dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nowy komin a się sypie...mój plan to..

    Witam. Mam problem z moimi trzema 2 letnimi kominami.. Sa wykonane z cegły pełnej obrzuconej zaprawą, nie mają jeszcze tzw "czapek" tylko na szczycie jest zaokraglony beton aby nie stała tam woda. Po dwóch latach tynk odpada ale wraz z zew. warstwą cegieł.. ok 2-4 cm. Czy to wina cegły? juz nie dociekam.. tylko jak to naprawić? Miałem w planie aby kominy były obłożone kaminiem naturalnym lub płytkami podobnego typu. Mam dośc wszechobecnego klinkieru itd.

    Czy można obłożyc komin warstwa twardego styropianu (oczywiście po wczesniejszym usunieciu wszystkich odpadających elem)zamocować go na kleju ,kołkach zasiatkowac i położyc warstwe zaprawy klejowej i w przyszłości na to płytki ,kamień?

    Prosze o rade jesli zna ktos lepsze rozwiazanie, bez potrzeby budowania nowego komina. odpady to narazie ok. 20-30% pow na kazdym kominie

  2. #2

    Domyślnie

    Komin obłożony styropianem tego jeszcze nie słyszałem, zastanów się sam na zdrowy rozsądek czy można takie coś zrobić? Bo ja na pewno takiego czegoś bym nie zrobił no chyba że ktoś lubi mieć pochodnie na dachu.

  3. #3
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Jeśli komin będzie z koszulką, to może być. Ściana kominowa nie jest nawet ciepła po długim paleniu

    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZW
    Jeśli komin będzie z koszulką, to może być. Ściana kominowa nie jest nawet ciepła po długim paleniu

    pozdrawiam
    Kolego ty chyba nie widziałeś nigdy pożaru komina wiec nie doradzaj komuś katastrofy która kiedyś możne się zdarzyć!!! Chcesz mieć kogoś na sumieniu?!!!

  5. #5

    Domyślnie

    1: usuń wszystko co luźne z komina (resztki cegieł, zaprawy)
    2: to co się ładnie trzyma dobrze zagruntuj
    3: przyklej 5cm najtwardszej wełny mineralnej (uwaga! nie zostawiaj pustek powietrznych między wełną a kominem)
    4: klej, siatka, klej

    Nie zapomnij o wykonaniu czapki( na dolnej krawędzi czapki KONIECZNIE musi być taki rowek!!!)

    Sprawdź stan obróbki wokoło komina.
    Pozdrawiam!

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Cytat Napisał ZW
    Jeśli komin będzie z koszulką, to może być. Ściana kominowa nie jest nawet ciepła po długim paleniu

    pozdrawiam
    Kolego ty chyba nie widziałeś nigdy pożaru komina wiec nie doradzaj komuś katastrofy która kiedyś możne się zdarzyć!!! Chcesz mieć kogoś na sumieniu?!!!
    Zauważyłem, że większość ludzi stara się wyciągnąć zbyt daleko idące wnioski lub nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Czytałem 2 razy post autora wątku i nie znalazłem informacji do czego są te dwa kominy, a ja nie słyszałem jeszcze o pożarze w kominie wentylacyjnym. Może autor by uzupełnił?
    Jeśli są to kominy dymowe to oczywiście ocieplanie styropianem nie jest prawidłowe. Tak samo ryzykowne jest wiercenie otworów pod kołki.

  7. #7

    Domyślnie

    ...No tak, przepraszam nie napisałem do czego te kominy. Największy gabarytowo to komin z C.O. + 3 kanały wentylacyjne, drugi to kominek plus wentlacja i ostatni komin tylko wentylacja.

    zgadzam sie z jednym przedmówcą co do kołków trzymających styro. nie jest to najlepszy pomysł... nawet jesli nie będą bardzo długie bo zawsze to mozna trafic w jakas pustke pomiedzy zaprawą i cegłami.. ok..

    czyli styro raczej nie... wełna? jakies inne pomysły?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Świerzak
    ...No tak, przepraszam nie napisałem do czego te kominy. Największy gabarytowo to komin z C.O. + 3 kanały wentylacyjne, drugi to kominek plus wentlacja i ostatni komin tylko wentylacja.

    zgadzam sie z jednym przedmówcą co do kołków trzymających styro. nie jest to najlepszy pomysł... nawet jesli nie będą bardzo długie bo zawsze to mozna trafic w jakas pustke pomiedzy zaprawą i cegłami.. ok..

    czyli styro raczej nie... wełna? jakies inne pomysły?
    A po co są Tobie potrzebne inne pomysły niż wełna? Weź wełnę fasadową, przyklej do komina i zapomnij o temacie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony