dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    justyna_m
    Guest
    justyna_m

    Domyślnie Cena m2 ocieplenia ??? PILNE

    Witam

    Mam pytanie - jaka jest obecnie cena usługi ocieplenia domu za m2. Ile płaciliście swoim wykonawcom??? Mój chyba chce nas w ch... zrobić.

    Proszę odpowiedzcie

    justyna

  2. #2

  3. #3
    justyna_m
    Guest
    justyna_m

    Domyślnie

    z materiałem czy bez?

  4. #4

    Domyślnie

    Witam, okolica Krakowa, 95 zł z materiałem. Styropian 12, tynk akryl.

  5. #5
    justyna_m
    Guest
    justyna_m

    Domyślnie

    DZIEKUJĘ!!!

    Mi wyliczyli tak:

    Materiał 11000 (12 styropian Arbet albo Organika)
    system dociepleń ATLAS
    siatki, narożniki kołki (wszystko co tam potrzebne do ocieplenia)
    i 9000 robocizna (w tym osadzenie parapetów i bramy garażowej)

    pow. ścian to około 180m2

  6. #6
    justyna_m
    Guest
    justyna_m

    Domyślnie

    a i u mnie bez tynku!!!

    tynk dodatkowo płatny!!! jeszcze nie wiem ile.

  7. #7

    Domyślnie

    U nas powierzchnia ścian - 168, tynk - ceresit, z takiego robią. Na początku myślałam, że to drogo, ale chyba nie. W cenie montaż parapetów zew. i rynien, za montaż bramy garażowej zapłaciliśmy 1000 zł. Pozdrawiam

  8. #8
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    U mnie na domu było 240m2 docieplenia. Ocieplone styropianem Styrmann 15cm + 2 kołki na płytę + 2 x klej i 1x siatka i raz zagruntowane.

    Całość ( materiał + robocizna ) 55PLN/m2

    Fotka domu gdzieś na forum.

  9. #9

    Domyślnie

    Porównywanie swojej oferty do pojedynczych przypadków z drugiego końca Polski nie wiele ci powie.Ocieplisz za tle za ile znajdziesz ekipe w swojej okolicy.Cena maże zależeć od kształtu elewacji(trudność obróki nietypowych elementów,rusztowanie,zabezpieczanie okien,kostki itp,demontaz rynien.Minimum za robocizne z tynkiem to 30 -40 zł za m kw (ok Rzeszowa).

  10. #10

    Domyślnie

    Kraków umówiłem się na 40 zł za robociznę styropian + tyn bez materiału

  11. #11

    Domyślnie Re: Cena m2 ocieplenia ??? PILNE

    45 zł/m2 Dolnośląskie

  12. #12

    Domyślnie

    nasz 65 zł/m2 ocieplenie 12 cm styropian +tynk, oczywiście cena bez materiału, w grę wchodzą parapety i drobne obróbki, podobno mamy krzywe ściany
    podbitka 70-80 zł
    Jak myślicie szukać kogoś jeszcze? widziałam ich robotę - niezła, a jak trafię na partaczy za 45 zł???

  13. #13
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał lidiasiem
    Jak myślicie szukać kogoś jeszcze? widziałam ich robotę - niezła, a jak trafię na partaczy za 45 zł???
    Uwielbiam takich A jak trafisz na partaczy za 65 zł???


  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Cytat Napisał lidiasiem
    Jak myślicie szukać kogoś jeszcze? widziałam ich robotę - niezła, a jak trafię na partaczy za 45 zł???
    Uwielbiam takich A jak trafisz na partaczy za 65 zł???

    No właśnie przynajmniej 20 zł/m byłabym do przodu
    na 200m to 4 tyś nie?
    miałam już taką sytuację ( w zasadzie mam do dzisiaj) z instalacjami c.o., wod-kan, po obejrzeniu ich prac wzięłam droższych i dupa do dzisiaj problemy
    Pytałam czy szukać, bo jeśli średnia cena jak widzę to 50 zł, to czemu zakładać że wszyscy co robią za 50 zł to partacze????
    A powiem wam że miałam już cenę 25 zł/m, też widziałam ich robotę powiedzmy standardowo zrobione - tu już "oszczędność" na domku 8 tyś!!!!
    I bądź tu człowieku mądry

  15. #15
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Ano właśnie, gdyby cena była wyznacznikiem jakości to nie zabierałby wogóle głosu. Niestety nie jest

    Cytat Napisał lidiasiem
    A powiem wam że miałam już cenę 25 zł/m, też widziałam ich robotę powiedzmy standardowo zrobione - tu już "oszczędność" na domku 8 tyś!!!!
    To proste, weź ich i zatrudnij człowieka ( za powiedzmy 2000 PLN ) który będzie pilnował wykonania zgodnie ze sztuką. Niezły zarobek jak za póltora tygodnia pracy...

    I masz już 6 000 PLN do przodu. Przyda się ...

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Ano właśnie, gdyby cena była wyznacznikiem jakości to nie zabierałby wogóle głosu. Niestety nie jest

    Cytat Napisał lidiasiem
    A powiem wam że miałam już cenę 25 zł/m, też widziałam ich robotę powiedzmy standardowo zrobione - tu już "oszczędność" na domku 8 tyś!!!!
    To proste, weź ich i zatrudnij człowieka ( za powiedzmy 2000 PLN ) który będzie pilnował wykonania zgodnie ze sztuką. Niezły zarobek jak za póltora tygodnia pracy...

    I masz już 6 000 PLN do przodu. Przyda się ...
    Hehe, ja to widziałbym inaczej. Popytać o jakąś ekipę, która robiła u znajomych i są zadowoleni. NIKT nie będzie robił za darmo. Jest taka grupa ludzi, których nazywa się "tanimi fachowcami" i na ich robotę można właściwie popatrzeć tylko z politowaniem. Niestety, ludzie sądzą, że da się na tym oszczędzić, a po fakcie mówią tylko że żałują... Ale cóż. Nie chodzi o to żeby kogoś wziąć i chodzić za nim, pilnować go. A jak zatrudnisz kierownika jakiegoś za te 2 tysiące nawet, to on będzie chodzić za każdym człowiekiem z tej ekipy i patrzeć mu na ręce, czy dobrze trzyma poziomnicę przy styropianie? Jak dla mnie pomysł śmieszny, a wręcz powiedziałbym, że przynajmniej nie mądry. Jak przyjdzie ekipa i dowie się o obecności takiego "dozorcy", to jestem pewien że po chwili już jej nie będzie, albo Inwestor dostanie jakiś niemiły telefon
    Polecam porządnych fachowców i problem nadzorowania odpada, a głowa spokojna. Wierzcie mi, że lepiej będzie dla wszystkich, jeśli Inwestor nie musi nikomu patrzeć na ręce, a ekipa spokojnie pracuje

  17. #17
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał artbud.inowroclaw
    Polecam porządnych fachowców i problem nadzorowania odpada, a głowa spokojna. Wierzcie mi, że lepiej będzie dla wszystkich, jeśli Inwestor nie musi nikomu patrzeć na ręce, a ekipa spokojnie pracuje
    Miałem takich "porządnych" fachofcóff , wypie..łem ich z budowy bo nie stać mnie było już na to aby kredytować ich "fachowość" własnym materiałem i zdrowiem psychicznym.

    Nikt na czole nie ma napisane "prawdziwy fachowiec" bo teraz każdy się takim mieni ( i ceni ) a i niestety cena nie jest już w Polsce wyznacznikiem jakości.

    Także jak słyszę "weź fachofcóff i dobrze im zapłać" to będziesz miał spokojną głowę i nie musiał patrzeć im na ręce to mnie pusty śmiech ogarnia ...

  18. #18

    Domyślnie

    Włocławek. Cena umówiona dziś, wykonanie na wiosnę. Ocieplenie+ tynki= 30zł/m2 robocizny. Dodatkowo parapety (płytki klinkierowe) za 25 zł za mb.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Miałem takich "porządnych" fachofcóff , wypie..łem ich z budowy bo nie stać mnie było już na to aby kredytować ich "fachowość" własnym materiałem i zdrowiem psychicznym.

    Nikt na czole nie ma napisane "prawdziwy fachowiec" bo teraz każdy się takim mieni ( i ceni ) a i niestety cena nie jest już w Polsce wyznacznikiem jakości.

    Także jak słyszę "weź fachofcóff i dobrze im zapłać" to będziesz miał spokojną głowę i nie musiał patrzeć im na ręce to mnie pusty śmiech ogarnia ...
    No to nie mów, że miałeś Fachowców, bo ich nie miałeś, a więc dalej nie masz co się wypowiadać. Czcza dyskusja nie ma sensu. Jak miałeś taką ekipę jaką miałeś, to być może rzeczywiście byli to naciągacze, ale niekoniecznie musisz też mieć rację, a tego na odległość - choć bez obrazy dla Ciebie - stwierdzić się nie da. Znam wielu takich, którzy wybudowali sobie w życiu jeden dom, wszystkich wokół wykończyli psychicznie, a teraz są tzw. "Weteranami budowania domu" i dla innych są niesamowitym autorytetem.
    A odnośnie cen: Nikt, ale to zupełnie nikt nie chce robić na granicy opłacalności, a już tym bardziej za psie grosze. A jeśli Tobie cena proponowana przez wykonawcę nie odpowiada, to rezygnujesz
    Najlepszym sposobem na znalezienie kogoś zaufanego, jest opinia zadowolonych znajomych. Lepszego środka nie ma. A cena w pewnym stopniu zawsze będzie wyznacznikiem jakości. Ale tylko w pewnym stopniu... Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    my robimy w cenie 32-40zl zalezy od budynku

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony