dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Darek19

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    A ile według was to te "psie grosze", niedługo za machnięcie ręką wykonwca będzie brał stówkę, ostatni rozmawiałem z ekipą która za wykonanie docieplenia 12 styropian, klej, warstwa zbrojąca, grunt kolor i tynk cienkowarstwowy baranek 1,5 mm grupa kolorów II firmy kreisel, obmiar razem z otworami okiennymi życzyła sobie 110,00 zł/m2, do tego żądała zaliczki 6 tyś przed rozpoczęciem robót na materiały, jak powiedziałem że prace będzie odbierał inspektor nadzoru i że mam doświadczenie w odbiorach i stosowaniu norm panowie byli bardzo rozbawieni twierdząc że normy normami a robota robotą. Mam w d-pie takich wykonawców, skoro płacę to wymagam.

    Więc pytam się wykonawców ile to te psie stawki, szczególnie gdy patrzy się na dniówki, nie zależnie czy się leży czy pracuje z pełną wydajnością, zawsze mnie to bawi - panie a ile to będzie kosztowało???, no nie wiem ze trzy dni się zejdzie a to wyjdzie ....., tylko czy w tych dniach będę pracował czy leżał to inna sprawa. Przy rozliczeniach teksty: ściany były nie równe, trudny dostęp więc więcej się zeszło, bhha a czy przed rozpoczęciem nie zapoznaliście się z miejscem przyszłych prac, czy nie wiedzieliście że będzie trudno, nikt nie mówi że będzie lekko, za lekko się takich stawek nie płaci

  2. #22

    Domyślnie

    Czy mogę zadać małe pytanko ?
    Bo ocieplenie to jeszcze przede mną, ale pora się rozglądać za wykonawcą
    Czy powierzchnia ocieplenia zewnętrznego jest liczona tak samo "krzywo" jak w przypadku tynków wewnętrznych?
    To znaczy czy na przykład nie odlicza się okien od płaconej powierzchni itp?
    No i słyszałem też że za jakieś cudowanie ze styropianem czyli jakieś bonie, narożniki czy opaski to osobna stawka za mb jest.

  3. #23

    Domyślnie

    @FlashBack podpisuję się pod Twoimi słowami obiema ryncami

    @Darek19 od tego są umowy, które się spisuje przed przystąpieniem do wykonania zlecenia.
    Masz termin wykonania zlecenia i wycenę. Nie wiem w czym problem. Inwestor i wykonawca podpisując zgadzają się na taki koszt i termin.
    Jak ekipa leży pół dnia, to problem ich szefa, bo mniej zarabia, nie Twój.
    Zaliczka na materiały to podstawa. Inwestorom czasem zmiania się jak pogoda w górach.
    Wyobraź sobie, że kupujesz materiał na budowę, a następnie klient zmiania wykonawcę, zostawiając Cię z materiałem.
    Albo uda się go zwrócić, albo nie. Tak, czy inaczej zostaje zmarnowany czas i pieniądze.

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    macmara

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jak wycenić następujące usługi (budynek 70 letni):
    - usunięcie zewnętrznych parapetów ceglanych
    - osadzenie w w/w miejsce parapetów marmurowych
    - usunięcie, zbicie gzymsu ceglanego o dł. 1/4 cegły okaląjacego budynek
    - czy obróbka okien styro+siatka powinna być liczona osobno czy jako m2 całej ściany bo chyba nie odliczam otworów okiennych przy kalkulacji powierzchni ?
    - czy klejenie styropianu na gzyms przy dachu (zakładka na styropian i trochę docinania) to również dodatkowa praca czy wliczyć to do całości powierzchni ściany ?

    Nie chcę być zaskoczony 'propozycją' budowlańców.

  5. #25

    Domyślnie

    Witam. Podepnę się do tematu czy w roboczogodziny przy docieplaniu wlicza się dojazd do budynku i przerwy śniadaniowe. Bo w moim przypadku jest to po 2 godziny na każdego pracownika. Więc robi się konkretna sumka. I kto za to powinien zapłacić. Proszę o poradę bo mój majster chyba chce mnie orżnąć.

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Takie rzeczy ustala sie przed robota a nie w trakcie. Co masz w umowie? :> Jak dla mnie przerwa sniadaniowa ok.. ale dojazd?
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar teosh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Kod pocztowy
    42-620
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chciałbym odgrzać temat Jaką zapłaciliście cenę za 1m2 ocieplenia.

    W moim przypadku interesuje mnie 20 cm styropian 038, tynk silikonowy ew. siloksanowy - robocizna + materiał.

  8. #28
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    mnie to kosztowało 15 tys , robiłem docieplenie sam a do tynku zatrudniłem firmę i za 200m2 zapłaciłem 7300 zł czyli suma końcowa 15 tys zł da się ? da , powiedzieli mi fachmany że jak oni robili by to od zera to z 45 tys by nie zeszli , tynku za bardzo nie chcieli robić bo mało kasy ale akurat im robota odpadła więc się zlitowali

  9. #29

    Domyślnie

    Witam

    To mój pierwszy post na forum mimo iż czytelnikiem jestem już ponad rok.

    Ja mam zapłacić za 235 m2

    - 29k styropian 0,38 ( 20 cm )
    - 31k styropian 0,31 ( 20 cm )

    Pozdrawiam

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Witam , kolega robił teraz wycenę na ocieplenie ; komplet ze styropian 15 , 105 pln. m2

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcza

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKRK45 Zobacz post
    Witam , kolega robił teraz wycenę na ocieplenie ; komplet ze styropian 15 , 105 pln. m2
    Teraz pasuje zadać pytanie jaki styropian jaki klej jaka siatka i to:??? Bo cena zależy od rodzaju materiału jaki był wycenie bo firma xxx dziadostwo czy firma yyy producent górna półka...

    Ja materiał kupiłem sam firmy yyy a reszta kosztowała 28zlm2 czyli gruntownie klejenie styropianu siatka i struktura

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 80x86
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcza Zobacz post
    Teraz pasuje zadać pytanie jaki styropian jaki klej jaka siatka i to:??? Bo cena zależy od rodzaju materiału jaki był wycenie bo firma xxx dziadostwo czy firma yyy producent górna półka...

    Ja materiał kupiłem sam firmy yyy a reszta kosztowała 28zlm2 czyli gruntownie klejenie styropianu siatka i struktura
    U mnie (śląsk) po podliczeniu wszystkiego wyszło 115 zł/m2. Materiał kupowałem sam.

    Styropian grafitowy swisspor 0,031 17cm
    Kleje Caparol (wszystko na kleju do siatki)
    Siatka Caparol 165g/m2
    Grunt Caparol
    Tynk silikonowy Caparol
    Parapety aluminiowe
    Listwy, taśmy tynkarskie, folie, pianokleje do łączeń między płytami itp
    150m2 + garaż, ściany Silka + 17cm EPS 0,031, okna Vetrex V90+, podłoga EPS 0,031, wylewki anhydrytowe, dach Rockwool 30cm, PC Daikin Altherma 7,4 kW, WM Kinetic B Plus, PV 7,38kWp 18xHyundai 410 + FoxEss T8

  13. #33

    Domyślnie

    Ja teraz ocieplałem.

    Cena za m2 - 35 pln za samą robociznę: klejenie styropianu na piankę Termo organika 20 cm grafit 0,031, kołkowanie, narożniki, siatka, klej. Dodatkowo za osadzenie parapetów 600 pln.

    Jeśli zakres prac powiększony o nałożenie tynku do 55 pln za m2 robocizna.

    Powierzchnia ścian: 230 m2

  14. #34

    Domyślnie

    Potrzebuję porady co do ceny netto?
    mat+ rob.

    203 zł za 1m2 Caparol longlife
    210 zł za 1m2 Caparol Carbon
    152 zł za 1m2 jakiś Bolix Eco, tynk silikonowy Caparol, klej Goldmur.
    Styro w cenie 20 cm 0.031
    Są to ceny podstawy, do tego obróbki i inne rzeczy dodatkowo płatne.
    Łącznie do zrobienia 250 m2 + obróbki belek z robocizna z metra 150m2 plus do zrobienia ocieplenie fundamentów.
    Ostatnio edytowane przez misiek12_ ; 22-02-2018 o 23:42

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiek12_ Zobacz post
    Potrzebuję porady co do ceny netto?
    mat+ rob.

    203 zł za 1m2 Caparol longlife
    210 zł za 1m2 Caparol Carbon
    152 zł za 1m2 jakiś Bolix Eco, tynk silikonowy Caparol, klej Goldmur.
    Styro w cenie 20 cm 0.031
    Są to ceny podstawy, do tego obróbki i inne rzeczy dodatkowo płatne.
    Łącznie do zrobienia 250 m2 + obróbki belek z robocizna z metra 150m2 plus do zrobienia ocieplenie fundamentów.
    to:

    203 zł za 1m2 Caparol longlife
    210 zł za 1m2 Caparol Carbon
    na pelnym systemie Longlife (czyli z klejem akrylowym) i pelny Carbon czyli z klejem Catrbonit/Carbonspahtell ?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    to:

    203 zł za 1m2 Caparol longlife
    210 zł za 1m2 Caparol Carbon
    na pelnym systemie Longlife (czyli z klejem akrylowym) i pelny Carbon czyli z klejem Catrbonit/Carbonspahtell ?
    Napisał tylko "Systemowo w Carbonie to ok. 210 zł/m2 Longlife 203 zł/m2"
    Wiesz.. fachowiec robił wszystko by być mało konkretnym i wydawało nam się, że piszę tak by aby czasem nie wyszło ile bierze za robociznę i ostatecznie na naszą prośbę nie chciał jej podać. : opisuje np .tak (+ 7 zł na Caparolu silikonowym), jak zaproponowaliśmy, że materiał sami kupimy (bo widzieliśmy, że coś kombinuje) to taki tekst walnął: że tylko z materiałem i "ze te kilka zł na materiale zarabiamy, to już koszty obsługi."
    Patrząc po cenie różnicy Carbon do Longlife w cennikach Caparola to jest o wiele wyższa więc coś tu nie gra.
    Ostatnio edytowane przez misiek12_ ; 23-02-2018 o 14:16

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Zobaczę w poniedziałek jak to wychodzi. Na ceny cennikowe caparola nie patrz bo to nie ma nic wspólnego z realiami. Nie ma też jednego rabatu od cennika. Cennik w sumie do niczego nie służy w Caparol.
    Systemowo z klejami carbonit i longlife może być że wcale nie jest to jakoś dużo.
    Ale to Excel prawdę powie

  18. #38

    Domyślnie

    W pierwszej lepszej hurtowni dają mi na starcie 25% rabatu od cennika Caparola.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Zobaczę w poniedziałek jak to wychodzi.
    I jak tam cennik?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony