dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Temat: Jaki klej do płytek na ogrzewanie podłogowe?

Domyślnie Jaki klej do płytek na ogrzewanie podłogowe?

Jaki dawaliście klej do płytek na ogrzewanie podłogowe?

mapei ?
    sopro?
    atlas plus?
    glazurnik?

Domyślnie

"elastyczny" ?

i coby na worach pisało że nadaje się na ogrzewanie podłogowe...

3. Jak zmienić budynek gospodarczy na budynek mieszkalny. Łączenie konstrukcji Budynek gospodarczy. Adaptacja poddasza na cele mieszkalne Adaptacja budynku gospodarczego na mieszkalny. Kiedy będzie możliwa? Adaptacja budynku gospodarczego. Pensjonat w starej stajni

Domyślnie

Mój glazurnik używa Ceresit CM17 -wysoko-elastyczny. Niestety strasznie drogi -75zl/worek ale chyba przy nim zostaniemy. Acha -ostatnio wyszedł nowy klej -ceresit CM13 -podobno ma te same parametry a kosztuje 45zl/worek, ale to nowość i trochę boimy się eksperymentować.
    Co do ATLASu odradzał nam go każdy (i w sklepach i w hurtowniach i wykonawca także), podobno robią w 95% na Ukrainę i bardzo zjechali z jakością. jakbym miała szukać tańszej opcji brałabym Mapei.

Domyślnie

Ja zastosowałem Botament Botact M29. Jest to klej półpłynny i przy odpowiednim użyciu nie ma pustki powietrznej między płytką a wylewką, jest wysokoelastyczny i cholernie mocny. Niestety kosztuje dużo ale mam nadzieję że nic nie popęka bo moje wylewki z powodu opieszałości gazowni nie były wygrzane .

Domyślnie

A ja zastosowałem klej z leroy merlin po 25 zł za worek.Nawet nazwy nie pamiętam ale coś a'la top 200 lub podobnie. Do gresu przystosowany do ogrzewania podłogowego. I wszystko OK. Tak sobie myślę że przecież te wahania temperatury podłogi to jakieś góra 20'C. Taka rozszerzalność to pikuś z temperaturą np klinkierowego parapetu z płytek na słońcu.

Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi

Domyślnie

Cytat Napisał kachna28
    Mój glazurnik używa Ceresit CM17 -wysoko-elastyczny. Niestety strasznie drogi -75zl/worek ale chyba przy nim zostaniemy. Acha -ostatnio wyszedł nowy klej -ceresit CM13 -podobno ma te same parametry a kosztuje 45zl/worek, ale to nowość i trochę boimy się eksperymentować.
    Co do ATLASu odradzał nam go każdy (i w sklepach i w hurtowniach i wykonawca także), podobno robią w 95% na Ukrainę i bardzo zjechali z jakością. jakbym miała szukać tańszej opcji brałabym Mapei.
    CM 17 jest do pow. ekstremalnych - tarasy, podłoża elastyczne
    w tym przypadku wystarczy CM 16
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    domek i ogród reziego

Domyślnie

Cytat Napisał Rezi
    Cytat Napisał kachna28
    CM 17 jest do pow. ekstremalnych - tarasy, podłoża elastyczne
    w tym przypadku wystarczy CM 16
    Dzieki REZI -będę sprawdzała! Jeśli tańszy niż CM17 -to byłoby lux! Moje wylewki właśnie od czterech dni sie wygrzewają
    A jaki klej radzicie do płytek ściennych -dużych gabarytowo? (100x33cm) i ciężkich (8kg waży 1 płytka ).

Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi

Domyślnie

CM11 - na ściany
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    domek i ogród reziego

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

Domyślnie

U mnie będzie CM16.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

Domyślnie

u mnie elastyczny Izolbet
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

Domyślnie

Cytat Napisał kachna28
    A jaki klej radzicie do płytek ściennych -dużych gabarytowo? (100x33cm) i ciężkich (8kg waży 1 płytka ).
    Klej elastyczny . Moze byc wspomniany wczesniej CM-16 . Plytki o takiej dlugosci sa wiotkie . CM-11 jest zbyt malo plastyczny zeby je rowno polozyc .

Domyślnie

polecam Knauf K4 Flex ....

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bazhyl
    46

Domyślnie

U mnie Atlas Plus, jednak mam znajomego, który ma wszystko na podłogówce klejone zwykłym Atlasem i nie ma najmniejszych problemów. Moim zdaniem nie ma sensu bardzo przepłacać ponieważ tańsze kleje na podłogówkę spełniają swoje zadanie bardzo dobrze.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka

Domyślnie

U nas Kerrakol Flex

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    _Robert_K

78

Domyślnie

ATLAS PLUS only... + fuga MAPEI
    "Wszystko w życiu jest bardzo proste, problem tylko w tym by wiedzieć jak to zrobić..."

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    _Robert_K

78

Domyślnie

Cytat Napisał Bazhyl
    U mnie Atlas Plus, jednak mam znajomego, który ma wszystko na podłogówce klejone zwykłym Atlasem i nie ma najmniejszych problemów. Moim zdaniem nie ma sensu bardzo przepłacać ponieważ tańsze kleje na podłogówkę spełniają swoje zadanie bardzo dobrze.
    Jak długo korzysta kolega z tak przyklejonych płytek rok, dwa ?
    "Wszystko w życiu jest bardzo proste, problem tylko w tym by wiedzieć jak to zrobić..."

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia