dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Jak ocieplić bramę garażową

    Witam

    Chcę ocieplić bramę garażową firmy Wiśniewski, i mam problem
    Przykleiłem styropian na silikon do bramy od wewnątrz ale niestety odpadł
    MariuszAER
    mąż magi
    www.cb-forum.pl
    Dziennik

    Gdy obniża ci się krzywa, napij się dobrego piwa

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Do przyklejania styropianu są specjalne kleje, np. z Pateksu (taki w tubce jak silikon do pistoletu)

  3. #3

    Domyślnie

    Ale czy na pewno bedzie trzymał sie do metalu
    MariuszAER
    mąż magi
    www.cb-forum.pl
    Dziennik

    Gdy obniża ci się krzywa, napij się dobrego piwa

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Nie wiem jaki konkretnie masz model Wiśniewskiego, ale warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy.
    1. Sztywność bram nie jest przesadnie wysoka, zatem musi to być klej który daje elastyczną spoinę,
    inaczej po kilkunastu otwarciach i zamknięciach, zwłaszcza kiedy się oziębi - płyty odpadną.
    2. Płyty styropianowe czy styrodurowe muszą być bardzo dobrze spasowane, najlepiej na wcisk,
    a kiedy uznasz że już wykonałeś pracę, wtedy należy dodatkowo uszczelnić wszystkie połączenia.
    Jeśli tego nie zrobisz, pod płyty będzie się dostawać powietrze i wychłodzone na zimnej blasze
    będzie oddawać wodę. Brama będzie wilgotnieć, szronieć - wtedy ocieplanie nie miałoby sensu.
    beton wiąże ludzi...

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Może jeszcze coś dopiszę. Warto profile powiercić i wtrysnąć do wewnątrz piankę montażową.
    Po pierwsze zatrzyma to konwekcję wewnątrz samych profili, po drugie w pewnym stopniu usztywni
    całą konstrukcję, dotyczy to również profili przyściennych (rama).
    beton wiąże ludzi...

  6. #6

    Domyślnie

    można zrobic dookola drzwi ramke z odpowiednio szerokiego profila do scianek działowych.wsuwamy wtedy styro w profile i wszysko powinno sie trzymac nawet bez kleju o ile dobrze wcisniemy tam styropian z jak najmniejszym luzem

    nie wiem jak ma to byc z wierzchu wykonczone ale ja kiedys dawalem blache alu czy ocynk . można dociasc ,zawinąc na profil pomalowac i nikt sie nie połapie że mamy przerobiona brame
    Tu była reklama

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Można i tak. Prawdę mówiąc do swojej nie mogę zajrzeć bo od wewnątrz (na ociepleniu) mam siding.
    beton wiąże ludzi...

  8. #8

    Domyślnie

    witam
    jeśli chodzi o ocieplenie bramy uchylnej to najlepiej wcisnąć między wzmocnienia styro dwójkę i wykończyć to panelami pcv , druga sprawa jaśli masz uchylniaka typ novum nieproponuję tego robić bo brama może opadać(słabe sprężyny) trzecia sprawa ocieplając bramę tracisz gwarancję .
    POZDRAWIAM
    sie zacznie sie skończy

  9. #9

    Domyślnie

    Gwarancji już nie mam , , spróbuje kupić jakiś silikon , tylko jest problem bo ostatnio jak tak zrobiłem to silikon wtopił sie w styropian i wszystko odleciało Potrzebuje rady jak przymocować najlepiej styropian. Aha brama jest uchylna.
    MariuszAER
    mąż magi
    www.cb-forum.pl
    Dziennik

    Gdy obniża ci się krzywa, napij się dobrego piwa

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Cytat Napisał MariuszAER
    Gwarancji już nie mam , , spróbuje kupić jakiś silikon , tylko jest problem bo ostatnio jak tak zrobiłem to silikon wtopił sie w styropian i wszystko odleciało Potrzebuje rady jak przymocować najlepiej styropian. Aha brama jest uchylna.
    O silikonach zapomnij, przecież już próbowałeś. Do styropianów używa się kleju poliuretanowego.
    beton wiąże ludzi...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał MariuszAER
    Gwarancji już nie mam , , spróbuje kupić jakiś silikon , tylko jest problem bo ostatnio jak tak zrobiłem to silikon wtopił sie w styropian i wszystko odleciało Potrzebuje rady jak przymocować najlepiej styropian. Aha brama jest uchylna.
    Witam. Spróbój przykleić klejem do styropianu firmy Tytan . Jest to podobne do pianki montażowej do pistoletu, ale nazywa się klej do styropianu do wykonywania dociepleń. Nie wiem jak będzie trzymać do metalu, ale wydaje mi się, że powinno być dobrze. Pozdrawiam.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam
    Odgrzebuję temat, bo przymierzam się do ocieplenia (chociaż trochę) bramy uchylne stalowej i szukam jakiegoś łatwego i w miarę przystępnego sposobu wykonania takiego ocieplenia. Może ktoś ma jakieś nowe doświadczenia w tym temacie.
    Znalazłem takie coś : http://sklep.energotrendy.pl/index.p...,zestaw-xl-kit
    tylko jak dla mnie to strasznie cieniutkie i głównie bazuje na odbijaniu promieniowania cieplnego. Zastanawiałem się czy nie kupić czegoś takiego : http://sklep.energotrendy.pl/index.p...onduterm-11-sp, ale to strasznie drogie i za dużo jak na moje potrzeby.
    Może macie jakieś namiary gdzie takie maty można kupić (np. na metry) i w miarę przystępnie?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał miol Zobacz post
    Witam
    Odgrzebuję temat, bo przymierzam się do ocieplenia (chociaż trochę) bramy uchylne stalowej i szukam jakiegoś łatwego i w miarę przystępnego sposobu wykonania takiego ocieplenia. Może ktoś ma jakieś nowe doświadczenia w tym temacie.
    Znalazłem takie coś : http://sklep.energotrendy.pl/index.p...,zestaw-xl-kit
    tylko jak dla mnie to strasznie cieniutkie i głównie bazuje na odbijaniu promieniowania cieplnego. Zastanawiałem się czy nie kupić czegoś takiego : http://sklep.energotrendy.pl/index.p...onduterm-11-sp, ale to strasznie drogie i za dużo jak na moje potrzeby.
    Może macie jakieś namiary gdzie takie maty można kupić (np. na metry) i w miarę przystępnie?
    Znajomy ocieplał halę magazynową pianką PU, ekipa mu to natryskiwała. Może to jest metoda ?

    I jeszcze jedno, kiedyś jak budowałem rekuperator to znalazłem firmę która robiła płyty warstwowe na wymiar. Właściciel mówił że jak chce to może mi zrobić dowolnie grube wypełnienie z pianki PU. Myśle że z taką bramą też by sobie poradził. Niestety straciłem kontak, ale poszukaj lokalnie podobnych firm.

  14. #14

    Domyślnie

    Witam

    Dobrym pomysłem ocieplenie bramy stalowej - jest skorzystanie z podpowiedzi zamieszczonej na stronie ;

    http://ladnydom.pl/budowa/1,106570,1...arazowych.html -

    pozdrawiam Andrzej z Krakowa

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    teraz to juz im zapewne się nie przyda

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony