dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Jaki klej do płytek na ogrzewanie podłogowe?

    Jaki dawaliście klej do płytek na ogrzewanie podłogowe?

    mapei ?
    sopro?
    atlas plus?
    glazurnik?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    "elastyczny" ?

    i coby na worach pisało że nadaje się na ogrzewanie podłogowe...

  3. #3

    Domyślnie

    Mój glazurnik używa Ceresit CM17 -wysoko-elastyczny. Niestety strasznie drogi -75zl/worek ale chyba przy nim zostaniemy. Acha -ostatnio wyszedł nowy klej -ceresit CM13 -podobno ma te same parametry a kosztuje 45zl/worek, ale to nowość i trochę boimy się eksperymentować.
    Co do ATLASu odradzał nam go każdy (i w sklepach i w hurtowniach i wykonawca także), podobno robią w 95% na Ukrainę i bardzo zjechali z jakością. jakbym miała szukać tańszej opcji brałabym Mapei.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja zastosowałem Botament Botact M29. Jest to klej półpłynny i przy odpowiednim użyciu nie ma pustki powietrznej między płytką a wylewką, jest wysokoelastyczny i cholernie mocny. Niestety kosztuje dużo ale mam nadzieję że nic nie popęka bo moje wylewki z powodu opieszałości gazowni nie były wygrzane .

  5. #5

    Domyślnie

    A ja zastosowałem klej z leroy merlin po 25 zł za worek.Nawet nazwy nie pamiętam ale coś a'la top 200 lub podobnie. Do gresu przystosowany do ogrzewania podłogowego. I wszystko OK. Tak sobie myślę że przecież te wahania temperatury podłogi to jakieś góra 20'C. Taka rozszerzalność to pikuś z temperaturą np klinkierowego parapetu z płytek na słońcu.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kachna28
    Mój glazurnik używa Ceresit CM17 -wysoko-elastyczny. Niestety strasznie drogi -75zl/worek ale chyba przy nim zostaniemy. Acha -ostatnio wyszedł nowy klej -ceresit CM13 -podobno ma te same parametry a kosztuje 45zl/worek, ale to nowość i trochę boimy się eksperymentować.
    Co do ATLASu odradzał nam go każdy (i w sklepach i w hurtowniach i wykonawca także), podobno robią w 95% na Ukrainę i bardzo zjechali z jakością. jakbym miała szukać tańszej opcji brałabym Mapei.
    CM 17 jest do pow. ekstremalnych - tarasy, podłoża elastyczne
    w tym przypadku wystarczy CM 16
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    Cytat Napisał kachna28
    Mój glazurnik używa Ceresit CM17 -wysoko-elastyczny. Niestety strasznie drogi -75zl/worek ale chyba przy nim zostaniemy. Acha -ostatnio wyszedł nowy klej -ceresit CM13 -podobno ma te same parametry a kosztuje 45zl/worek, ale to nowość i trochę boimy się eksperymentować.
    Co do ATLASu odradzał nam go każdy (i w sklepach i w hurtowniach i wykonawca także), podobno robią w 95% na Ukrainę i bardzo zjechali z jakością. jakbym miała szukać tańszej opcji brałabym Mapei.
    CM 17 jest do pow. ekstremalnych - tarasy, podłoża elastyczne
    w tym przypadku wystarczy CM 16
    Dzieki REZI -będę sprawdzała! Jeśli tańszy niż CM17 -to byłoby lux! Moje wylewki właśnie od czterech dni sie wygrzewają
    A jaki klej radzicie do płytek ściennych -dużych gabarytowo? (100x33cm) i ciężkich (8kg waży 1 płytka ).

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    CM11 - na ściany
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    U mnie będzie CM16.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    u mnie elastyczny Izolbet
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał kachna28
    A jaki klej radzicie do płytek ściennych -dużych gabarytowo? (100x33cm) i ciężkich (8kg waży 1 płytka ).
    Klej elastyczny . Moze byc wspomniany wczesniej CM-16 . Plytki o takiej dlugosci sa wiotkie . CM-11 jest zbyt malo plastyczny zeby je rowno polozyc .

  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    polecam Knauf K4 Flex ....

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bazhyl
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    U mnie Atlas Plus, jednak mam znajomego, który ma wszystko na podłogówce klejone zwykłym Atlasem i nie ma najmniejszych problemów. Moim zdaniem nie ma sensu bardzo przepłacać ponieważ tańsze kleje na podłogówkę spełniają swoje zadanie bardzo dobrze.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    U nas Kerrakol Flex

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    _Robert_K

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    ATLAS PLUS only... + fuga MAPEI
    "Wszystko w życiu jest bardzo proste, problem tylko w tym by wiedzieć jak to zrobić..."

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    _Robert_K

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bazhyl
    U mnie Atlas Plus, jednak mam znajomego, który ma wszystko na podłogówce klejone zwykłym Atlasem i nie ma najmniejszych problemów. Moim zdaniem nie ma sensu bardzo przepłacać ponieważ tańsze kleje na podłogówkę spełniają swoje zadanie bardzo dobrze.
    Jak długo korzysta kolega z tak przyklejonych płytek rok, dwa ?
    "Wszystko w życiu jest bardzo proste, problem tylko w tym by wiedzieć jak to zrobić..."

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony