dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie jak odnowić metalową szafkę??

    wszyscy użytkownicy!!
    bardzo proszę o poradę jak odnowić metalową szafkę? co bedzie mi potrzebne i jak kolejno to zrobić?? bardzo proszę o pomoc!!
    LENA

  2. #2

    Domyślnie

    trudno sie domyslic w jakim jest stanie
    ale napewno papier scierny sie przyda rozna granulacja od 80 do 180 moze byc szlifierka oscylacyjna katowa wszystko zalezy w jakim stanie jest ta szafka najlepszy efekt to oczyscic ja ze starej farby i połozyc nową lub zmatowic stara farbe

    a wiec po koleij papier scierny gruby i czyscimy wszystkie ogniska korozij nastepnie papierem drobniejszym matowimy reszte farby gdy cos jest pogiete szpachlujemy szpachlą samochodowa pozniej rozpuszczalnik i przemywamy powierzchnie szmatką na to podkład anty korozyjny i farba docelowa to jeden sposób nastepny to kupic zmywacz do farby i nim usunac stare powłoki jakies szczegóły moze jak ta szafka wyglada???

  3. #3

    Domyślnie

    może jakieś zdjęcie poglądowe

    może się pokusić o full wypas i dać do piaskowania i malowania proszkowego
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    WITAM I Z GORY DZIEJKUJĘ!
    Szafka jest łazienkowa to raczej nawet stoliczeki typu''toaletka'' tylko bez lustra. Wyciągnełam go z łazienki prababci Chyba musiałbyć kilka razy malowany gdyż jest na nim dużo nierówności.Są też drobne dziurki.Ale bardzo mi sie podoba i chciałabym przywrocić jej dawną świetność a przynajmniej doprowadzić do przyzwoitego wyglądu ( z tą świetnością to przesadziłam )
    Jeśli tylko dojdę do tego jak umieścić jej zdjęcie to napewno to zrobię. Jeszcze raz wielki dzięki!! Pozdrawiam.
    LENA

  5. #5

    Domyślnie

    umieszczanie zdjęć

    -założyć konto np na fotosik.pl
    - dodać zdjęcie do galerii - wszystko jest tam opisane krok po kroku po polskiemu
    - po dodaniu zdjęcia dostajesz kod, który wklejasz do swojego posta na forum
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pistolero
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Łódz/Warszawa/cała Polska
    Posty
    98

    Domyślnie

    taką szafkę najlepiej wypiaskować, wtedy pozbędziesz się starej farby i ognisk rdzy nawet z zakamarków, i pomalować pistoletem (pędzelek ani spray nie dają tak ładnego krycia jak pistolet).
    NIe polecam papieru ściernego do szlifowania grubszego niż 100 bo porysujesz tylko powierzchnię.

    Jak bedzie wyczyszczona, mozna pokusić się o wypolerowanie stali na połysk (są dostepne pasty szlifierskie i tarcze np. firmy 3M, i elegancko wypolerować szafeczkę a potem pokryć ją lakierem bezbarwnym

  7. #7

    Domyślnie

    Witam !!
    Mam nadzieję ,że nie okaże się to smieszne jeśli zapytam gdzie, do jakich zakładów oddaje się taką szfke - stolik do piaskowania.Wszystko chetnie zrobiłabym sama ale skoro lepiej dać do piaskowania??Dobrze,że chociaż malowanie mnie przypadnie w udziale.
    A dziś wieczorem wezmę się za wklejenie zdjęcia - dzieki za instrukcję.
    Pozdrawiam wszystkich pomocnych.
    LENA

  8. #8

    Domyślnie

    jedź do najbliższego lakiernika samochodowego albo zakładu malowania proszkowego - jeśli tam nie będą mieli piaskarki to cię pokierują do najbliższej
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  9. #9

    Domyślnie

    Hej!!!
    Bardzo, bardzo Ci dziękuję [/b]
    LENA

  10. #10

    Domyślnie

    Witam ponownie !!
    Mam nadzieję ,że wszystko zrobiłam prawidłowo i bedziecie mogli zobaczyć mój stolik do renowacji.

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...9ecedbcd2.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...bdcece6c9.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...296cae251.html

    pozdrawiam
    LENA

  11. #11

    Domyślnie

    fajny stolik

    nadal podtrzymuje swoją wersję z piaskowaniem - test tam kilka ognisk rdzy i po pomalowaniu - a piaskowanie oczyści do żywego metalu

    co do malowania proszkowego nie jestem już tak pewny, wszystko zależy jak wygląda metal od starą farbą - głównie chodzi mi o blaty - jak będą głębokie wżery od rdzy , to malowanie proszkowe będzie wyglądało mało efektownie

    ewentualnie można zrobić podkład z szpachlówki natryskowej - ona zakryje głębokie wżery , a potem pomalować lakierem samochodowym, bo proszkowo po szpachlówce (chyba) się nie da, ale mogę się mylić

    metoda najłatwiejsza, najtańsza i najmniej efektowna - delikatnie zeszlifować papierem ściernym i pomalować Hamerite'm z efektem młoteczkowym, ale obecnie większość mebli metalowych jest teraz tak wykańczana i nie jest niczym oryginalnym.

    Gładki lakier będzie wyglądał naprawdę LUX
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    jak nie masz mozliwosci na piaskowanie lub brak kasy to kup szczotke druciana na wiertarke zabawy pare godzin ale wszystko ladnie zejdzie do golej blach
    jesli stolik zbyk dziurawy to mozna mala puszeczke szpachlu do autek kupic koszt 5 zloty i wszystko pokryje ale potem trzeba by pomalowac i zgodze sie z kolega ze pistolet najlepszy pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  13. #13

    Domyślnie

    zwykły szpachel raczej do tego się nie nadaje - za dużo szlifowania by było, a i tak trzeba wykończyć szpachlówką natryskową, więc lepiej zrobić 2 warstwy natryskowej

    miejsca łatwo dostępne można potraktować szczotką, a ta szafka ma trochę wywijasów


    i pomysł z ostatniej chwili - potraktuj starą farbę opalarką - powinna odejść. Wersja hardcore - polać benzyną i podpalić - farba powinna odejść, byle nie w domu
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  14. #14

    Domyślnie

    Hej!!
    Piterazim właśnie pożyczyłam opalarkę hehe i mam zamiar na poczatek tak spróbować. Mam też szczotki druciane na wiertarę więc po opaleniu je wkorzystam. Zobaczymy jaki będzie efekt. Mam nadzieję że się powiedzie.Prześlę zdjęcia. Życzcie powodzenia w najgorszym wypadku oddam do tego piaskowania albo wyślę któremuś z Was panowie pozdrawim
    LENA

  15. #15

    Domyślnie

    no to przyda ci się jeszcze szpachelka i nożyk, do zdrapywania farby z twoich wywijasów

    powodzenia
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  16. #16

    Domyślnie

    Szkoda czasu na czyszczenie tego ręcznie. Piaskowanie jest skuteczniejszą metodą i nie musi być drogie. Napewno znajdziesz kogoś kto ci to zrobi niedrogo. Ja jak mieszkałem w Czewie to się zajmowałem amatorsko piaskowaniem, szukaj po zakładach gdzie odnawiają felgi, robią kute ogrodzenia, bo jak mają typowo usługi piaskowania to drogo liczą. Pomalować pierw podkładem epoksydowym, potem jak trzeba to szpachlówka no i na koniec właściwy kolor.

  17. #17

    Domyślnie

    O jejku!!
    Czemu mi nikt nie napisał ,że to taka przeokropna robota!!!
    Piterazim nożyk zniszczyłam na tych moich wywijasach a dopiero zaczęłm.
    I ten zapach
    Mariuszczs szkoda, że nadal nie mieszkasz w cz-wie wiedziałabym do kogo uderzyć z tym stoliczkiem A tak to co zaczęłam to już skończę.
    Choć nie wygląda to ciekawie, tyle godzin w piwnicy a nawet nie widać,że coś zrobiłam. Jak już bardzo się zniechęcę to poszukam zakładu odnawiania felg i robienia tych ogrodzeń.Bardzo dziekuję za info. Zaczadzona i zadymiona ale jeszcze dająca radę - pozdrawiam
    LENA

  18. #18

    Domyślnie

    Czemu mi nikt nie napisał ,że to taka przeokropna robota!!!
    nie padło takie pytanie - pomyśl o efekcie końcowym i dumie "ja sama tymi rencami"
    I ten zapach
    jakby nie było palona farba zawsze śmierdzi
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  19. #19

    Domyślnie

    OBY TYLKO TEN EFEKT ,KTÓREGO OCZEKUJĘ BYŁ?????
    LENA

  20. #20

    Domyślnie

    PITERAZIM!
    ''nie padło takie pytanie'' - he moze i nie padło ale napewno chciałabym znać na nie odpowiedź zanim pomyślałam ,że powinnam je zadać hehe ale namieszałam. Nic to - dam radę. Pozdrawiam
    LENA

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony