dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Przeklasyfikowanie ziemi

    Witam. Mam pytanie, być może ktoś już się z tym spotkał.
    Mam sporą działkę 4000m2, ziemia rolna klasy 3a, chcę na niej postawić domek i jakieś pomieszczenia gospodarcze. Warunki zabudowy z gminy już mam i niby wszystko jest ok tylko, że kiedy chciałem wydzielić grunty z produkcji rolnej to okazało się, że na inwestycję przeznaczyłem około 2400m2 i opłata jaką bym musiał ponieść to około 76000zł ( na 10 lat) . Z projektantem ustaliłem trochę mniejszy obszar, żeby mniej płacić ale chciałem podejść do tematuz innej strony, czy ktoś wie czy można zmienić klasę ziemi ?? bo chyba od 4 klasy już się nic nie płaci. Ja mam jak pisałem klasę 3a przyczym wydaje mi się to dziwne bo podłoże jest gliniaste, może te warunki się zmieniają i można złożyć gdzieś jakiś wniosek o to. Proszę o wszelkie sugestie w tym zakresie.

  2. #2

    Domyślnie

    2400 m kw pod zabudowę? Trochę dużo. Bo np. pod drogę 300 m kw. plus garaż wolno stojący 30 m kw plus pod dom z tarasem 120 m kw. Razem 450 m kw. Co ty jeszcze tam chcesz budować? Jak znam życie to dostałeś warunki na budowę siedliska rolnego. No i do tego musisz jakąś stodołę, jakąś owczarnie zbudować. Jeżeli moje domysły są słuszne to proponuję zaprojektować wszystko ale budowę podzielić na etapy. Najpierw dom z garażem i drogą, a w drugim etapie (kiedyś, później) wybudujesz sobie te budynki gospodarcze. Wtedy odrolniasz gruntu tylko tyle ile chcesz zabudować w pierwszym etapie. A zmiana klasy bonitacyjnej gleby jest dosyć skomplikowana i jak wiem to nie zależy od dobrych chęci klasyfikatora ale od badań w terenie.
    Przybyłem, kupiłem, wybudowałem dom ... Właśnie taki -
    http://foto.onet.pl/X3IDOVV+UWdSZVdk...U6CWgMNQZ+W2gB
    a teraz...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony