dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Geberit a wylewki

    Jak widomo Geberity sie zabudowuje Jezeli Geberit stoi na chudziaku czy wylewke robi sie tez w przestrzeni miedzy Geberitem a ścianą. Mam podlogowki w lazienkach.
    Pozdraw

  2. #2

    Domyślnie

    Geberit powinien być postawiony raczej na wylewce właściwej. Jak zrobisz teraz wylewk to nie za nisko potem będzie wisiała muszla?
    Dom z bala - mieszkam od sierpnia - wykańczam i jestem wykańczana

  3. #3

    Domyślnie

    nie musisz tam robic wylewki. ale lepiej jak Geberit stoi na własciwej posadzce.
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  4. #4

    Domyślnie

    Na stelażu Geberit jest zaznaczony poziom 1 m. Jeśli chcesz zachować ten zalecany poziom, to musisz umieścić stelaż poniżej wylewki, zresztą zmierz sobie sam i będziesz wiedział.
    Po wybudowaniu domu będę znała się na wszystkim i będę potrafiła wszystko zrobić sama, tylko wtedy to już po co ....

  5. #5

    Domyślnie

    u mnie stelaż poszedł na strop a potem dopiero wylewka. Hydraulik zapytał tylko jaka będzie grubość wylewki łacznie ze styropianem i grubość płytek, a z resztą poradził sobie sam i wysokościowo jest dobrze, nawet do tego stopnia, że dziecko też sobie radzi ze wspinaniem sie na muszlę (to wziął też pod uwagę) - dobry fachowiec zapyta o wszystko i weźmie każdą okoliczność pod uwagę.

  6. #6

    Domyślnie

    A ja mam problem bo moi "fachowcy" od wylewek wylali za wysoko i teraz mam o 3 cm niżej niż być powinno ( zamiast 100 do zaznaczonego punktu na gebericie jest 97 ) i w związku z tym nie mieści mi się muszla.
    Moje pytanie to czy są jakieś modele muszli wiszących o mniejszej odległości od otworów na śruby do poziomu dolnego ?
    Ewentualnie czy ktoś wie jak zeskrobać te 2-3 cm wylewki ???

  7. #7

    Domyślnie

    kup inna muszle, np. dama senso z ROCA koszt ok 800zl bez deski , zostaje z 15cm pod nią przeswitu

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BigPiotr
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Stara Huta
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał McŁoś
    A ja mam problem bo moi "fachowcy" od wylewek wylali za wysoko i teraz mam o 3 cm niżej niż być powinno ( zamiast 100 do zaznaczonego punktu na gebericie jest 97 ) i w związku z tym nie mieści mi się muszla.
    Moje pytanie to czy są jakieś modele muszli wiszących o mniejszej odległości od otworów na śruby do poziomu dolnego ?
    Ewentualnie czy ktoś wie jak zeskrobać te 2-3 cm wylewki ???
    Bez problemu dobierzesz mniejszą muszlę. Mnie się nie podobała do samej ziemi i mam taką z 12 cm od podłogi.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bazhyl
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Odkuj troszkę wylewki i odsłoni Ci się zapewne miejsce, w którym łączy się rama z elementem wysuwanym, odkręć stelaż od ściany, podnieś i problem z głowy - 15 minut i po sprawie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bazhyl
    Odkuj troszkę wylewki i odsłoni Ci się zapewne miejsce, w którym łączy się rama z elementem wysuwanym, odkręć stelaż od ściany, podnieś i problem z głowy - 15 minut i po sprawie.
    a co z podejsciem od wody ?? też trzeba przerobic
    Tu była reklama

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał resor
    Cytat Napisał Bazhyl
    Odkuj troszkę wylewki i odsłoni Ci się zapewne miejsce, w którym łączy się rama z elementem wysuwanym, odkręć stelaż od ściany, podnieś i problem z głowy - 15 minut i po sprawie.
    a co z podejsciem od wody ?? też trzeba przerobic
    Niestety to nie takie proste...
    Geberit jest wpuszczony na równo ze ścianą ( podkute w ścianie nośnej 25 cm grubości ) i zarzucony w środku mocną zaprawą cementową tak, że po wytynkowaniu jest widoczny tylko przycisk w ścianie. Tak więc wykucie nie jest takie proste i nie gwarantuje, że nic nie zostanie uszkodzone.
    A z podejściem wody to chyba byłby najmniejszy problem...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał BigPiotr
    Bez problemu dobierzesz mniejszą muszlę. Mnie się nie podobała do samej ziemi i mam taką z 12 cm od podłogi.
    Byłbym bardzo wdzięczny za podanie modelu muszli o dużej odległości od podłogi ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony