dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Peszle-obowiązkowe w nowej instalacji elektrycznej?

    Tak pytam bo dostałam szału kiedy się okazało, że mnie elektryk tym nie zaszczycił... Nie krępujcie się - walcie prawdę!!!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: Peszle-obowiązkowe w nowej instalacji elektrycznej?

    Cytat Napisał pelagia35
    Tak pytam bo dostałam szału kiedy się okazało, że mnie elektryk tym nie zaszczycił... Nie krępujcie się - walcie prawdę!!!

    A co chcesz uzyskać przez montaż przewodów w peszlach? Z tego cow iem nie są obowiązkowe. Jak dla mnie są zbędne, ale dla pewnych instalacji pożyteczne.

  3. #3

    Domyślnie

    a domy szkieletowe - tam chyba muszą być
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    Jak nie będziesz mieć przewodów w peszlach to jak wymienisz kabel gdy zajdzie taka potrzeba.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzenka11
    Jak nie będziesz mieć przewodów w peszlach to jak wymienisz kabel gdy zajdzie taka potrzeba.
    W życiu nie widziałem, aby ktoś w domu prywatnym wymieniał kabel w peszlu, ale przyznam, że o tym słyszałem, ale bez szczegułów. Potrzebę też trudno mi sobie wyobrazić.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja natomiast i słyszałam i widziałam. Sama to już też przerabiałam w domu rodziców. Ddobrze, że były peszle więc wymiana nastąpiła bez większych strat. Mam elektryka w rodzinie i on by nigdy u siebie nie dał kabla bez peszla i u mnie też tak będzie robił. A już kable w wylewce - bez komentarza.

  7. #7

    Domyślnie

    My mamy wpuszczone w peszle tylko w tych miejscach gdzie znajdują się blisko waty lub belek.
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  8. #8

    Domyślnie

    Przewody wtynkowe bez peszla, czyli 95 % instalacji obecnie robionych w Polsce są jeszcze taką zaszłością z komuny - wtedy takie coś wymyślono, bo było to tanie. A instalacja w rurkach była i jest droższa. Bo trzeba kuć bruzdy, a 3 przewody pojedyncze DY + peszel są nieco droższe od pojedynczego YDYp.

    O ile wiem to na zachodzie robi się właściwie tylko w rurkach.

    Ale już obowiązkowo teleinformatykę i TV. Jej, robić to bez możliwości wymiany to głupota. Przecież dobrze wiemy jak to jest z komputerami i telewizją - co kilka lat technologie i przewody się zmieniają, dochodzą nowe. I teraz weź zmień coś w takiej wtynkowej instalacji...

    W wylewce... Chyba, że gruba rura PVC (nie peszel) i bez załamań - może jeszcze da radę coś z tym zrobić.
    Goły przewód w podłogę albo w cienkim peszlu - zostaje tam na wieki.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie Re: Peszle-obowiązkowe w nowej instalacji elektrycznej?

    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał pelagia35
    Tak pytam bo dostałam szału kiedy się okazało, że mnie elektryk tym nie zaszczycił... Nie krępujcie się - walcie prawdę!!!

    A co chcesz uzyskać przez montaż przewodów w peszlach? Z tego cow iem nie są obowiązkowe. Jak dla mnie są zbędne, ale dla pewnych instalacji pożyteczne.
    przede wszystkim unikanie zbędnych naprężeń, szczególnie tych zmiennych w czasie. A potrafią się odezwać nawet po latach.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony