kojarzą mi się sprosy w oknie ...
    Niestety za to sie palci, podobnie jak za okleine na profilu okiennym imitujacą drewno, szalunki do kolumn lub gotowe kolumny, gzymsy i wiele, weile innych rzeczy. Cena to jedno z kryteriów w oparciu o które dokonuje sie wyborów i zawiera kompromisy.

    Ktos złośliwy moze powiedzieć że tezę o wiejskości szprosów lansują osoby, które odstraszyła cena .

    Ja nie mam, aż takich skojarzeń. Mozę dlatego że nigy nie ogladałem świata przez kraty W starym domu nie mam szproów. Są klasyczne, białe plastiki bez szprosów. Ale stary dom to przebudowania kostka i w nim szprosy również mi by nie pasowały

    Co do skojarzeń to każdy ma swoje. Mój znajomy zabronil swoim dzieciom ogladąc Smurfy w TV, bo identycznie (bardzo źle) kojarzył mu się kształt ich domków


    [b]Czy dlatego że ktoś ma "skojarzenia" to moje dzieci mają nie ogladć smurfów"? [/b
    Podobnie jest ze szprosami w oknach, również złotymi.
    Są to subiektywna kwestia indywidualnych odczuć. W niektórych przpadkach sa konieczne w innych wskazane jeszcze w innych zuełnie nie pasują.

    I nie ma złotego środka, a każdy przypadek jest indywidualny a decyduje o nim ten kto bedzie w domu mieszkał

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    a ja mam taką straszną wiochę i kraty

    A co i kasiory Ci zabrakło na resztę ???

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    O żesz - kachna28 -> dom Ci się przewraca !

    No takie mam dziwne wrażenie że murarze coś schrzanili

    mikolayi -bardzo nowoczesna ta Twoja "wiocha" !

  6. #46

    Domyślnie

    To co napisałem nie przeszkadza mi szanować tych osób, które na szprosy sie nie zdecydowały .
    Nie napisałem, że brak złotych szprosów w oknach to "wiocha". Zresztą z dotychczasowych skromnych doswiadczeń samo pojęcie 'wiochy" bardzo źle mi sie kojarzy jak równiez ludzie i kontekst w którym jest ono najczęsciej używane.
    Każdy ma prawo do swobodnego wyboru.

    Czasami "wiochą" jest brak szacunku dla wyborów dokonanych przez inne osoby .

  7. #47

    Domyślnie

    chata stoi i ani gibnie to się aberracja nazywa przy krótkiej ogniskowej aparatu i niewprawnej ręce fotografa

    Jak nie zalegnę to moze pstryknę fotę stanu aktualnego, z parapercikami i elewacyją
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dla energooszczędnych - okno ze szprosami ma gorsze parametry przenikalnosci cieplnej niż gładka tafla.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Dla energooszczędnych - okno ze szprosami ma gorsze parametry przenikalnosci cieplnej niż gładka tafla.
    jak bym miał się przejmować wszystkimi parametrami to bym luki strzelnicze nie okna porobił...
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    jak bym miał się przejmować wszystkimi parametrami to bym luki strzelnicze nie okna porobił...
    ale musiałbyś koniecznie szyby w nie wstawić!!!

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał kachna28
    Cytat Napisał mikolayi
    jak bym miał się przejmować wszystkimi parametrami to bym luki strzelnicze nie okna porobił...
    ale musiałbyś koniecznie szyby w nie wstawić!!!
    po co... przeszkadzały by karabinom...
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie



    a to moje szprosy. Zrobiłam je zgodnie z projektem (na obrazku poniżej).



    marta

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    chata stoi i ani gibnie to się aberracja nazywa przy krótkiej ogniskowej aparatu i niewprawnej ręce fotografa
    Jaka aberracja - toż to zwykle złe kadrowanie
    Chałupa na focie się przewraca bo aparat był przekrzywiony podczas focenia .
    --
    Pozdrawiam

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Dla energooszczędnych - okno ze szprosami ma gorsze parametry przenikalnosci cieplnej niż gładka tafla.
    --
    Pozdrawiam

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał mikolayi
    chata stoi i ani gibnie to się aberracja nazywa przy krótkiej ogniskowej aparatu i niewprawnej ręce fotografa
    Jaka aberracja - toż to zwykle złe kadrowanie
    Chałupa na focie się przewraca bo aparat był przekrzywiony podczas focenia .
    nie doczytałem kontekstu i myślalem, ze to o mojej chacinie było A potem to już lenistwo i nie chciało mi się posta edytować Acz jak patrzyłem na to moje zdjęcie to ta aberracja to taka nijaka nawet
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał Elfir
    Dla energooszczędnych - okno ze szprosami ma gorsze parametry przenikalnosci cieplnej niż gładka tafla.
    Pewnie chodzi o szprosy wewnątrzszybowe ale co z tego
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  17. #57

    Domyślnie

    Z zainteresowaniem czytam wszystkie Wasze opinie, za które oczywiście bardzo dziękuję i muszę przyznać że mam jeszcze większy mętik w głowie Co do złotych szprosów to po prostu mi się nie podobają rozważam tylko szprosy w kolorze profili...Nie chciałabym żałować decyzji...Może ktoś ma jeszcze jakieś zdjęcia? Pozdrawiam

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    Renia ja będe miała za 1,5 miesiąca. Kieruj się swoimi odczuciami - kup takie które ci się podobają żebyś później tego nie żałowała boraczej po roku ich nie wymienisz?
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    pablitoo
    masz okna drewniane? Jak dokladnie mocowane sa te szprosy? Jaka firma je robila?

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Okna jak i szprosy są produkcji f-my Hohensee
    Szprosy są mocowane na maleńkich zawiasach i maleńkich zameczkach służących do zablokowania szprosa w pozycji zamkniętej.
    --
    Pozdrawiam

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony