dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.786

    Domyślnie Z czego stawiacie scianki dzialowe ?

    W poniedzialek ruszam dopiero z pierwsza warstwa scian nosnych parteru, ale uwazam ze juz teraz musze wybrac z czego bede robil scianki nosne. Buduje z porotonu wienerbergera, ale nie traktuje go jako dobry material na dzialowki. wole cos pelniejszego ("wbicie gwozdzia") i z wieksza izolacyjnoscia akustyczna. Czy gazobeton to dobry pomysl czy jeszcze cos innego ? Jak taka sciane z innych materialow laczyc aby nie pekaly ? Po prostu podczas murowania nosnych wyprowadzic "zbrojenie" ktore zostanie wmurowane w dzialowke ?

    Wszytsko mi mowi, ze mniej zabawy bedzie z dzalowkami 11,5 wienerbergera bo dopasowane wymiarami i zero zabawy z laczeniem z pozostalymi scianami, ale jakos ... te meczenie sei ze specjalnymi kolkami i srednia izolacyjnosc akustyczna mnie troche zniecheca. A nie chche stawiac scian z 25AKU bo za grube

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  2. #2

    Domyślnie

    skoro tak stawiasz sprawę tylko silka Cię ratuje - o gazobetonie zapomnij natychmiast jeżeli zależy Ci na izolacyjności akustycznej

  3. #3

    Domyślnie

    Z czego stawiacie scianki dzialowe ?

    z suporexu (gazoebtonu, betonu komórkowego) 12cm, lekki, łatwy w obróbce i murowaniu, akustyka tego materiału w zupełności mi wystarcza, jeśli nie BK to pustaki silikatowe 12cm (niekoniecznie, przereklamowana jak ytong, silka), są cięższe, mniej wygodne w murowaniu, gorzej sie je kuje pod izolacje (no ale oczywiście bez przesady, to nie beton B20 wibrowany )

    ps. zarównoo BK i silikaty moga być nie tylko murowane ale i klejone to tak w nawiązaniu do innego Twego wątku

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.786

    Domyślnie

    A co do grubosci ? najlepiej walic 12 cm ? W zupelnosci wystarcza dla nosnosci, izolacji akustycznej, mozliwosci wieszania szafek itp ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot
    A co do grubosci ? najlepiej walic 12 cm ? ...
    to zależy ...
    czasem lepiej "walic" 6 cm lub 9 cm /gdy liczy sie kazdy cm uzytkowy/

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    ja stawiam scianki z płyt promonto - gipsowych. Tanio i szybko!
    Nie trzeba tego tynkowac tylko gładz pod malowanie (odchodzi koszt tynkow)
    Grubosc sciany to 8cm i dosc dobra izolacyjnosc akustyczna.szbko sie muruje bo 3szt wchodza na 1m2
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  7. #7

    Domyślnie

    ja w lazienkach dalem silke,a w reszcie domu dzialowki z bk....w lazienkach zalezalo mi najbardziej,majac dom z Ytonga,uwazam,ze nie jest az tak akustyczny,bardzo wiele daja tez okna,im wiecej szyb,tym lepiej....sa cichenp. 3-szybowki...

  8. #8

    Domyślnie

    i co? rodzice będą się kochać tylko w łazience albo w ogrodzie? czy na ten czas dzieci będą wywalane do ogrodu?

  9. #9

    Domyślnie


    mam czuly sen,prowadze tez nocne zycie i celowo nie chcialem komus przeszkadzac lub ktos mialby mnie np. biorac kapiel...poza tym....nie lubie byc swiadkiem mimowolnym kogos lub by ktos byl swiadkiem moich rekacji fizjo
    a jak napisalem,bk wcale taki akustik nie jest....

  10. #10

    Domyślnie

    wszedzie dalismy scianki z BK12cm,
    nie bylo klopotow z prowadzeniem instalacji, a wszystko co ma na nich wisiec wisi i nie spada
    jesli chodzi o akustyke BK, to zapewne nie jest taka jak masywnych silikatow, ale tez nie przesadzajmy z wiara w silki itp i one przepuszczaja odglosy dnia

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    ja stawiam scianki z płyt promonto - gipsowych. Tanio i szybko!
    Nie trzeba tego tynkowac tylko gładz pod malowanie (odchodzi koszt tynkow)
    Grubosc sciany to 8cm i dosc dobra izolacyjnosc akustyczna.szbko sie muruje bo 3szt wchodza na 1m2
    Mam takie cos aktualnie w mieszkaniu - nie polecam. Sciany wbrew pozorom sa krzywe - widac to po daniu np oswietlenia kinkietowego - na laczeniach plyt sa niezle zalamania - fatalnie to wyglada. Akustyka masakryczna ! Swojego czasu jak sprawdzalem, to nawet te plyty nie spelnialy nawet polskich norm w lazienkach ! A co dopiero aby byl jakis zapas. No i pekaja, pekaja, pekaja. Na laczeniach z sufitem i ze scianami.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Ja mam z silikatow. Wybor byl u mnie prosty - material mial miec duza akumulacyjnosc cieplna i dobra izolacyjnosc akustyczna.

    Co do kucia pod instalacja - nie jest tak zle. Sam robilem instalacje, wiec wiem - owszem, w BK idzie duzo latwiej, ale majac dobry mlot i szlifierke, w silikacie tez sie specjalnie nie umeczysz.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LAMP

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bytom
    Posty
    238

    Domyślnie

    To i ja podłączę się do pytania i dyskusji: a co powiecie na pustak keramzyto-betonowy?? Na dole postawiłem z MAX-a 12 cm, ale na poddaszu chciałbym odciążyć strop, tyle że z drugiej strony mieć jakąś sensowną izolację akustyczną ścian. Keramzyto - beton stanowi więc chyba złoty środek. Przynajmniej tak sobie to wykombinowałem. Ktoś budował działówki z tego?? Macie jakieś doświadczenia??
    Pozdrawiam
    Lech

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot
    Cytat Napisał marcin_u
    ja stawiam scianki z płyt promonto - gipsowych. Tanio i szybko!
    Nie trzeba tego tynkowac tylko gładz pod malowanie (odchodzi koszt tynkow)
    Grubosc sciany to 8cm i dosc dobra izolacyjnosc akustyczna.szbko sie muruje bo 3szt wchodza na 1m2
    Mam takie cos aktualnie w mieszkaniu - nie polecam. Sciany wbrew pozorom sa krzywe - widac to po daniu np oswietlenia kinkietowego - na laczeniach plyt sa niezle zalamania - fatalnie to wyglada. Akustyka masakryczna ! Swojego czasu jak sprawdzalem, to nawet te plyty nie spelnialy nawet polskich norm w lazienkach ! A co dopiero aby byl jakis zapas. No i pekaja, pekaja, pekaja. Na laczeniach z sufitem i ze scianami.

    Fantom
    to ze sciana krzywa to nie wina materiału tylko fachowca co je murował.
    Akustyke maja lepsza niz BK12,ale gorsza od silki czy czegły pełnej.
    Do tej pory mieszkałem w bloku 30lat i miałem sciany z promonto i nic złego o nich nie powiem a pekały mi tylko w 1 miejscu na łaczeniu z zelbetem...ale w takim przypadku jak nie bedzie przewiazania scian to kazda bedzie pekac.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot
    Cytat Napisał marcin_u
    ja stawiam scianki z płyt promonto - gipsowych. Tanio i szybko!
    Nie trzeba tego tynkowac tylko gładz pod malowanie (odchodzi koszt tynkow)
    Grubosc sciany to 8cm i dosc dobra izolacyjnosc akustyczna.szbko sie muruje bo 3szt wchodza na 1m2
    Mam takie cos aktualnie w mieszkaniu - nie polecam. Sciany wbrew pozorom sa krzywe - widac to po daniu np oswietlenia kinkietowego - na laczeniach plyt sa niezle zalamania - fatalnie to wyglada. Akustyka masakryczna ! Swojego czasu jak sprawdzalem, to nawet te plyty nie spelnialy nawet polskich norm w lazienkach ! A co dopiero aby byl jakis zapas. No i pekaja, pekaja, pekaja. Na laczeniach z sufitem i ze scianami.

    Fantom
    Trzeba było fachowcowi roboty nie odebrać.

    Pękają. Taśmy były? W otworach drzwiowych bednarka? Nadproże zgodnie z zaleceniem producenta?
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aedifico
    Cytat Napisał szczukot
    Cytat Napisał marcin_u
    ja stawiam scianki z płyt promonto - gipsowych. Tanio i szybko!
    Nie trzeba tego tynkowac tylko gładz pod malowanie (odchodzi koszt tynkow)
    Grubosc sciany to 8cm i dosc dobra izolacyjnosc akustyczna.szbko sie muruje bo 3szt wchodza na 1m2
    Mam takie cos aktualnie w mieszkaniu - nie polecam. Sciany wbrew pozorom sa krzywe - widac to po daniu np oswietlenia kinkietowego - na laczeniach plyt sa niezle zalamania - fatalnie to wyglada. Akustyka masakryczna ! Swojego czasu jak sprawdzalem, to nawet te plyty nie spelnialy nawet polskich norm w lazienkach ! A co dopiero aby byl jakis zapas. No i pekaja, pekaja, pekaja. Na laczeniach z sufitem i ze scianami.

    Fantom
    Trzeba było fachowcowi roboty nie odebrać.

    Pękają. Taśmy były? W otworach drzwiowych bednarka? Nadproże zgodnie z zaleceniem producenta?
    A kto to wie To spoldzielnia budowala

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony