dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 34
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 678
  1. #641

    Domyślnie

    DPS

    Śpieszę powiadomić,że upiekłam kolejny chleb NA ZAKWASIE !!! - oczywiście skorzystałam z przepisu z Twojej strony, - i wyszedł znakomicie

    Ale stały się dziwne rzeczy

    Ciasto namieszałam w mojej misce z tuppeware, nie przekładałam od razu do foremek tylko zostawiłam w tejże misce i w ciągu godziny bardzo ładnie wyrosło;przełożyłam do 3 keksówek, włożyłam do letniego piekarnika z myślą ( był wieczór),że będę piekła rankiem. Ale ciasto było tak niecierpliwe,że po 2 godzinach chciało mi uciec z foremek, więc włączyłam piekarnik i piekłam jeszcze wieczorem.

    Tyle,że nie wiem czy to,że ciasto tak szybko wyrosło to zasługa tej "cudownej" miski, czy dobrego zakwasu czy ... ?

    W każdym razie - chlebem się zachwyciłam i dziś przymierzam się znowu do pieczenia

  2. #642

    Domyślnie

    a ja nadal mam problem z pekajaca skorka podczas pieczenia chcialabym takie chelebek z "gladką" skorka na wierzchu, i nic, probowalam juz z rozna konsystencja ciasta, bardziej czy mniej wyrosniete, moze macie jakies pomycly co z tym zrobic?

    szlag mnie jasny trafi, chleb upieczony, ale.... papier do pieczenia mi przywarł do chleba, nie da sie go zdjąć..... chyba nie jest mi dane pieczenie chleba
    Ostatnio edytowane przez aksamitka ; 14-08-2014 o 12:07
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  3. #643
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Aksamitko - powoli, spokojnie, papier BĘDZIE MUSIAŁ odejść!
    Swoją drogą - jak to papier do pieczenia przywarł...?

    Co do pękającej skórki - po prostu odpuść, naprawdę wiele osób uważa, że to zaleta a nie wada chlebka!
    Mnie też ZAWSZE skórka pęka wzdłuż chlebka, mniam!

    Gahan - dopiero zobaczyłam Twój post, gratuluję i bardzo się cieszę, super!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  4. #644

    Domyślnie

    ano wlasnie przywarl, do placka nie przywarł a do chelba tak mialam tez taka fajna silikonowa mate z Lidla, ktora wkladalam do keksowki, ale maz mi chyba wyrzucil bo nie moge jej znalezc a skubaniec nie chce sie przyznać . A moze by tak kupić silikonowa keksówkę?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  5. #645
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    No możesz spróbować z silikonową, taka chyba nie powinna przywierać...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  6. #646

    Domyślnie

    po wczorajszym jestem juz pewna ze to wina papieru, kupuje silikonowa folie bo tamta sie nie znalazla, keksowke tez ale czytalam ze lubi sie deformowac jak jest ciasto
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  7. #647
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    ...., keksowke tez ale czytalam ze lubi sie deformowac jak jest ciasto
    Kup taką w której od zewnątrz pod brzeg zakłada się taką obejmę ze sztywnego drutu. Nie wszystkie to mają a bez tego usztywnienia faktycznie głębsze formy jak keksówka lubią się rozjechać po wypełnieniu ciastem.

  8. #648

    Domyślnie

    silikonowa keksówkę bede wkladac do większej blaszanej
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  9. #649

    Domyślnie

    nabyłam silikonowa keksowka, włożyłam do blaszanej, chlebek się piecze, zobaczymy co z tego wyjdzie
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  10. #650

    Domyślnie

    Chętnie wykorzystam przepisy, bo bardzo lubię domowe wypieki, a moja połowica ma wybitne talenta kulinarne! Powiedzcie mi tylko gdzie kupować zakwas. Czy lepiej zrobić samemu? Bo wydaje mi się, że to trudne...

  11. #651
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Tp BARDZO proste. Bierzesz mąkę (najlepiej mieszankę pszennej i żytniej, jeśli taki będzie Twój chleb), mieszasz z ciepłą (nie gorącą) wodą na paćkę i stawiasz w ciepłym miejscu.
    Po 3-4 dniach powinno kwaśno pachnieć i być gotowe.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  12. #652
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Aksamitka
    Ja smaruje foremki tylko maslem.Nic nie przywiera.

  13. #653
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar MonikaKostrzewska
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Również próbowałam swoich sił z wypiekiem chleba domowego, ale bez skutku. Może to przez to, że mam 2 lewe ręce . Próbowałam wypiec "swojski" chleb z wielu różnych przepisów, a także z pomocą maszyny specjalnie do tego zaprojektowanej pożyczonej od mojej koleżanki i zawsze czegoś brakowało. A może to podobnie jak z pizzą, niby domowa najlepsza, a jednak ta zamawiana i tak zawsze smakuje lepiej . Może chemia daje taki efekt ?

  14. #654

    Domyślnie

    Cytat Napisał agata39 Zobacz post
    Aksamitka
    Ja smaruje foremki tylko maslem.Nic nie przywiera.
    takie zwykle? jasne czy ciemne? słyszałam ze musza juz byc "przepalone" aby chlebek bez problemu wyskakiwał z foremki
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  15. #655
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Takie zwykle,najzwyklejsze.Pare razy pieklam w nich smarujac olejem i do tego opsypywalam otrebami.Przeszkadzaly mi te otreby pozniej jak sie sypaly juz z upieczonego chleba.Gdzies przypadkiem przeczytalam ze lepiej smarowac maslem.U mnie sie sprawdza super.Sprobuj

  16. #656

    Domyślnie

    jutro bede piekla to wysmatuje maslem i sprawdze
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  17. #657

    Domyślnie

    caly czas szukam nowych przepisow, moze macie sparwdzony, latwy, szybki(!), na drozdzach? tak na 1 bochenek do malej keksowki
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  18. #658

    Domyślnie

    ja też bardzo chętnie przygarnę jakiś fajny i prosty przepis bo to na początek- jeszcze nigdy za pieczenie chlebka się nie brałam więc trochę się obawiam, że mi straszliwie nie wyjdzie ale w końcu kiedyś trzeba spróbować podrzućcie jakiś fajny przepis doświadczone koleżanki i koledzy

  19. #659
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    http://pracowniawypiekow.blogspot.com/2008/04/mj-ulubiony-chleb.html
    Taki pieke od lutego.Wczesniej zrobilam sobie zakwas.
    Dodaje do niego slonecznik i siemie.Robie z podwojnej porcji i zamrazam.
    Ostatnio edytowane przez agata39 ; 17-09-2014 o 19:49

  20. #660

    Domyślnie

    jednak chwilowo zrezygnowalam z pieczenia, znalazlam w piekarni przepyszny chleb na tradycyjnej recepturze, wyglada jak pieczony w domu i jest tani
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

Strona 33 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony