dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar majord
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-728
    Posty
    3

    Domyślnie Zmiana miału na ekogroszek- wybuchy.

    Powierzchnia domu 200 m. Piec śmieciuch dwuletni. Od dwóch lat palimy miałem na zmianę z węglem. O jakości paliw mogłabym napisać książkę ... po prostu żal..Najczęściej towar mieszany, masa popiołu i zawsze takie twarde zlepy zostawały w piecu. Mąż wybrał się na zwiady do sąsiada palącego ekogroszkiem na zwiady.. skusił nas. Kupiliśmy tonę tego samego co on chwalił.
    Pierwsza noc super, wypalił się cały,piec czyściutki, zmienialiśmy tylko temperaturę bo szybko wzrastała..
    Ale coś nas zaniepokoiło- po dorzuceniu do pieca po kilkunastu minutach słychać ,,wybuch'' i dym wydostaje się na kotłownie.
    Co to może być?

  2. #2

    Domyślnie

    Idzie wojna???? a tak na serio.... kiedy komin był czyszczony???

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał majord Zobacz post
    Ale coś nas zaniepokoiło- po dorzuceniu do pieca po kilkunastu minutach słychać ,,wybuch'' i dym wydostaje się na kotłownie.
    Co to może być?
    Chyba mamy odpowiedź

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar majord
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-728
    Posty
    3

    Domyślnie

    uff, sprawa załatwiona! Zadzwoniłam jeszcze do producenta PWD i również zadał mi to pytanie dotyczące czystości pieca. Myślałam że zapadnę się pod ziemię, bo tak naprawdę piec nie był czyszczony od x czasu..Ale teraz już wszystko gra. Tak to jest jak człowiek nie ma pewnych sprawach zielonego pojęcia.
    Mam jeszcze jedno pytanie : czy polewacie ego groszek wodą przed wsypaniem do pieca? ( informacja zasłyszana przy świątecznym stole)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał majord Zobacz post
    uff, sprawa załatwiona! Zadzwoniłam jeszcze do producenta PWD i również zadał mi to pytanie dotyczące czystości pieca. Myślałam że zapadnę się pod ziemię, bo tak naprawdę piec nie był czyszczony od x czasu..Ale teraz już wszystko gra. Tak to jest jak człowiek nie ma pewnych sprawach zielonego pojęcia.
    Mam jeszcze jedno pytanie : czy polewacie ego groszek wodą przed wsypaniem do pieca? ( informacja zasłyszana przy świątecznym stole)
    hehe nie polewamy... mało tego suszymy....z tego co wiem to ślazacy kupują muł (nie mam bladego pojęcia co to takiego-chyba miał, ale na śląsku spotkałem się z nazwa muł ) i jak mają kotły typowo miałowe to polewają... ale po co\/ i dlaczego , nie zagłębiałem się...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony