dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Mocowanie profili UD i inne.

    Witam, chcę wykończyć pokój płytami g-k, ściany i sufit i mam pytanie, czy profile przyścienne UD mocować do ściany po przyklejeniu płyt, czy przed a płyty przyciąć przed klejeniem na wysokość na jakiej są profile UD?

    Drugie pytanie czy na ściany i sufit wystarczy zwykła płyta GKB, czy kupić droższą GKF?

    Trzecie pytanie nad pokojem jest dach jednospadowy, drewniany, kryty papą, odległość od planowanego stelażu sufitu do krokwi wynosi z jednej strony 40cm a z drugiej 25cm i mam pytanie, czy ocieplenie pakować miedzy krokwie, czy położyć na stelażu do sufitu z płyt g-k?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Wg mnie najpierw zrób ściany następnie sufit nie musisz nic w tedy przycinać. Jeśli nie ma tam np kominka to możesz zastosować zwykłe płyty GKB.
    3 Jak Ci wygodniej nie zapomnij o foli paroizolacyjnej

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A jaką masz obecnie wyskość pomieszczeń. Płyta ma 2,6m wysokości i moim zdaniem to starczy na wyskość pomieszczenia. Wtedy dajesz całe płyty i masz jednocześnie wyznaczoną linię dla profili UD. Jeżeli masz podłogę równo, to możesz w takim wypadku równo położyć profil UD na jakieś 2,65, nawet zrobić sufit i zakończyć ścianami.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc
    Jest to dobudówka 2,4 x 4m na tarasie wykonana z suporeksu + 12cm ocieplenie ze styropianu i wysokość niższej ściany (na którą jest spadek) wynosi razem z wieńcem 2,5m. Na wieńcu niższej ściany jest murłata a na niej są oparte krokwie. Ściana wyższa jest ścianą budynku do której dobudowany jest pokój. Dach na nadbudówce jest przedłużeniem dachu domu, dłuższa ściana nadbudowy przylega do budynku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony